Vepřové hody 2015

[sobota, 28. březen 2015]

V sobotu 28. března 2015 se pořádaly, pod záštitou místních hasičů, tradiční vepřové hody. Z celkem 300 kilo domácího vepřového masa se kromě klasického ovaru, polévky, jaterniček a jelítek, letos premiérově udělalo také 7 kusů tlačenky a výborný vepřový guláš.

Video naleznete zde: http://1url.cz/bS0G


vložil: Starosta 12:13 [Přidat komentář]


03. dubna 2015 v době od 7:30 hod. do 11:30 hod. v oblasti ohraničené č.p. 55-127+ (MŠ a ZŠ); dále oblast ohraničená č.p. 63-48-4-9-13; a dále oblast ohraničená č.p. 43-41-38.

08. dubna 2015 v době od 12:00 hod. do 15:00 hod. v oblasti ohraničené č.p. 73-69 ul. Rožmitálská směr Nepomuk-Dvorec; dále ul. V Huti oblast od č.p. 148 směr Srby.

Převzato z oznámení ČEZ Distribuce, a.s./tlf.: 840 840 840


Přerušení dodávky elektřiny 3. a 8. dubna 2015

vložil: Starosta 20:46 [Přidat komentář]


Kontejnery na bioodpad

[pátek, 6. březen 2015]

Od čtvrtka 5. března 2015 máme nové, další, biokontejnery. Celkem je jich v obci rozmístěno již 6 kusů. Barva hnědá!

2 ks na návsi u č.p.12 - vedle tlf. budky (již z loňska)

2 ks u parkoviště MŠ (již z loňska)

1 ks na bytovkách - u popelnic (nově)

1 ks v lokalitě "Draha" - u sedimentační nádrže rybníka (nově)

Kontejnery byly pořízeny z dotace, přes firmu Rumpold, která je bude vyvážet v intervalu 1x14 dní. Využívat můžete samozřejmě všechny, jen dávejte pozor na to, co do bioodapadu patří, co nepatří - viz. text níže a plakátky.

p.s.: Dřevěnou soupravu na sezení, která je momentálně mezi bytovkami, kousek od popelnic, si můžete samozřejmě přemístit dle libosti. Je pro všechny bytovky, nepatří pouze k jedné. Tak se domluvte, popř. dejte vědět a přemístí jí obec. Pokud se vám líbí a máte ještě nějaké náměty, kam do budoucna umístit případně další soupravy po obci, tak dejte rovněž vědět. Určitě vyhrajeme soutěž o největší počet laviček na počet obyvatel. :-)

Mezi bioodpad patří:

listí, tráva, plevel, zbytky ovoce, zeleniny, slupky, skořápky z vajíček a ořechů, čajové sáčky, kávová sedlina, zbytky rostlin, piliny, dřevní štěpka z větví stromů a keřů, hlína z květináčů, spadané ovoce atd.

Mezi bioodpad nepatří:

zbytky jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a všechny další bioologicky nerozložitelné odpady, sklo, plasty, papír, plechovky, cigarety, popel uhlí....


vložil: Starosta 07:35 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[neděle, 1. březen 2015]

V neděli, 1. března 2015 slaví své významné životní jubileum, 60. narozeniny, naše občanka, paní Jitka Skalová, Vrčeň čp. 114. Zastupitelstvo obce blahopřeje paní Jitce Skalové k jejím kulatým narozeninám a do dalších let přeje hodně zdraví, štěstí, radosti, lásky a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

Blahopřejeme

[pondělí, 16. únor 2015]

16. února 2015 slaví své 70. narozeniny náš občan, pan Josef Pešek, Vrčeň čp.130. Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Peškovi k jeho významnému životnímu výročí a do dalších let přeje hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, pohody a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

Masopustní rej 2015

[sobota, 14. únor 2015]

V sobotu 14. února se uskutečnil „Masopustní rej“. Průvod masek vyšel krátce po 13-té hodině tradičně od hostince Na Faře. Při zatažené obloze s teplotou lehce nad nulou se masopustní veselice zúčastnilo několik desítek lidiček, mezi kterými nechyběla opět celá řada dětí.

Kdo měl letos zájem, mohl si na kole štěstí zatočit o zajímavé výhry. Kromě masek rozličného původu se reje zúčastnil i pan farář P. Š. z Babovřesek s jeptiškami. Po návratu do hostince čekalo na masky z průvodu malé občerstvení.

Odkaz na video naleznete zde: http://youtu.be/LBYAahHHB3k

Více...


vložil: Starosta 15:04 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[čtvrtek, 12. únor 2015]

12. února 2015 slaví své významné životní jubileum, 60.narozeniny, naše občanka paní Jiřina Šůsová, Vrčeň čp. 40. Zastupitelstvo obce blahopřeje paní Šůsové ke kulatému jubileu a do dalších let přeje jen to dobré, hodně štěstí, zdraví, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřejeme

Pozvánka - Masopustní rej 2015

[pondělí, 9. únor 2015]

Pozvánka - Masopustní rej 2015 Více...


