21.6.2022 20:53
Josef
to starosta Chodora: Pane Chodoro bude to ještě letos?

18.6.2022 19:59
starosta Chodora
Svoz plastů je objednaný. Čekáme na svozovou firmu.

18.6.2022 11:08
Martin
to Plasty: máš pravdu že to tam dělá ostudu, ale copak se třeba podepsat pdo svůj příspěvěk,to neumíš že?Ono v anonimitě se to dobře pomlouvá a rejpe a tak.sem si to ted také zkusila a pravda je ta,že mám velky problém se pod to nepodepsat.

18.6.2022 10:41
Plasty
Chtěl jsem se zeptat proč ještě nikdo neodvezl plasty. Týden to dělá ostudu na návsi, lidi tam stále přihazují a je tam už pěkný bordel.

17.6.2022 12:38
starosta Chodora
Omlouváme se za dočasné uzavření pošty, v současnosti se nám školí nová pracovnice, která bude zaskakovat za případné nemoci či plánované dovolené naší stálé pošťačky. Děkuji za pochopení.

17.6.2022 12:35
starosta Chodora
Dobrý den, dle posledních informací bude pošta otevřena od pondělí 20. 6. Slečna pošťačka je ochotná zkusit nastoupit do zaměstnání i s berlemi.

15.6.2022 13:45
Zákaznice pošty
to Pošta - info: Od 23. května je zavřeno, tomu říkáte pár dní? Na zástup jsem se neptala. Ptala jsem se, kdy se zase konečně otevře. Tady o tom není žádná informace. To mám pořád jezdit autobusem do Dvorce nebo do Nepomuka? Dobře to vedete. Ještě mi třeba za to vynadejte.

15.6.2022 12:48
Pošta - info
Většinou to záleží na délce prodloužení pracovní neschopnosti. Prodloužení v řádu pár dní se neřeší zástupem pracovníka z jiné pobočky.

15.6.2022 08:39
Zákaznice pošty
Pošta je stále zavřená. Kdy se zase konečně otevře?

12.6.2022 20:29
Jiří
to taky Vrcenak: Mimichodem ty klíče tu stále visí a čekají na Vás.Jiří

12.6.2022 20:27
Jiří
to Popelář: A že jste to neuklidil sám, ono je svělé tady psát co je špatně ale vzít si rukavice a uklidit to sám to ne. jiří

6.6.2022 20:54
Jiří
to Popelář: Bordel na Návsi? A Kdo ho asi udělal? A co kdyby si ho uklidil ten co ho udělal? Nemusel by se nikdo platit.

6.6.2022 19:52
Jiří
to taky Vrcenak: Vidím, že tu máme nového kuchaře-kuchařku který tomu rozumí a bude semnou vstávat ve 3.40 a chodit spát ve 23 00 nebo déle podle lidí 30 dní v měsíci, rád mu předám klíče a nechám mu je měsíc a uvidíme jak to dokáže a pak si tady všichni přečteme že je to očisec. Vždyť jsem byl u rodičú před půl rokem na dvě hodiny- Ať si to každý zkusí klíče jsou k dispozici v restauraci a já si dám konečně volno. Pan Mařík - Já se totiž podepíši.

4.6.2022 08:28
taky Vrcenak
to Popelář: ten co má makat pro obec, nedokázal ani dodělat hřbitov včas. Řeknu vám kde je. Dřepu na Faře a chlastá jedno za druhým. Vždyť už má odpracováno. Tedy alespoň podle jeho slov. Jinak on není bordel jen na návsi. Tento nepořádek však nedělají rodáci, ale dočasně ubytovaní hosté. Viděla jsem i že nepořádek z aut vyndávání i někteří, co sem ráno přivezou do školy děti. Další nepořádek, který by asi mohl pan starosta řešit, je také místní pohostinství, které pan Mařík pomalu a jistě likviduje. Jídla, která zde bývalá luxusní, se proměnili v nechutné blafy. Pivo na tom není o nic lépe. A asi nejhorší je, když v 19:30 oznámí 7 lidem kteří ti seděli že zavírá. Dokud se staral jen o hospodu, tak to celkem šlo. Ale pak to začalo již z velkého kopce dolů a teď seistni hostinec řítí ze skály dolů.

3.6.2022 21:27
Popelář
Nejednou to jde. Je docela trapné, že jste to neviděl sám a lidi vám to tady musí psát, že je hrozný bordel na návsi. A ještě trapnější je se tady neustále chlubit, jaký jste dobrý, jinak bychom to ani nevěděli. Pochválit se tedy umíte, to je pravda. Normální člověk by to uklízel průběžně a nikde by se tím nechlubil, protože je za to dobře placený, aby vše bylo v pořádku. A ten člověk, co má pracovat zdarma pro obec za trest dělá co?

