První hon na kachny 2016

[neděle, 4. září 2016]

V sobotu 3. září 2016 uskutečnilo myslivecké sdružení Vrčeň-Tojice, z.s. svůj první kachní hon na "Dvoreckém" rybníku, který je také znám jako "Biologický". Deset našich hostů (střelců), kteří si řádně zaplatili celý tento hon, jako by byl plně obsazen, nastřílelo za hodinu a půl celkem 97 kusů kachen.

Myslivecké sdružení letos zakoupilo 600 ks kachen. Od pozdního jara se o ně stará, přikrmuje je, provádí brigády okolo rybníku a další věci s tímto spojené. Lov je, a vždy byl, až na posledním místě, byť to řada laiků nechce slyšet a vnímat.

Myslivost je soubor činností prováděných v přírodě ve vztahu k volně žijící zvěři, jako součást ekosystému, a spolková činnosti směřující k udržení a rozvíjení mysliveckých tradic a zvyků, jako součást kulturního dědictví“, tolik praví oficiální citace.

Lidová myslivost již dávno skončila a postupně najela na tvrdý tržní mechanizmus, jako všechny jiné činnosti a odvětví v demokratické společnosti. Aby se pokryly vešeré náklady spojené s celkovou péčí o zvěř, jako je nákup, krmení, nájem z honitby, ale i škody, které zvěř způsobí, je třeba se v našich skromných loveckých podmínkách přizpůsobit tomuto novému trendu, a to buď poplatkovým prodejem lovu nebo ještě větší finanční zainteresovaností všech členů mysliveckého spolku, popř. kombinací obojího. Každopádně jsme to zatím pořád my, zde trvale žijící obyvatelé, kteří o tomu budou rozhodovat, a nikdo jiný.

První hon na kachny 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 22:12 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!