Pozvánka - Doteky řemesel

[pondělí, 7. červenec 2014]

Vrčeň - Doteky řemesel 2014


Pozvánka - Doteky řemesel Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 10:27 [Přidat komentář]


6. TÝDNŮ BAROKA

[neděle, 6. červenec 2014]

6. TÝDNŮ BAROKA
...zažít baroko všemi smysly...
Letní festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje
2015 PLZEŇ – Evropské hlavní město kultury


VRČEŇ se v neděli 6. července 2014 připojila mezi další řadu měst a obcí v rámci tohoto kulturního projektu.

Od 13:30 hodin proběhla bohoslužba v barokní kapli sv. Vojtěcha.
Od 14:30 hodin následovala barokní pouť – divadelní představení – komedie o sv. Vojtěchovi – příběh českého světce v podobě barokního lidového divadla. Hraje: Amatérský divadelní ansámbl Štědrý pod vedením pana Miroslava Antona.

Na závěr akce vystoupil Smíšený pěvecký sbor Vrčeň.

Děkujeme všem za účast a pomoc při organizaci této kulturní akce.


vložil: Starosta 19:23 [Přidat komentář]


Osvědčení o úspoře emisí za rok 2013

[úterý, 1. červenec 2014]

Osvědčení o úspoře emisí obce Vrčeň za rok 2013


Osvědčení o úspoře emisí za rok 2013 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 11:16 [Přidat komentář]


Pozvánka - 6. týdnů baroka - Vrčeň

[pondělí, 16. červen 2014]

6. TÝDNŮ BAROKA

...zažít baroko všemi smysly...

Letní festival barokních památek, krajiny a kultury Plzeňského kraje

2015 PLZEŇ – Evropské hlavní město kultury

VRČEŇ - neděle 6. července 2014

13:30 hodin - Bohoslužba v barokní kapli sv. Vojtěcha

14:30 hodin - Barokní pouť – Divadelní představení – komedie o sv. Vojtěchovi. (Příběh českého světce v podobě barokního lidového divadla). Hraje: Amatérský divadelní ansámbl Štědrý pod vedením pana Miroslava Antona.

Více...


Pozvánka - 6. týdnů baroka - Vrčeň Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 10:41 [Přidat komentář]


Dětský den 2014

[neděle, 15. červen 2014]

Velký společný dětský den obcí Vrčeň, Srby a Sedliště se v roce 2014 uskutečnil z organizačních důvodů až 14. června, a to na házenkářském hřišti v Srbech. Celkem se u vstupu zaregistrovalo 83 dětí a mládeže.

Základní škola Vrčeň připravila pro děti celkem 4 házenkářsko-dovednostní stanoviště, dobrovolní hasiči z Vrčeně pak měli ukázky výzbroje a výstroje. Děti si mohly vyzkoušet dýchací přístroje, malou ruční stříkačku i tu větší zásahovou, dále také zajímavý a odvážný výstup po žebříku do koruny stromu, za pomoci jištění na laně, samozřejmě. Z Vrčeně také přijel na kobyle pan Tomáš Pečenka, který koně zapůjčil dětem k bezpečnému rajtování. Obec Srby zajistila dvě čtyřkolky, jednu pro velmi dalé děti a druhou pro ty větší, dále také nafukovací hrad, který přijel na samotný začátek dětského dne ve 14 hodin, jelikož si řidič spletl Srby u Nepomuka se Srby u Horšovského Týna na okr. Domažlice. Dále obec Srby také zajistila výborný popcorn, opečené špekáčky s chlebem a muziku z mixážního pultu od p. M. Boubela. Obec Sedliště nám letos, z neznámých důvodů, nezajistila ani avizovanou střelnici ze vzduchovky na běžící terče.

Děkujeme všem za pomoc a organizaci. Příští rok se na Vás těšíme na hřišti v Sedlišti.

Více...


vložil: Starosta 09:58 [Přidat komentář]


11. Malé folklorní slavnosti

[pátek, 13. červen 2014]

Letošní ročník malých folklorních slavností „Pod vrčeňskou lípou“ byl v pořadí již 11-tý. Opět, jako vždy, nám vyšlo krásné počasí, takže nic nebránilo tomu, abychom mohli na návsi přivítat hned pět folklorních souborů. Novinkou v letošním ročníku byl příjezd souborů speciálním parním vlakem, který byl vypraven z Plzně hl. nádraží do žl. stanice Nepomuk. Z Nepomuka k nám do Vrčeně soubory postupně navezl připravený autobus ČSAD. Po oficiálním vystoupení jednotlivých souborů se ještě dlouho sedělo, jedlo, popíjelo a společnost se dobře neformálně bavila, což je patrno z průřezových fotografií.

