Masopustní rej 2016

[neděle, 7. únor 2016]

V sobotu 6. února 2016 se uskutečnil „Masopustní rej“. Průvod masek vyšel krátce po 13-té hodině, tradičně od hostince Na Faře. Za svitu sluníčka při teplotě + 12° C se masopustní veselice zúčastnilo několik desítek lidiček, mezi kterými byla opět i celá řada malých dětí.

Při krásném jarním počasí rozkvetla v průvodu celá řada květinek, ale i celá řada lotrů, kteří utekli z vězení a kterým zdárně sekundovali další jiní lupiči, vyvrhelové, mexičané, indiáni, atd.. Nepřehlédnutelná byla červená karkulka, bílá paní, fešný voják, ninja bojovník, zdatný sňatkový podvodník, strašidelné hororové masky, prasátko a mnohé další. Příjemným osvěžením byla pro všechny přenosná sprcha (pravděpodobně i s WiFi připojením). Po návratu do hostince dostala každá maska z průvodu občerstvení. Za vynikající hudební doprovod po celý masopustní rej děkujeme panu Burianovi (harmonika) a ing. Šimandlovi (housle).

Více fotografií na FB obce: https://www.facebook.com/obec.vrcen

Videa naleznete zde:

https://youtu.be/QoEUhDe8Qls

https://youtu.be/sZMLH5V7PIU


vložil: Starosta 09:59 [Přidat komentář]


HONEBNÍ SPOLEČENSTVO VRČEŇ

společenstvo vlastníků honebních pozemků v k.ú. obcí Vrčeň, Tojice, Dvorec

IČO: 75058367

se sídlem Vrčeň 1

335 41 Vrčeň

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU

Výbor HS Vrčeň si dovoluje pozvat všechny vlastníky honebních pozemků, na nichž provádí výkon práva myslivosti MS Vrčeň-Tojice, k účasti na každoroční Valnou hromadu, která se uskuteční:

Ve středu dne 17. února 2016

od 19.00 hodin

v hostinci Na Faře ve Vrčeni

1. Zahájení

2. Zpráva o činnosti

3. Zpráva o finančním hospodaření

4. Diskuse

5. Usnesení

6. Závěr

Za výbor honebního společenstva Vrčeň zve k účasti

Jaroslav Vavřík, starosta HS

Vyvěšeno: 27.01.2016 / Sejmuto: 19.02.2016


vložil: Starosta 18:35 [Přidat komentář]


Jubilanti 2016

[pondělí, 11. leden 2016]

Jubilanti 2016


Jubilanti 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 19:58 [Přidat komentář]


Novoroční výstup na vrch Štědrý (668 metrů n.m.) se konal tradičně 1. ledna od třinácti hodin. Zamračené počasí o teplotě +3 ºC přivítalo u kostela sv. Vavřince více než 40 lidiček (pozn.: Ne všichni jsou na společné fotografii. Vloni se sešlo 41 osob, předloni 30), a to všech věkových generací. Doprovod dělalo opět několik čtyřnohých psích miláčků, vč. jednoho koně.

Více...


vložil: Starosta 15:03 [Přidat komentář]


V pondělí 28. prosince 2015 oslavila své 94. narozeniny naše nejstarší spoluobčanka, paní Růžena Chodorová, Vrčeň č.p. 121.

Zastupitelstvo obce srdečně blahopřeje paní Chodorové k jejím krásným narozeninám a přeje mnoho zdraví, štěstí, pohodu a osobní spokojenost.

Více...


Růžena Chodorová oslavila krásných 94 let Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 22:37 [Přidat komentář]


Půlnoční mše svatá 2015

[pátek, 25. prosinec 2015]

Na Štědrý večer roku 2015 se tradičně od 20:30 hodin uskutečnila "Půlnoční mše svatá" v kostele sv. Vavřince ve Vrčeni.

