Delegace z družební obce Choťánky

[sobota, 18. červen 2005]

Na vrčeňské folklorní slavnosti také zavítala delegace z družební obce Choťánky, jejíž jedna část nese název Vrčení. Choťánkovští přijeli ve složení paní Alena Soběslavová - starostka obce, pan Pavel Pastor - předseda kontrolního výboru a pan Jan Liška - předseda komise veřejného pořádku a hlavně zástupce osady Vrčení. Obec Choťánky se nachází 3 km od Libice nad Cidlinou, kde se narodil a údajně zemřel sv. Vojtěch, světec úzce spjatý s naší obcí.

Vzácná návštěva přenocovala v blízkém penzionu Zahrádka, druhý den si prohlédla základní a mateřskou školu, kapli na zámku Zelená Hora a sv. Vojtěcha. Plánovaný výlet do krajského města Plzně se z časových důvodů již neuskutečnil, snad příště. Zástupci naší obce obdrželi pozvání na návštěvu Choťánek, která byla naplánována na řijen letošního roku.


Ve školceSe skoro rodákemPřed školou

vložil: Webmaster 20:26 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!