Na slovíčko, sousede s Mgr. Miroslavem Antonem

[sobota, 16. duben 2011]

Publicista a scénárista. Bývalý literární redaktor a šéfredaktor Českého rozhlasu Plzeň. Narodil se roku 1959 v Plzni. Po vyučení maturoval na střední škole pro pracující ve Škodě Plzeň. Absolvoval Pedagogickou fakultu v Plzni. V letech 1990-1994 byl členem Rady města Plzně. Působil i ve Sdružení Děkujeme, odejděte! Kandidoval v krajských volbách za nezávislé starosty a v komunálních volbách za Plzeňskou alianci. V posledních letech se věnuje natáčení dokumentárních filmů, internetu a public relations. (zdroj: www.blisty.cz/aut/2591/bio.html )


Foto


Věk: 52

Rodinný stav: Rozvedený

Počet dětí: 2 dcery - Tereza (18) a Magdalena (14)

Zaměstnání: Pracuje na živnostenský list – scénárista, redaktor, spolumajitel a jednatel internetové Plzeňské televize.


Jaký je Váš vztah k Vrčeni?

Vrčeň mám spojenou především s dětstvím. O víkendech a o prázdninách jsem ho prožíval u dědečka a babičky Křišťanů a Antonů na Drahách. A pochopitelně s mými vrstevníky, kteří ve Vrčeni zůstali nebo se sem jako já vracejí. Byly to natolik silné zážitky, že když se naskytla příležitost získat do vlastnictví Křišťanovic chalupu, neváhal jsem. Ono to totiž vypadalo takových 20 let, že mi na Vrčeň zůstanou jenom vzpomínky, protože v dědickém řízení získali chalupu jiní rodinní příslušníci. Před třemi lety jsme se dohodli na jiném vyrovnání a já jsem se vrátil.

Čím se v současné době pracovně zabýváte?

Momentálně se snažím dokončit některé videoprojekty spojené s naší Plzeňskou televizí. Což vůbec není jednoduché, protože ekonomická recese tu pořád je a mám pocit, že ještě nějakou dobu bude.

Vrátíme se zpátky k naší obci. Co se Vám na ní nejvíce líbí, co Vás sem opět po letech přitahuje?

Říká se tomu genius loci. Duch místa. Takzvaně „něco tady je“. To vám řekne většina lidí, kteří sem třeba zavítají náhodou a projdou se po Vrčeni a okolí. Mně se líbí, že tady zůstává zachovaná historická paměť na naše předky a snaha navazovat na tradice. Přijde mi to důležité. Ostatně stačí zajít do hospody, tam se dozvíte všechno.

Jaké zde máte plány?

Chci se tady usídlit natrvalo. Vzhledem k tomu, že chalupa na to zatím není uzpůsobená, je to docela dobrodružství.

Co se Vám naopak zde nelíbí, co Vás třeba štve nebo mrzí?

Ty negativní věci nevybočují z normálu, který najdete všude.

Co se v obci povedlo?

Nejvíc se mi líbí, že ve Vrčeni pořád žijí aktivní lidé, kteří se snaží, aby obec žila.

Co by se v obci mohlo udělat lépe nebo jinak?

Zlepšovat se dá vždycky všechno. Já si například myslím, že Vrčeň, v širším smyslu celé Nepomucko, má na to, aby se stala atraktivním turistickým cílem. Mohla by těžit z legend o svatém Vojtěchu. Určitě by se na to dal zpracovat nějaký zajímavý projekt. Ale to je dlouhodobější záležitost a určitě by to nešlo bez finančních dotací z Plzeňského kraje.


Miroslava Antona jsem poznal jako klidného, rozvážného a pohodového člověka, který pro Vrčeň vytvořil několik videoprojektů. Jeho tvorbu na CD jste měli možnost si zakoupit např. při oslavách 820 let Vrčeně (2009), stejně tak jako následně realizovaný projekt z oslav 120 let od založení SDH (2010). Díky svým kontaktům byl také v loňském roce hlavním iniciátorem akce oslav výročí osvobození naší obce, kdy k nám prvně v historii zavítala početná kolona americké osvobozenecké armády v podání Klubu třetí armády Plzeň (KTAP). Tato akce by se měla uskutečnit i v letošním roce (8.5.) Přejeme mu mnoho osobních i pracovních úspěchů s internetovým zpravodajstvím „Plzeňská televize“.

Za rozhovor děkuje Bc. Petr Mašek, starosta obce


vložil: Webmaster 12:41 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!