Bohoslužbu vedl Páter Ing. Mgr. Vítězslav Holý z arciděkanství nepomuckého, farního úřadu ve Vrčeni. Krásný zpěv obstarala operní hvězda, sólistka Národního divadla v Praze a Metropolitní opery v N.Y. paní EVA URBANOVÁ, kterou při zpěvu doprovodil Smíšený pěvecký sbor Vrčeň.

Více fotografií na FB obce: https://www.facebook.com/obec.vrcen

Videa naleznete zde:

https://youtu.be/m-dK3DGRYTc

https://youtu.be/9EErVVnu9T0

Více...


vložil: Starosta 09:15 [Přidat komentář]


Školní Vánoce 2015

[sobota, 19. prosinec 2015]

V pátek 18. prosince 2015 pořádala ZŠ Vrčeň "Školní Vánoce".

Více textu naleznete přímo na stránkách školy a více fotografií na facebooku obce.

Více...


vložil: Starosta 20:30 [Přidat komentář]


Město Nepomuk připravuje projekt výstavby Komunitního domu pro seniory ve Dvorci u Nepomuka

Cílem výstavby Komunitní domů seniorů je zajištění sociálního nájemního bydlení pro osoby ve věku 60 let a více.

Pro občany-seniory našeho regionu chceme vybudovat hmotné prostředí – domov, naplněný pocitem sounáležitosti, zázemí a bezpečí ve spojení s okruhem blízkých, známých lidí.

Objekt, kde by měl být projekt realizován, se nachází v obci Dvorec u Nepomuka na nároží ulic U Trati a Železniční.

Tato lokalita je vhodná pro navrhované využití také z hlediska dopravní dostupnosti. V těsné blízkosti je autobusová i vlaková zastávka, poskytovatelé služeb (samoobsluha, pekárna, pošta, ...). Blízko je i zdravotnické zařízení (městská poliklinika), rovněž přístupné autobusem (2 zastávky).

Samotný objekt komunitního domu je navržen plně bezbariérový a bude zahrnovat 17 bytových jednotek. V domě budou byty 2+kk se sociálním zařízením, kde bude sprchový kout, umyvadlo a WC. Ke každému bytu patří komory, které jsou přístupné ze společného prostoru. V přízemí bude umístěna prádelna a sušárna. V každém podlaží je samostatná úklidová místnost využívaná pro úklid společných prostor.

Pro bližší informace k dispozičnímu řešení objektu, konkrétních podmínkách získání nájemního bydlení, stavu realizace projektu nás neváhejte kontaktovat. Budeme rádi i za jakékoliv náměty, které nám pomohu nastavit parametry projektu tak, aby maximálně vyhovoval jeho plánovanému budoucímu využití (včetně způsobu využití a nastavení parametrů komunitních prostor).

Vaše náměty a připomínky pro nás budou jistě velmi podnětné již při přípravě žádosti o podporu projektu a v případě jejího úspěchu při samotné realizaci. Velmi významným aspektem pro samotnou realizaci projektu pro nás budou i informace z průzkumu předběžného zájmu k využití plánovaných výstupů projektu.

Hlavní kontaktní osoba: Suchá Miroslava, Město Nepomuk, odbor finanční, majetkový a školství, tel. 371 519 722, e-mail: miroslava.sucha@urad-nepomuk.cz

Více...


vložil: Starosta 13:49 [Přidat komentář]


Nalezený pes - 29.11.2015

[neděle, 29. listopad 2015]

V neděli 29. listopadu 2015 byl v naší obci nalezený neznámý pes, který byl ve velmi vyhublém stavu a okolo krku měl vodící řetěz. V souladu se zákonem jsme pejska nechali zajistit a odvézt do nového psího útulku u Borovna, kde o něj bude dobře postaráno.

Pokud znáte majitele psa, zavolejte k nám na obecní úřad nebo přímo do psího útulku: http://utulekborovno.cz/

Více...


vložil: Starosta 21:13 [Přidat komentář]


Rozsvícení vánočního stromku 2015

[neděle, 29. listopad 2015]

Na první adventní neděli 29. listopadu 2015 proběhlo od 16:30 hodin rozsvícení vánočního stromku na návsi.