Poděkování patří MFF CIOFF® PLZEŇ 2014 (18. ročník) pod jehož záštitou se zdejší slavnosti konají., zejména ředitelce organizačního výboru Mgr. Michaele Vondráčkové. Dále firmě ELITEX NEPOMUK, a.s. (Ing. Šárka Kotrbová) za dlouholetou finanční podporu, firmě Tomáš Pečenka (PTP) za občerstvení a pomoc s přípravou akce, ZŠ Vrčeň za otevření školy a následný úklid, MŠ Vrčeň (kolektiv kuchyně) za náročnou přípravu spojenou s občervením všech souborů, městu Nepomuk za zapůjčení pivních setů a samozřejmě i všem ostatním, kteří se na úspěšné akci podíleli.

FILIGRANI, Ohrid (MAKEDONIE)

Soubor Filigrani byl založen v roce 2010. Působí ve městě Ohrid, které leží na jihozápadě Makedonie, až na samotných hranicích s Albánií. Ohrid bývá nazýván “ztracenou perlou Balkánu” a právě balkánské lidové tradice soubor Filigrani od svého založení rozvíjí. V současné době má 160 členů rozdělených do 4 souborů, soubor se podílí na organizaci největšího balkánského mezinárodního folklorního festivalu „Razigrano oro“. Za svého působení soubor Filigrani uskutečnil množství vystoupení ve své zemi i v zahraničí, do České republiky přijíždí poprvé.

Vedoucí souboru: Gjoreski Ilija, Zoran Simjanoski

www.ansamblfiligrani.com

WARNA INDONESIA, Jakarta (INDONÉSIE)

Indonésie ležící v jihovýchodní Asii a Oceánii je největším souostrovím světa, je tvořena přibližně 17.500 ostrovy. Má různorodou kulturu a používáno je zde na 580 jazyků a dialektů. Soubor „Warna Indonesia“ působí od roku 1990 v hlavním městě Jakarta, které leží na severozápadě ostrova Jáva (jihovýchod Indonésie). V souladu se svým názvem (v překladu „Barvy Indonésie“), se soubor snaží tradiční, moderní i soudobé žánry v repertoáru spojit s jedinečným indonéským stylem. Mezi tradiční hudební nástroje patří talempong (soubor gongů), suling (flétna), rebana (perkuse) a dol (buben). Soubor vystupuje v tradičních indonéských krojích, jejichž součástí jsou mimo jiné vyšívaná blůzka Kebaya, batikované textilie, Songket – tradiční tkaná indonéská textilie a množství doplňků. Soubor pravidelně vystupuje v Asii i Evropě, v České republice se představil již v loňském roce.

Vedoucí souboru: RAHMANDARI HARTANTI

Vedoucí hudební složky: YOFFERDY ADEL

Vedoucí pěvecké složky:MEUTIA MEGA KESUMA

www.warna-indonesia.com

BORIEVKA, Košice (SLOVENSKO)

Počátky folklorního souboru Borievka (borievka = slovensky jalovec, ze kterého se vyrábí borovička) při Občanském sdružení Borievka, Košice (Evropské hlavní město kultury v roce 2013) spadají do roku 1979. Repertoár souboru je zaměřený na folklor východoslovenského regionu - oblastí Zemplín, Šariš, Spiš a Abov se zřetelem na zachování čistoty původního tanečního a hudebního projevu. Soubor se pravidelně prezentuje na folklorních festivalech a slavnostech na Slovensku i ve světě, za své umění již získal množství ocenění - mj. titul laureát festivalu Akademická Nitra v letech 2004 a 2006.

Ředitel: Michal Noga

Organizační vedoucí: Daniela Nogová

Umělecký vedoucí a choreograf: Ján Vajda

Taneční pedagogové: Peter Vajda, Kristína Vajdová, Danka Smoligová

Vedoucí lidové hudby a primáš: Radoslav Kertis

www.fsborievka.sk/

KRAKUS, Krakov (POLSKO)

Krakus je nejstarším studentským folklorním souborem v Polsku. V roce 1949 ho na Univerzitě vědy a techniky v Krakově (Evropské hlavní město kultury v roce 2000) založil Wiesław Białowšs. Soubor se věnuje tradičnímu lidovému umění z oblastí Krakov, Silesia, Rzeszów, Sącz, Lublin, Kielce, Łowicz, Żywiec a Beskydy. Soubor pracuje s autentickým materiálem, který je s citem scénicky zpracovaný a dává vyniknout rozmanitosti jednotlivých polských regionů i bohatství polských krojů. Soubor je nositelem celé řady ocenění. Během své dlouhé existence se úspěšně prezentoval nejen na mnoha místech Evropy, ale také v Asii, Africe a Severní i Jižní Americe, do České republiky soubor přijíždí již poněkolikáté.

Vedoucí souboru: Maciej Jędrzejek

Choreograf: Jerzy Kwaśniewski

Vedoucí taneční složky: Tomasz Poniatowski

Vedoucí hudební složky: Wojciech Knapczyk

Vedoucí pěvecké složky: Tomasz Widomski

www.krakus.net

ISKRA, Podgorica (ČERNÁ HORA)

Akademické centrum lidových písní a tanců ISKRA vzniklo v roce 2012 v hlavním městě Černé hory Podgorica. Jeho cílem je uchování a prezentace tradičního lidového umění Černé hory. Soubor má ve svém repertoáru lidové tance a písně z různých regionů Černé hory, pozornost věnuje i folkloru albánské menšiny žijící v regionu Tuzi. Iskra je organizátorem folklorního festivalu „Zlatni ansambli Crne Gore“. Soubor se již představil v několika evropských zemích, do České republiky přijíždí díky plzeňskému festivalu poprvé.

