Komunální volby 2014

[úterý, 30. září 2014]

Tři způsoby hlasování!

Hlasuje se křížkováním, to znamená, že křížkujete v příslušných rámečcích, které se nacházejí vedle strany či kandidáta.

Vybrat si můžete ze tří způsobů hlasování.

1. Zakřížkujete daný kandidátní subjekt.

Všechny vaše hlasy pak připadnou této straně a rozdělí se mezi její kandidáty. V případě, že se rozhodnete zakřížkovat konkrétní stranu, nemůžete již přidělit křížek k jiné politické straně (subjektu, sdružení).

2. Zakřížkujete jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících subjektů (to je také důvod, proč jsou všichni kandidáti na jedné listině). POZOR! Pokud zakřížkujete více kandidátů, než jaký je počet zastupitelů, váš hlasovací lístek bude neplatný! VOLÍ SE 7 KANDIDÁTŮ!

3. Kombinace předchozí dvou způsobů - křížkování strany a současně jednotlivých kandidátů z jakéhokoli politického subjektu. Tento způsob je založen na tom, že rozdáte několik preferenčních hlasů jednotlivým kandidátům a zbytek hlasů, které jste nevyužili, připadne té politické straně (subjektu, sdružení), kterou jste označili. Pokud zakřížkujete více kandidátů, než jaký je počet zastupitelů, váš hlasovací lístek bude neplatný!

V komunálních volbách tedy můžete zakřížkovat jednu politickou stranu (subjekt, sdružení), nikoli však dvě, což vyplývá i z logiky věci, neboť mezi dvě politické strany (subjekty, sdružení) by nešlo spravedlivě rozdělit případný lichý počet hlasů. Zároveň ale můžete zakřížkovat politickou stranu (subjekt, sdružení) a pak jednotlivé kandidáty z libovolné politické strany (subjektu, sdružení). Pokud vás neosloví žádná politická strana (subjekt, sdružení), křížkujete jednotlivé kandidáty, aniž byste museli dávat hlas přímo některé straně (subjektu, sdružení).

Hlasovací lístky dostanete do svých schránek min. 3 dny před termínem voleb, popř. ve dnech voleb přímo v hlasovací místnosti na OÚ.

Komunální volby 2014 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 08:16 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!