Na slovíčko, sousede s Jiřím Maříkem

[středa, 9. září 2015]

Věk: 43

 

Počet dětí: 2

Rodinný stav: Rozvedený

Bydliště: Třemošná, nyní spíše Líšťany (okr. PS) - u přítelkyně

Zaměstnání: Nájemce obecního hostince Na Faře

 

Začnu klasickou otázkou. Jaký je Tvůj vztah k Vrčeni? Tedy kromě toho, že zde nájemně provozuješ hostinec Na Faře:

Pocházím z Plzně severu, na Plzeň-jih jsem se přistěhoval v roce 1998 do Nepomuku a začal pracovat na Pyramidě. Tam jsem vydržel přes 15 let, pak šla Pyramida do rekonstrukce a já si našel práci u Honzy Moravce v hostinci Na Faře, nejprve na brigádu, pak natrvalo. Jednoho dne mi Honza nabídl hospodu k přenechání, pořídil si ještě jednu (v Železném Újezdu) a nestíhal. Souhlasil jsem, je tu krásně, příroda a tak…Vždycky jsem chtěl mít svojí hospůdku tak jsem neváhal, navíc místní mi tu už znali, domluvil jsem se s Alešem R., ten tu dělal číšníka a šli jsme do toho spolu, asi před třemi roky. A teď, od 1. 9. 2015, po dohodě s Alešem, tak jí mám v nájmu jen sám.

Jak to budeš všechno sám zvládat?

Jsem vyučený kuchař – číšník se zaměřením pro kuchyň a nejsem na to sám, mám tu dalšího kuchaře na střídání. O víkendu mi na place pomáhá přítelkyně. A v týdnu tu mám šikovné brigádnice.

Jak si tedy vysvětluješ to, že se v poslední době množí informace o tom, že se bude obecní hospoda zavírat?

To jsem slyšel také. Dokonce i to, že je zavřená, nevím, jednou jsem to tu řekl a někomu se to náramně hodilo. Nechci spekulovat komu. Je to boj, ale když něco děláte s láskou a srdcem, tak to funguje.

Takže se nebojíš konkurence?

Nee! Konkurence má vrtaná obě kolena, té se nebojím. Zákazník se spálí a vrátí se.

Kde teď bydlíš a jak to máš s dojížděním?

Bydlím ve Vrčeni v podnájmu a ve volnu jezdím domů ke své přítelkyni do Líšťan, kde jí pomáhám na baráku, na zahradě, a tak.

Jaké máš plány do budoucna s hospodou?

Jede se dál, jako do teď, na zimu se zateplí terasa, posezení u krbových kamen je pro mne romantika, navíc se tam pořádají různé firemní oslavy, schůze, vodáci tam měli poslední šplouchnutí. Jednou měsíčně udělat zpívanou, aby se tady pořád něco dělo. Letos jsem vyzkoušel nafukovací bazének na zahradě, kde jsou další herní prvky pro děti. Sháním golfové hole, no a další akce, soutěž o nejlepší bramborový salát, velikonoční nádivku, zabíjačka a posvícenecká zábava, občas nějaké to grilování, pečená kolena, apod., to všechno mají lidé rádi.

No a nějaké plány v osobním životě?

Plány mám. Postavím chatu na pozemku, který jsem koupil ve Vrčeni a hlavě chci vydržet. Zatím asi vše.

Děkuji za rozhovor a přeji Jirkovi, zvanému „Kachna“, aby se mu zde dobře žilo, aby se mu podařilo vše co si přeje, no a aby k tomu měl dostatek síly, zdraví a vytrvalosti.

Na slovíčko, sousede s Jiřím Maříkem Zvětšit obrázek

vložil: pm 21:25 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!