Blahopřejeme

[úterý, 13. prosinec 2016]

13. prosince 2016 slaví své 65. narozeniny paní Danuše Žitková, Vrčeň čp. 70. Zastupitelstvo obce přeje paní Žitkové do dalších let hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a osobní spokojenosti.


Blahopřejeme

V neděli 4. prosince 2016 jsme ve Vrčeni poprvé v historii přivítali otce biskupa Pavla Posáda z Biskupství českobudějovického. Při pravidelné nedělní bohoslužbě v kostele sv. Vavřince mu "asistoval" Páter Jiří Špiřík z ŘF arciděkanství nepomuckého.

V rámci hodinové bohoslužby Mons. Pavel Posád také mj. sdělil, že právě dnešní datum je v jeho životě významným dnem, jelikož je to přesně 40 let od doby, kdy byl vysvěcen na jáhna.

Na závěr bohoslužby se otec Pavel ujal krátkého slavnostního proslovu zaměřeného na potřebnou a významnou činnosti hasičského sboru pro život nás všech spoluobčanů. Po tomto svém proslovu posvětil hasičský prapor vrčeňský, ke kterému také připnul krásnou bílou stuhu s věnováním, jako upomínku v dnešní významný den.

Více fotografií na FB obce: https://www.facebook.com/obec.vrcen


vložil: Starosta 15:47 [Přidat komentář]


Program pastorační návštěvy biskupa Pavla Posáda – 4. 12. 2016, Nepomuk

Liturgické texty: 2. neděle adventní

 

9.45 Kostel sv. Jakuba, Nepomuk

Požehnání adventního věnce Svatojánské Matice před arciděkanstvím

Mše svatá


11.15 Kostel sv. Vavřince, Vrčeň

Požehnání adventního věnce

Mše svatá

Požehnání hasičského praporu


12.30 Restaurace u Švejka, Nepomuk
Oběd


15.00 Dvorec (Huť)
Posvěcení kapličky sv. Barbory

 
V Kristu

P. Jiří Špiřík

Pozn.: Na fotografii Mos. Pavel Posád


Program pastorační návštěvy biskupa Pavla Posáda

vložil: Starosta 11:32 [Přidat komentář]


2016 Rozsvícení vánočního stromku

[neděle, 27. listopad 2016]

Na první adventní neděli 28. listopadu 2016 proběhlo od 16:00 hodin rozsvícení vánočního stromku na návsi ve Vrčeni.

Po přivítání starostou obce Petrem Maškem se ujal slova i Páter Jiří Špiřík z arciděkanství nepomuckého. Letos nám byl poprvé v historii vánoční stromek i posvěcen! Děkujeme panu faráři, že si udělal čas a přijel mezi nás.

Viděli jsme, opět jako vloni, krásné vystoupení dětí z místní mateřské školy, které dostaly za odměnu balíček sladkostí. Na závěr krásného svátečního odpoledne jsme měli možnost si společně zazpívat vánoční koledy se Smíšeným pěveckým sborem Vrčeň. Na zahřátí se zdarma podával čaj a "svařák". Během chvilky se na dobrovolném příspěvku vybralo 476,-Kč, které budou použity jako příspěvek pro „Mikuláše“, který dětičkám ze školky přinese sladké balíčky s různými dobrotami.

Děkujeme všem za účast a přípravu na této obecní akci, zejména zaměstnancům, pedagogům a paní ředitelce MŠ Vrčeň, pěveckému sboru, ale i místním hasičům. Těšíme se na Vás v roce 2017.

Více...


vložil: Starosta 19:03 [Přidat komentář]


Pozvánka-Vepřové hody 2016-podzimní

[sobota, 26. listopad 2016]

Hasiči Vrčeň Vás srdečně zvou na tradiční podzimní vepřové hody u hostince Na Faře.

Více...


Pozvánka-Vepřové hody 2016-podzimní Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 19:30 [Přidat komentář]


Sobotní deštivé odpoledne 19. listopadu 2016 bylo opět po roce věnováno našim starším, zkušeným a pokročilým spoluobčanům v rámci setkání seniorů z obcí Vrčeň - Srby – Sedliště. Sedlišťský hostinec byl od 14 do 19 hodin příjemně vytopen a k poslechu i tanci výborně hrála, nám všem dobře známá, kapela Ungrovanka.

Seniorů se sešlo úplně stejně jako v loňském roce, tedy 53. K večeři si všichni velmi pochutnali na obrovském kuřecím řízku s kopcem domácího bramborového salátu. Poděkování za připravené vynikající pohoštění patří kolektivu z hostince Na Faře ve Vrčeni pod vedením vrchního kuchaře pana Jiřího Maříka. Sladké zákusky k libovolně zvolenému druhu kávy byly objednány z Plzně. K závěru setkání byla losována tradiční tombola. Úplně na každého se dostala nějaká ta drobná cena.

Poděkování patří všem spolupořadatelům. Těšíme se na Vás v roce 2017.

Více fotografií na FB obce: https://www.facebook.com/obec.vrcen

Videa naleznete zde:

https://youtu.be/2Tp4oG7d7yw

https://youtu.be/eaFs12GPs8g

Více...


vložil: Starosta 21:15 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[úterý, 15. listopad 2016]

15. listopadu 2016 slaví své životní jubileum, 70. narozeniny, naše občanka, paní Anna Brudnová, Vrčeň čp. 134. Zastupitelstvo obce blahopřeje paní Brudnové k jejímu životnímu jubileu a do dalších let přeje vše jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví, štěstí, radosti a osobní spokojenosti.

