Komunitní dům pro seniory ve Dvorci u Nepomuka

[středa, 9. prosinec 2015]

Město Nepomuk připravuje projekt výstavby Komunitního domu pro seniory ve Dvorci u Nepomuka

Cílem výstavby Komunitní domů seniorů je zajištění sociálního nájemního bydlení pro osoby ve věku 60 let a více.

Pro občany-seniory našeho regionu chceme vybudovat hmotné prostředí – domov, naplněný pocitem sounáležitosti, zázemí a bezpečí ve spojení s okruhem blízkých, známých lidí.

Objekt, kde by měl být projekt realizován, se nachází v obci Dvorec u Nepomuka na nároží ulic U Trati a Železniční.

Tato lokalita je vhodná pro navrhované využití také z hlediska dopravní dostupnosti. V těsné blízkosti je autobusová i vlaková zastávka, poskytovatelé služeb (samoobsluha, pekárna, pošta, ...). Blízko je i zdravotnické zařízení (městská poliklinika), rovněž přístupné autobusem (2 zastávky).

Samotný objekt komunitního domu je navržen plně bezbariérový a bude zahrnovat 17 bytových jednotek. V domě budou byty 2+kk se sociálním zařízením, kde bude sprchový kout, umyvadlo a WC. Ke každému bytu patří komory, které jsou přístupné ze společného prostoru. V přízemí bude umístěna prádelna a sušárna. V každém podlaží je samostatná úklidová místnost využívaná pro úklid společných prostor.

Pro bližší informace k dispozičnímu řešení objektu, konkrétních podmínkách získání nájemního bydlení, stavu realizace projektu nás neváhejte kontaktovat. Budeme rádi i za jakékoliv náměty, které nám pomohu nastavit parametry projektu tak, aby maximálně vyhovoval jeho plánovanému budoucímu využití (včetně způsobu využití a nastavení parametrů komunitních prostor).

Vaše náměty a připomínky pro nás budou jistě velmi podnětné již při přípravě žádosti o podporu projektu a v případě jejího úspěchu při samotné realizaci. Velmi významným aspektem pro samotnou realizaci projektu pro nás budou i informace z průzkumu předběžného zájmu k využití plánovaných výstupů projektu.

Hlavní kontaktní osoba: Suchá Miroslava, Město Nepomuk, odbor finanční, majetkový a školství, tel. 371 519 722, e-mail: miroslava.sucha@urad-nepomuk.cz


vložil: Starosta 13:49 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Starosta

středa, 22. únor 2017
15:17

Starosta

to Mgr. Dagmar Staňková: Vážená paní magistro,
musíte se obrátit na koordinátorku projektu paní Suchou (viz. poslední odstavec), popř. přímo na starostu města Nepomuka. Tohle bylo jen sdělení informací, které bylo posláno na všechny okolní obce, včetně té naší.

S pozdravem
Petr Mašek, starosta obce Vrčeň


Napsal: Starosta [Odpovědět]

Mgr. Dagmar Staňková

úterý, 21. únor 2017
23:07

Dobrý den, ráda bych získala informace o průběhu realizace. Žádost o dotaci jsme podali k 30. 12. 2016 a teď zjišťuji další informace o dalším průběhu. Budu ráda, pokud se s Vámi budu moci spojit a vyměnit si zkušenosti a různé podněty. Chtěla bych dosáhnout toho, aby mi zastupitelstvo schválilo úvěr, pokud dotaci získáme a pro to, abych je získala na svou stranu potřebuji co nejvíce informací i o nákladech budoucích. Děkuji předem za Vaši odpověď


Napsal: Mgr. Dagmar Staňková [Odpovědět]