Umělecký vedoucí souboru: Pero Martic

www.iskrafolklor.me

Více...


vložil: Starosta 21:22 [Přidat komentář]


Vrčeňská zemědělská, a.s. přijme zaměstnance do živočišné výroby. Informace na telefonu 602 105 476.

Vrčeňská zemědělská, a.s. vyplácí nájmy z pozemků za rok 2013, a to na středisku Vrčeň - na váze. PO-ÚT-PÁ v době od 08:00 do 15:00 hodin. Informace na telefonu 371 526 214.

Odkaz na úřední desku: http://www.vrcen.cz/uredni-deska/152-vyplaceni-najmu-vrcenska-zemedelska-as.html#perm110000

Více...


vložil: Starosta 20:16 [Přidat komentář]


Folklor - jízdní řád parničky

[pátek, 30. květen 2014]

Letošní ročník folklorních slavností by měl být opravdu velký svým rozsahem. Název "Malé folklorní slavnosti" se zdá být zavádějícím. Z Plzně hl. nádraží bude vypraven speciální parní vlak, který přiveze do Nepomuka na nádraží všech 5 folklorních souborů, a to vč. doprovodu a dalších lidí, kteří mohou cestou přistoupit. Kapacita vlaku je cca 250 osob (z toho cca 150 tvoří vlastní folklorníci se svým doprovodem). Po představení ve Vrčeni parnička zase všechny odveze zpět na Plzeň. Takže se máme na co těšit. :-) Více...


Folklor - jízdní řád parničky Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 12:55 [Přidat komentář]


Obce Vrčeň, Srby a Sedliště srdečně zvou na Velký společný dětský den, který se bude konat na házenkářském hřišti v Srbech, a to v sobotu, 14. června 2014 od 14:00 hodin. Více...


Pozvánka na Velký společný dětský den 2014 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 13:32 [Přidat komentář]


Pozvánka na Malé folklorní slavnosti

[pondělí, 19. květen 2014]

11. ročník s názvem Malé folklorní slavnosti "Pod vrčeňskou lípou" se uskuteční tradičně ve čtvrtek od 19:00 hodin, a to dne 12. června 2014. V jednání je dokonce 5 mezinárodních souborů - z Makedonie, Černé Hory, Polska, Slovenska a Indonésie. (Změna souborů vyhrazena). 

Makedonie: https://www.youtube.com/watch?v=eDlXBiEgzs0

Slovensko: https://www.youtube.com/watch?v=hEGUnvhl4Uc

Indonésie: https://www.youtube.com/watch?v=AvtT0X-tBuA&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=O9AFhnpz-sc

Polsko: https://www.youtube.com/watch?v=CyvXRnoWjac

Černá Hora: https://www.youtube.com/watch?v=EG6lHruTfa4

 https://www.youtube.com/watch?v=hho_v628QF8#t=294

Více...


Pozvánka na Malé folklorní slavnosti Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 15:52 [Přidat komentář]


Vratislav Kotěšovec oslavil 90 let

[sobota, 17. květen 2014]

V sobotu 17. května 2014 oslavil své krásné 90 narozeniny pan Vratislav Kotěšovec z Vrčeně č.p. 89. Zastupitelstvo obce se připojuje se srdečným blahopřáním a přeje panu Kotěšovcovi do dalších let hlavně pevné zdraví, štěstí, pohodu a spokojenost. Více...


Vratislav Kotěšovec oslavil 90 let Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 20:24 [Přidat komentář]


Stavění máje 2014

[čtvrtek, 1. květen 2014]

Již od dopoledne se začalo připravovat rožnění prasete, posléze i vlastní májky, včetně výroby a zdobení věnce, dopravy dříví a zajištění občerstvení. To byla opět tradiční akce na vrčeňské návsi posledního dubnového dne roku 2014.

Na stavitele májky pana Ladislava Balíka ml., který přijel se Scanií v půl sedmé večer už na návsi čekalo několik desítek přihlížejících lidí. Májka se, bohužel, musela o kousek zkrátit, cca o 2 metry, protože nešla hydraolickou rukou zvednout, hrozilo její zlomení. Původní její délka činila 30,5 m + nastavovaná špička o délce 4,0 metry.

Děkujeme všem za pomoc a organizaci, budeme se těšit opět za rok.

Video naleznete zde: http://youtu.be/iHcCLVD8jPs

Více...


vložil: Starosta 12:27 [Přidat komentář]


«« « 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » »»
Strana 13 z 50


eGovernment QRZákladní škola Vrčeň
Mateřská škola Vrčeň
SDH Vrčeň