Více...


Blahopřejeme

Vystoupení dětí z MŠ Vrčeň, Smíšený pěvecký sbor Vrčeň, zpívání koled, svařák. To vše na návsi v neděli dne 27. 11. 2016 od 16:00 hod. Jste všichni srdečně zváni!

Více...


Pozvánka-Rozsvícení vánočního stromku 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 18:25 [Přidat komentář]


Pocta Richardu Böhnelovi - vytvoření bronzové busty

Hlasujte na: http://www.csobpomaharegionum.cz (Plzeňský kraj, projekt Pocta Richardu Böhnelovi - vytvoření bronzové busty)
V srpnu zasáhla region Nepomucka smutná zpráva. Ve věku nedožitých 87 let nás opustil přední patriot a propagátor všeho dění, PhDr. Richard Böhnel. Své dětství prožil v Praze na Malé Straně pod Pražským hradem, později řadu let působil v redakci Mladé fronty, rovněž jako zástupce šéfredaktora. V prvních dnech po okupaci v roce 1968 se podílí na vydávání necenzurovaných novin, v roce 1969 je vzhledem k událostem v naší zemi přesunut do archivu tohoto deníku. Ve stejném roce si při dovolené zamiloval se svou chotí kraj pod Zelenou Horou, po odchodu do penze se do něho trvale odstěhovali. Kromě své neúnavné propagátorské činnosti, obrovského patriotismu a zamilovanosti do Nepomucka i „všeho českého“, stál pevně proti bývalému komunistickému režimu, který ho opakovaně trýznil, věřil v mladou generaci a neustále ji podporoval i vzdělával. Rozdával lidem kolem sebe radost svými obrazy, snažil se o pozvednutí kulturního a společenského dění v celém regionu, tvořil obcím zdarma návrhy znaků a praporů, měl největší zásluhu na obnově cenných rokokových milečských varhan prostřednictvím pravidelných kulturních setkání, které organizoval posledních 12 let několikrát ročně. Jak poznamenal jeho přítel J. Hodek na pohřbu: „A odstrkován byls a přesto stál jsi rovně jak Nerudovy básně. A věřils stále, že přijde čas a začnem si věřit a bude v této zemi krásně. Je to hluboká ztráta v kraji, kdo mladé stejně vychová? Vždyť tvoje cesta byla jasná přímá - cesta Böhnelova." Rádi bychom ho proto v regionu připomínali navždy a nechali vyrobit jeho bronzovou bustu do Rodného domu Augustina Němejce v Nepomuku. K tomu potřebujeme Vaši pomoc a hlasování. Rozešlete rovněž tuto informaci dále. Každý hlas je cenný, předem srdečně děkujeme za nás i za Richarda. Hlasování končí 30. 11. 2016.

Více...


Pocta Richardu Böhnelovi - vytvoření bronzové busty Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 08:00 [Přidat komentář]


Pozvánka-Setkání seniorů 2016

[čtvrtek, 3. listopad 2016]

Sekání seniorů obcí Vrčeň, Sedliště a Srby se uskuteční v sobotu 19. listopadu 2016 od 14:00 hodin v hostinci v Sedlišti. Na setkání bude, jako vždy, vypraven autobus. Odjezd z Vrčeně ve 13:40 hodin. Těšíme se na Vás!

Více...


Pozvánka-Setkání seniorů 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 20:33 [Přidat komentář]


Spolek Vrčeň zve na slavnostní otevření naučné stezky Vrčeň-Štědrý, které se koná dne 22. 10. 2016 od 13:00 na hrázi Opatského rybníku ve Vrčeni. Poté následuje procházka naučnou stezkou se sedmi zastaveními. Na cestě je pro Vás přichystáno občerstvení.

Více...


Pozvánka - Otevření naučné stezky Vrčeň-Štědrý Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 08:28 [Přidat komentář]


Lovy v Grónsku

[neděle, 16. říjen 2016]

Po lovech v Africe, Rusku a Rakousku Vám přinášíme další volné pokračování, a to „Lovy v Grónsku“. Požádal jsem člena našeho mysliveckého sdružení Vrčeň-Tojice, z.s., dr hab. Ing. Josefa Velíška, Ph.D., aby se s námi krátce podělil o své zážitky.

Na přelomu srpna a záři letošního roku jsem měl možnost s jedním českým lovcem se zúčastnit lovu na pižmoně a soba v Grónsku, oblasti Kangerlusuuaq. Grónsko je jedním z největších ostrovů na Zemi, o rozloze větší než 2 miliony kilometrů čtverečních. Většinu území pokrývají ledovce o mocnosti až 3 km. Pouze 15 % území na jihu ostrova je trvale bez ledu. Pižmoň severní je velké, zavalité zvíře, dosahující hmotnosti 200 až 350 kg. Výška v kohoutku činí pouze 90 až 150 cm a jeho tělo je dlouhé 200 - 250 cm. Díky dlouhé a neobyčejně husté srsti pižmoň působí ještě nižším, ale robustním dojmem. Srst může měřit až 90 cm, takže na bocích sahá téměř k zemi. Během cesty se mi povedlo ulovit jednoho pižmoně severního, jednoho soba polárního a zajíce běláka.

Více fotek na FB obce: https://www.facebook.com/obec.vrcen/

Více...


vložil: Starosta 19:36 [Přidat komentář]


«« « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »»
Strana 7 z 112


eGovernment QRZákladní škola Vrčeň
Mateřská škola Vrčeň
SDH Vrčeň