Pozvánka - Masopustní rej 2015 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 08:34 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[čtvrtek, 15. leden 2015]

16. ledna 2015 slaví své významné životní jubileum, 75. narozeniny, náš občan, pan Jaroslav Vaněk, Vrčeň čp. 92. Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Vaňkovi k jeho významnému životnímu výročí a do dalších let přeje jen to nejlepší, pevné zdraví, hodně štěstí, radosti a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme Zvětšit obrázek

Místní poplatky 2015

[středa, 14. leden 2015]

INFORMACE - MÍSTNÍ POPLATKY 2015 Více...


Místní poplatky 2015 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 12:55 [Přidat komentář]


Senior Centrum Nepomuk, s.r.o.

[úterý, 13. leden 2015]

Cíl poskytovaných služeb v našem Senior centrum Nepomuk s r.o.

 

Hlavním cílem veškerých námi zajišťovaných sociálních, zdravotních a stravovacích služeb je uspokojování potřeb klientů a poskytování jim takových služeb, které vyhovují jejich potřebám a kompenzují omezení, která jim brání v prožívání důstojného stáří. Klientům je poskytováno ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a vícelůžkových pokojích, stravování a celodenní péče. Každý klient má možnost vyjádřit svá přání nebo nespokojenost ústně nebo písemně, pro tyto případy je každý klient seznámen s postupem pro vyřizování přání či stížností. Odborný personál se stará o poskytování informací v sociální oblasti a o pomoc při obstarávání osobních záležitostí. Aktivizační činnosti zajišťuje pracovní tým, který organizuje pravidelné aktivity. Na základě indikace lékařů a zdravotních sester mohou klienti využívat rehabilitační a maserské služby. Speciální důraz je kladen na spolupráci s lékaři, kteří se starají o klienty s demencemi a jinými psychickými poruchami a o klienty se zdravotním postižením vyžadujícím pravidelné cvičení a rehabilitaci. Každodenní hygienická péče a dodržování pitného režimu je zajištěna odborným ošetřujícím personálem.

Naše jídelna

Každý klient si může vybrat ze tří jídel, která jsou upravena a je myšleno i na pacienty se speciální stravou. Každý klient má v ceně zahrnutou snídani, oběd, svačinu, večeři a ovoce, které jim bude podáváno ve společné jídelně, nebo přímo na pokoj. Diabetici mají možnost objednat si i druhou večeři. Klient má také možnost si uschovat své potraviny v ledničce, nebo si je kdykoliv ohřát v mikrovlnné troubě.

Aktivity

V nabídce máme také volnočasové aktivity, jako například: Využití naší knihovny (i s denním tiskem – časopisy/noviny), společenské hry, filmové večery, kreslení/modelování, společné diskuze s přizvanými hosty a se známými osobnostmi, společné výlety. Náš areál také nabízí možnost zahrádkaření a péči o drobné domácí zvířectvo. Areál je vybaven tak, abyste si pobyt zpříjemnili a mohli zde relaxovat, např.: na relexační lávce nad jezírkem s rybami a pozorováním našich koníků,sledováním občasných sportovních utkání na našem víceúčelovém hřišti nebo společné využití táborového ohně s opékáním buřtů. Celý areál je k dispozici nejenom návštěvníkům, ale především našim klientům. Pro vaše návštěvy je zde možnost parkování a využití restaurace ke společnému posezení, přespání v letních měsících ve dvoulůžkových chatkách a pro ty nejmenší jízda na koních pod dozorem odborné instruktorky.

Více informací na telefonu: paní Pečenková (registrovaná zdravotní sestra) 605 368 786; pan Pečenka (jednatel) 721 058 382, 606 364 731

Email: senior.nepomuk@email.cz

Nebo nás přijďte navštívit a o všem se v klidu informovat. Preferujeme po telefonické domluvě prohlídku Senior centra a osobní jednání. Těšíme se na Vás a váš nový domov vymodelujeme dle vašeho přání.

S pozdravem Tým pracovníků Senior centra Nepomuk s r.o.

Odkaz na stránky: http://www.seniorcentrumnepomuk.goneo.cz/

Více...


Senior Centrum Nepomuk, s.r.o. Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 20:02 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[úterý, 13. leden 2015]

14. ledna 2015 slaví své 92. narozeniny naše občanka, paní Blažena Chodorová, Vrčeň čp. 56. Zastupitelstvo obce blahopřeje paní Blaženě Chodorové k jejím významným narozeninám a do dalších let přeje jen to nejlepší, hlavně stálé zdraví, hodně štěstí, radosti a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

«« « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 » »»
Strana 16 z 112


eGovernment QRZákladní škola Vrčeň
Mateřská škola Vrčeň
SDH Vrčeň