3.6.2022 14:20
starosta Chodora
to farní zvědavec: U cesty na hřbitov také bydlí vrčenští občané. Cestou přes hřbitov často chodí i občané, kteří bydlí na bytovkách směrem na Dvorec - do práce, do školy. Dalším důvodem je osvětlení prostoru před hřbitovem, kam lidé často nelegálně vyváží své odpadky. Světlo ocení též návštěvníci hřbitova, obzvláště v podzimních měsících. Nejedná se o velký projekt, budou postaveny 3 lampy s LED světly.

2.6.2022 21:18
farní zvědavec
Můžu mít otázku k čemu je dobré veřejné osvětlení na hřbitov?

31.5.2022 20:12
starosta Chodora
Přeji všem hezký den. Jako obvykle kritiku píšete jako anonymy. Proč? Stydíte se za své jméno. To je na každém a jeho svědomí. Ale pojďme k věci. Hřbitov je posekaný, obec též. Voda teče z nového rozvodu vody. Vyrovnání terénu je objednáno u dodavatelské firmy. Nepořádek u kontejnerů dělají lidé a to nejen z Vrčeně, sám nevzniká. Většinou je to z lenosti. Proč vyndat petky a sklenice z pytle a roztřídit do kontejnerů. Snažší je celý pytel pohodit na návsi. On to přeci vždycky někdo uklidí. Starosta cca jednou za měsíc vezme své auto a vlek a vše odveze do sběrného dvora do Dvorce. O výmolech v silnici víme. Máme omezený rozpočet. Každý rok v rozpočtu plánujeme akce, které chceme v průběhu roku udělat. Potřeby obce cca 10x překračují možnosti rozpočtu. Letos plánujeme vybudovat veřejné osvětlení v lokalitě Vyšehrad a ke hřbitovu, kde dosud není (150 tis.), dále opravit kanalizaci v základní škole (240 tis.), dodělat rozvod vody a čerpání vody na hřbitov (200 tis.), projektovou dokumentaci na odkanalizování obce a ČOV (1 mil.), opravit cestu k p. Barochovi (50 tis.), projektovou dokumentaci na opravu "hradu" (50 tis.), oprava velkoobjemového kontejneru u hřbitova (100 tis.). Občas přijde i nějaká havárie - prasklý vodovod a spálené filtry ve vodárně (200 tis.). Ano děláme málo, ale víc bohužel nejde, nemáme víc peněz. Veřte, že všechny výše uvedené věci děláme pro lidi. Nebudu jmenovat akce, které jsme provedli v minulých letech, byl by to dlouhý výčet. Na opravy cest dojde zase v dalších letech, jedná se o výdaje v řádech statisíců. Hlučný pán, který je sprostý a často opilý není mým příbuzným, jedná se jen o shodu příjmení. Ano, souhlasím s Vámi, měla by mu pomoci především jeho rodina. Snad k poslední připomínce. Neumím si přestavit hlučnějšího člověka než rybáře. A také je pro mne naprosto nepochopitelné, jak vůbec může někoho napadnout si u ohniště udělat zásobu palivového dřeva... Děkuji za Vaše podněty a přeji Vám vše dobré, starosta Vratislav Chodora

30.5.2022 21:33
Taky místní
to občan: To máte pravdu. Ale důležitější než všechno je chytání ryb a dělání kraválu u rybníka. A taky třeba mít pořádnou zásobu dřeva,dokud to jde.

30.5.2022 16:04
občan
to Místní občanka: Řeší se přeci hřbitov dost, to je to nejdůležitější pro obec. voda na hřbitově. Nějaká náves a třeba pořádné hřiště pro děti není vůbec důležité.

30.5.2022 14:35
Místní občanka
to starosta Chodora: Dobrý den pane Chodoro, kdo je ten člověk a proč už měsíc nedělá? Už to tam zarůstá trávou, bylo by dobré s tím něco už konečně udělat. Kdy se bude hřbitov sekat? Děkuji těm hasičům, že alespoň ta voda teče. Kdy se uklidí nepořádek na návsi? Je to krásná vizitka obce. To se budou folklorní soubory divit, jak máme zanedbanou obec. A co ten váš příbuzný? Nešlo by s ním taky už konečně něco udělat? Abych se bála jít kolem autobusové zastávky do konzumu. Všude samej nepořádek a výmoly a ještě ten neurvalec. U školy je taky pěkná díra. Asi máte jiné starosti než o nás lidi ve vsi. Jedna místní občanka.