Viděli jsme, opět jako vloni, krásné vystoupení dětí z místní mateřské školy, které dostaly za odměnu balíček sladkostí a poté jsme si měli možnost společně zazpívat vánoční koledy se Smíšeným pěveckým sborem Vrčeň. Na zahřátí se zdarma podával čaj a "svařák".

Děkujeme všem za účast a přípravu na této obecní akci, zejména zaměstnancům, pedagogům a paní ředitelce MŠ Vrčeň, pěveckému sboru, ale i místním hasičům. Těšíme se na Vás v roce 2016.

Více fotografií naleznete na FB stránkách obce:

https://www.facebook.com/obec.vrcen/

Více...


vložil: Starosta 19:37 [Přidat komentář]


Sobotní polojasné odpoledne 21. listopadu bylo po dvou letech věnováno našim starším, zkušeným a pokročilým spoluobčanům v rámci setkání seniorů z obcí Vrčeň - Srby – Sedliště. Sedlišťský hostinec byl příjemně vytopen a k poslechu i tanci hrála známá kapela Ungrovanka ze Ždírce. (V loňském roce se na podzim setkání seniorů neuskutečnilo z důvodu sestavování funkčních zastupitelstev po proběhlých komunálních volbách).

Seniorů se nakonec sešlo 53 (naposledy v roce 2013 jich bylo 54). Kdo zaváhal a nepřišel na toto setkání, nemohl dostat večeři v podobě velkého kuřecího řízku s kopcem domácího bramborového salátu. Poděkování za výbornou večeři patří kolektivu z hostince Na Faře ve Vrčeni pod vedením vrchního kuchaře pana Jiřího Maříka. Sladké zákusky ke kávě byly dovezeny až z Plzně. K závěrů setkání byla losována tradiční tombola. Na každého se dostala nějaká ta drobná cena, takže každý byl určitě spokojen.

Poděkování patří všem spolupořadatelům. Těšíme se na setkání v roce 2016.

Více fotografií naleznete na FB stránkách obce:

https://www.facebook.com/obec.vrcen/

Videa naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=TaIfh_mrrl0&feature=em-upload_owner

https://www.youtube.com/watch?v=2h2XaFXUQhk&feature=em-upload_owner

Více...


vložil: Starosta 09:58 [Přidat komentář]


Výsadba jabloňové aleje

[sobota, 7. listopad 2015]

Rychlá akce s názvem: "Přijďte si zasadit svojí jabloň a staňte se jejím kmotrem" zdárně proběhla v sobotu 7. listopadu 2015 od 9:00 hodin.

Cestu z Vrčeně na Tojice nyní zdobí celkem 30 kusů jabloní třech odrůd. (15 ks vpravo a 15 ks vlevo, až k černému křížku).

Vypilo se cca 10 litrů čaje, půl litru rumu a opeklo se 30 vuřtů. Počasí bylo sice zamračené, ale jinak na listopad krásně teplé, po ranním deštíčku bylo v polodne okolo 15 ºC, a tak nám šla práce pěkně od ruky, mělo to spád a dobrá nálada opravdu nechyběla.


OBEC VRČEŇ tímto děkuje:

- Plzeňskému kraji - za poskytnutí dotace „Tisíc stromků pro Plzeňský kraj“.

- Rodině Roušalových - za úpravu strání, dovoz stromků, kompostu a mulčovací kůry.

- Petrovi Hortenskému - za úpravu cesty a vybagrování jam pro stromky.

- Městu Nepomuk - za poskytnutí traktoru s vlekem a nádrže na zalévání stromků (obsluha: Tomáš Chouň a Petr Vajskébr).

- Vráťovi Chodorů - za přípravu občerstvení.

- V neposlední řadě samozřejmě všem, kteří přišli pomoci s výsadbou – měli by být všichni zvěčněni na přiložených fotografiích.

Více...


vložil: Starosta 15:12 [Přidat komentář]


«« « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Strana 6 z 49


eGovernment QRZákladní škola Vrčeň
Mateřská škola Vrčeň
SDH Vrčeň