Posvícení 2016 - Pozvánka

[neděle, 24. červenec 2016]

VRČEŇSKÉ BAROKNÍ POSVÍCENÍ

Vrčeň se znovu zapojí do kulturního programu, který podporuje akce spojené s propagací barokních míst a památek v Plzeňském kraji. Letos jsme program rozšířili do dvou dnů. Srpnové posvícení sice souvisí se svátkem sv. Vavřince, ale celá akce opět připomene vojtěšské tradice a souvislost s barokním obdobím. Kult svatého Vojtěcha totiž souvisí právě s barokem. Ve Vrčeni připomínají baroko tři sochy světců a barokní kaple v lese Chlumci. Zvýšení zájmu o naši obec přinese hlavně nová naučná „Stezka svatého Vojtěcha“, která se otevře slavnostně v sobotu. Zájemci se po ní mohou projít ke kapli sv. Vojtěcha v Chlumci. Tam je čeká opravdová lahůdka. Sopranistka Eva Urbanová, která ve Vrčeni bydlí, se rozhodla program podpořit a na prostranství u kaple předvede kousek svého umění“. Vrčeňské posvícení podpoří i Klub českých turistů v Nepomuku, který pro své členy chystá pochod po naučné stezce. Pro turisty připravili Vrčeňáci zbrusu nové turistické vizitky, které podporují sběratelskou vášeň.

Sobota 13. 8. 2016

14:00 Vrch Vyšehrad nad Vrčení. Slavnostní otevření a procházka po naučné „Stezce svatého Vojtěcha“ (cca 2 km). Cíl: Kaple sv. Vojtěcha.

15:30 Kaple sv. Vojtěcha v lese Chlumci. Soubor "Tre Insegnanti"(barokní hudba a tance). Minirecitál sopranistky Evy Urbanové. (Na místě zajištěno občerstvení).

18:00 Zahrada u hostince Na Faře. Slavnostní valná hromada SDH Vrčeň.

19:00 Zahrada u hostince Na Faře. Posvícenská zábava. K poslechu a tanci hraje „BOBELIN“.

20:00 Zahrada u hostince Na Faře. Divadelní představení „Kterak Stív k ouhoně přišel“. Účinkuje šermířsko-divadelní sdružení Harcíři z Rokycan.

20:30 Pokračování v posvícenské zábavě.

Neděle 14. 8. 2016

14:00 Kostel sv. Vavřince. Náš domov pod Zelenou Horou. Poutavé vyprávění akademického malíře a restaurátora Jaroslava Šindeláře o historii, tradici, památkách, sv. Vojtěchovi a našich předcích na jižním Plzeňsku.

18:00 Prostranství u penzionu sv. Vojtěcha. Volný spolek šermířů, herců a komediantů „BALTEUS“. Scénky a šerm z období baroka.


vložil: Starosta 10:43 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!