26.5.2022 08:46
starosta Chodora
Rozvod vody je téměř hotov. Čekáme jen na připojení čerpadla a hladinových čidel elektrikářem. Elektrikář přislíbil zapojení tento týden. Výše v článku píšeme, že rozvod bude hotový v květnu. Plánovaný termín držíme. Bohužel máme od minulého týdne opět rozbitou studnu, kterou jsme před měsícem spravili. Oprava je objednána. Vyrovnání terénu po výkopu jsem zadal před měsícem pánovi, který v obci vykonává alternativní trest - veřejně prospěšné práce. Urguji, slibuje, nekoná. Vyřešíme. Omlouvám se za dočasné problémy.

24.5.2022 10:00
Boudová Marie
Od dubna,kdy byl hřbitov rozkopán,s příslibem,že nebude nutno nosit vodu přes celý hřbitov,je hřbitov naprosto bez vody. Vodu si vozím ze Dvorce a hůř jsou na tom ti, kteří jdou pěšky nebo přijedou třeba z třicetikilometrové vzdálenosti a netuší,že ani v nádrži voda není. A vzhled hřbitova je žalostný,výkopy nejsou zahrnuty a hromady zeminy prorůstají trávou. Pro přístup k hrobům vlevo je třeba přejít hrbolatý, nedbale zahrnutý výkop. Ráda bych věděla,proč práce nepokračují a kdy bude hřbitov uveden do stavu, odpovídajícího místu posledního odpočinku našich blízkých.

7.4.2022 18:54
starosta Chodora
Dříve lidé vozili odpad do lesů a do příkopů podél cest. Ta doba už je na štěstí pryč. Dnes máme již v každé obci minimálně 2x ročně svoz objemného a nebezpečného odpadu, třídíme další odpady (sklo, plasty, papír, tetrapacky, kovy, tuky, textil, bioodpad). Ano, doba se opravdu velice změnila. Navíc máme hned ve vedlejší obci sběrný dvůr, kde můžete zdarma odložit elektrospotřebiče. V lékárně zdarma vrátíte prošlé léky. Jinak otázka přímo na mě, pokud bych chtěl, tak ve středu v 17 hodin bych odpad odvézt stihl. Ale upřímně, než abych čekal na svoz objemného odpadu, tak tu jednu matraci nebo pytel se starými botami odvezu do sběrného dvora a těch pár desetikorun za likvidaci zaplatím (1 kg běžného objemného odpadu stojí cca 3 Kč).

7.4.2022 18:20
Jana
Tak ono v minulosti taky žádný sběr objemného odpadu pořádně nebyl. Kam to měli lidi dávat? Poslední roky se to změnilo dost k lepšímu. Jinak pane starosto, Vy to ve středu do 17hodin stihneme z práce domů a odvézt odpad?

7.4.2022 14:34
starosta Chodora
Děkuji anonymu za připomínku. Zamýšlíme se. Můžeme prodloužit dobu do pozdějších odpoledních hodin, třeba do 18 hodin. Připadalo, nám, že pokud byli občané předem o svozu informováni, mohli si odpad připravit předem a ve středu jen přivést od 9:00-17:00. Snažili jsme se sladit dobu s úředními hodinami obecního úřadu, abychom mohli zamknout dvůr OÚ na noc, než bude kontejner v dalším dni odvezen. Dále jsme se snažili zajistit asistenci občanům při třídění nebezpečného a objemného odpadu, za což patří přítomným zastupitelům dík. Vrčeň byla v předchozích letech vyhlášena při svozu nebezpečného odpadu jako nejhorší v okrese Plzeň-jih. Jistě uznáte, že takovou nálepku obec nepotřebuje. 90% odpadu, který byl nejen Vrčeňskými občany uložen na dvoře OÚ nebylo odpadem nebezpečným, ale bylo zde odloženo naprosto vše. Běžnou praxí bylo, že po svozu nebezpečného odpadu objednala obec ještě jeden (nebo 2) kontejner, dovolila si požádat hasiče, aby zbylý "bordel" uklidili do kontejneru a zaplatila odvoz odpadu na skládku. Při letošním svozu, bylo vše vzorně roztříděno: zvlášť objemný odpad, elektroodpad, barvy, chemie, léky. Nemyslím si, že je to špatně. Víkendový svoz se neosvědčil, viz výše. Dalším důvodem je, že v týdnu (v pracovních dnech) je možné operativněji ve spolupráci se svozovou firmou zajistit přistavení a odvoz kontejneru.

