Malé folklorní slavnosti Pod vrčeňskou lípou

[sobota, 18. červen 2005]

Ve čtvrtek 16. června od 17-ti hodin byl na vrčeňské návsi zahájen 9. Mezinárodní folklorní festival "Plzeň 2005". Již druhým rokem se v rámci tohoto festivalu konají malé folklorní slavnosti "Pod vrčeňskou lípou". Moderování se ujal člen festivalového výboru a redaktor Českého rozhlasu Plzeň Ing. Miroslav Šimandl.

Jako první vystoupil ve spodní části návsi soubor z daleké Zimbabwe IYASA. Africké rytmy a tance diváky vyloženě nadchly, zvláště rozkošné "Miluju Česko". Jako druhý vystoupil soubor ze sladké Francie L´Englantino Do Lamouzi v dobových kostýmech. Třetím a posledním účinkujícím byli dudáci ze Skotska Saint Francis Pipe Band.

Největší úspěch měli u cca 150-ti diváků z Vrčeně a blízkého okolí tanečníci a zpěváci z Afriky. Byli oblíbení zejména u mladších i když některé děti se i bály a se slovy "Čerti ale chodí jenom v zimě, né?" se dožadovaly vysvětlení.

Plakátek zde .... Dále si můžete stáhnout video: Iyasa (Zimbabwe), L´Englantino Do Lemouzi (Francie) a Saint Francis Pipe Band (Skotsko)


Afričanům pivo chutnaloDiváci se baviliL´Englantino Do LamouziSaint Francis Pipe BandSkupinovkaIYASA ze ZimbabweAfrické rytmyÚčinkující společněFolklor dvou kontinentů

vložil: Webmaster 20:37 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!