Rozhovor s pořadateli akce Doteky řemesel

[úterý, 19. srpen 2014]

Rozhovor s pořadateli akce Doteky řemesel Jitkou Kahounovou a Karlem Šulcem, která se uskuteční poslední prázdninovou neděli ve Vrčeni.

Akce Doteky řemesel se po 4 letech vrací opět do Vrčeně a nabízí „ochutnat“ stará řemesla. Můžete nám akci trochu víc přiblížit?

Naše akce není jen řemeslným jarmarkem. Chceme zprostředkovat možnost dotknout se materiálu, vyzkoušet si řemeslo, být u vzniku věci. Tuhle zkušenost návštěvníci mohou nabýt například v kovářské, tesařské, truhlářské, hrnčířské, kamnářské, či řezbářské dílně. V dalších si budete moct vyrobit šperk z drátků, korálků nebo z přírodních materiálů či plstěné vlny. Z pedigu nebo papírových ruliček uplést dekoraci do bytu. Vyzkoušíte si ruční výrobu papíru, či jak se z koudele na kolovrátku stává nit.

Jiná skupina řemeslných dílen potěší smysly. Chléb, sýr, medové perníčky budou vznikat přímo před vašimi zraky a pochopitelně budou k ochutnání. K vidění bude včelí úl, k mání med, medovina, svíčky z včelího vosku.

Zároveň bude akce představením spolkového života ve Vrčeni. Myslivci představí své trofeje, hasiči předvedou svoji parádní historickou stříkačku. Sdružení Vrčeň zajistí zvláštní program u rybníka. K chuti jistě přijdou piva z malých pivovarů, či zauzené špekáčky.

Naše díky patří také obci a jejím zastupitelům, kteří akci podpořili.

V pozvánce na akci zaujme zmínka o „otevírání vesnických dvorů a prožití venkovské atmosféry“ …

V tom jsme myslím odlišní a jedineční.  Akce se nebude konat pouze na návsi, ale zavede návštěvníky na dvory a do stodol místních lidí, na dvůr školy, do staré hospody a mnoha dalších míst.  V tento den, bude zpřístupněn i místní kostel. Chceme nabídnout tak trochu jinou možnost návštěvy Vrčeně.

Přijďte se sami přesvědčit poslední prázdninovou neděli 31.8 2014. Od 10.00 do 17.00 hodin.

Michal Arnošt

MAS svatého Jana z Nepomuku

Rozhovor s pořadateli akce Doteky řemesel Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 20:02 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!