6.4.2022 10:18
odpady
Nešlo by se zamyslet a udělat sběr odpadu i v trochu lepší dobu než jen 9-17hodin. Ono pro dost lidí co přes den pracují toto není zrovna nejlepší. Vedení obce to možná vidí jinak nebo nevidí nechce vidět?

3.4.2022 21:17
starosta Chodora
Důvod neznáme, může to souviset s celkovým stářím vodovodu - 25 let a obecně se změnou tlaků ve vedení. Po první havárii byl vodovod "pozvolna" naplněn, odvzdušněn a odkalen. Vše bylo v pořádku, hodinu poté další havárie. Budeme chytřejší, až bude proveden výkop a zjištěn důvod úniku vody. Snad je to na delší dobu poslední problém...

3.4.2022 20:43
vrcenacek
Tak tomu říkám pech. A proč to praská? Nemrzne. Že by došlo k přetlakování?

3.4.2022 17:21
Dalibor Vrána
to starosta Chodora: To nám snad nemusíte pořád hlásit, to snad všichni vidíme doma pane Chodoro.

3.4.2022 16:51
starosta Chodora
Děkuji za trpělivost, voda už teče :)

3.4.2022 16:11
vrvenak
to Jarin: Ale já se nerad koupu.

3.4.2022 16:03
Jarin
Skoč si do rybníku tam je vody dost

3.4.2022 14:28
vrcenak
A kdy to zas jako poteče?bych s chtěl vysprchovat.

3.3.2022 01:11
Tomáš Pečenka
Všem našim spoluobčanům a starostovi děkujeme za solidaritu. I my jsme dnes vypravili dvě dodávky materiálu a potravin přímo z Vrčeně na Ukrajinu. Včera jsme ubytovali první ukrajinské maminky s dětmi a seniory zde ve Vrčeni, ale také v našich dalších ubytovacích zařízení (v Plzni, Holýšově a v Mirovicích). V tuto sobotu přijíždí další matky s dětmi a nám dochází ubytovací kapacity. A proto se připojuji k výzvě pana starosty o poskytnutí ubytování pro děti a matky zasažené válkou. Úzce spolupracujeme s ukrajinskými lidmi, jak v České republice, tak i na Ukrajině. Kdo by se chtěl k nám připojit je vítán. Za všechny lidi z Ukrajiny mohu vzkázat velké díky všem co pomáhají. Prosíme ty kteří se ještě nepřipojili, najděte vnitřní sílu a lásku a pomáhejte všem kteří to potřebují. Teď je ten pravý čas. Pamatujte že jde i o naší budoucnost, neboť z dějin víme že jsme v roce 1968 byly v obdobné situaci. Děkujeme Tomáš a Tomáš Pečenka

20.2.2022 17:55
starosta Chodora
Dobrý den pane Pepo, vedení elektrické energie nám bohužel nepatří. Také bychom byli raději, kdyby bylo vedeno pod zemí, nebo alespoň izolovanými kabely, jako např. u školy, ale záleží výhradně na společnosti ČEZ. Pokud by se ČEZ rozhodl uložit vedení do země, přisvezli bychom se samozřejmě též s vedením veřejného osvětlení a uložili jej též do země.

19.2.2022 09:32
Pepa
Pane starosto, plánuje se někdy dát dráty vedení na elektřinu i světa do země? Ty větry jsou hodně časté a nejspíš i budou časté a dělá to neplechu.

18.12.2021 13:57
Vrcenak
Dobrý den, Vánoční stromky v pátek byli celkem hezké, ale ti kdo přišli po 14:30 měli už celkem malý výběr. Proč není prodej stromků alespoň první den určen jen pro místní obyvatele? Potkala jsem zde spoustu lidí z okolních vesnic a vím že dost lidí se dostane domů až v 15hodin. Oni museli vzít jen to, co zbylo. Je to smutné.

10.12.2021 16:20
sůl nad zlato
Naopak děkujeme že zimní údržba je taková jaká je. Je to v pořádku. Vždy na začátku zimy mají hlavně řidiči trochu kecy, ale dá se na to zvyknout a naučit se jezdit!!!! Pokud se někdo necítí, tak máme nohy, autobusy....

10.12.2021 08:25
starosta Chodora
Pro pana zimní údržbu: Správné řešení neexistuje. O úklidu sněhu tady píšeme každý rok od doby, kdy vznikl web obce. Každý rok děláme vše špatně bez ohledu na to, kdo je zrovna starostou. Viz například anketa níže.

Strana 1 z 28
1 2 3 4 5 » »»