Opravený pomník s křížem na hřbitově

[pátek, 29. prosinec 2017]

Před vánočními svátky 2017 byla dokončena oprava centrálního kříže na hřbitově, který byl zničen nepozorným řidičem při couvání (shodou okolností z jedné kamenické firmy) dne 21. března letošního roku.

Oprava, která činila 86.594,-Kč, byla proplacena z povinného pojištění vozidla viníka. Obec navíc zaplatila ještě částku 10.600,-Kč za povrchovou úpravu Krista, která byla vhledem k jeho pokročilé korozi nutná a neměla přímou souvislost s jeho poškozením. Jednáních ohledně opravy kříže bylo nepočítaně. Je mnohem jednodušší vyřizovat opravu poničeného auta než sebemenší sakrální stavby. Nakonec pomohl i vypracovaný znalecký posudek, ze kterého se při opravě vycházelo. Opravou byl pověřen kameník Vlastimil Žák z Tlučné. Myslím, že dílo se nakonec povedlo opravit velmi dobře a pokud se nestane další neštěstí, tak nás všechny socha s křížem přežije min. o dalších 100 let.


Opravený pomník s křížem na hřbitověOpravený pomník s křížem na hřbitověOpravený pomník s křížem na hřbitověOpravený pomník s křížem na hřbitově

vložil: Starosta 18:09 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!