Automat na reflexní terčíky

[středa, 28. březen 2018]

Přes Svaz měst a obcí ČR jsme zdarma obrdželi do naší obce automat na reflexní prvky. Jedná se o kulaté nalepovací terčíky na jedno použití, které se jednoduše vytáhnou ze zásobníku a nalepí na oděv, obuv nebo na kolo. Jsou vysoce reflexní. Pokud by měl někdo do budoucna zájem (právnická nebo fyzická osoba), může být na terčíkách vytištěna jeho reklama. Cena terčíku vyjde na cca 5,-Kč vč. DPH. Do zásobníku se jich vejde 500 ks, ale objednávka může být i na menší počet kusů.

Reflexní prvky má mít chodec za tmy, či ve dne při snížené viditelnosti, pokud jde mimo obec po krajnici či kraji vozovky. Pro chodce v obci tato povinnost zatím v zákoně zakotvena není.

Když je chodec za snížené viditelnosti vybaven správně reflexním prvkem, zvyšuje se vzdálenost, na kterou je ho řidič schopen rozeznat, až na 200 metrů. A to už dává dostatečný čas na to, aby řidič včas zareagoval a auto se chodci bezpečně vyhnulo. To ale neplatí pro případy, kdy má chodec na oděvu příliš krátký reflexní pásek či si jej stočí do ruličky na popruh batohu, apod.

http://www.jukejreflex.cz/


Automat na reflexní terčíkyAutomat na reflexní terčíkyAutomat na reflexní terčíky

vložil: Starosta 12:08 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Starosta

čtvrtek, 19. duben 2018
07:49

Starosta

Asi to není špatný nápad, udělat retroreflexní volební terčíky, že mi to samotného hned nenapadlo! Děkuji za námět. :D S doplněním ještě nějakou dobu počkáme. Prvních 500 terčíků zmizlo opravdu velmi rychle. Kdyby si chtěl někdo udělat reklamu (podnikající fyzická osoba, firma), má možnost, na terčíkách by byla grafika dle jeho přání. Udělá tím dobrý skutek a ještě si to odepíše na daních, což u obce nejde.
Ještě před volbami však uděláme další etapu oprav místních komunikací, údržbu aleje Svatopluka Čecha a stromů na zadní návsi a nový územní plán obce. Na tyto tři akce máme již letos schválené dotace, o další dotační projekty usilujeme (např. o přístavbu ZŠ, dovybavení JSDHO nebo úpravu vodojemu). Takže terčíky s tím nemají opravdu vůbec nic společného. :)

Zdraví Vás Petr Mašek


Napsal: Starosta [Odpovědět]

Taky z Vrčeně

středa, 18. duben 2018
12:53

5,-Kč za terčík? to je \"slušná\" cena... A jak to bude s doplněním? nebo to bylo na jedno použití, jen tak před volbami :))


Napsal: Taky z Vrčeně [Odpovědět]

Taky Vrčeňák

úterý, 17. duben 2018
21:41

to Vrčeňák: Co dodat ku Tvému komentu, jen to, že reflexní samolepky jsou tatam a po obci jsem neviděl vylepenou ani jednu samolepu. Jendorázovej hnus jsi tady asi ty. A udržitelná cesta? Cos tím myslel?? Cos Ty udělal pro obec??? Jen hanit a hanit a hanit, že. A osvětu si udělej v haličce Ty, ty světluško.


Napsal: Taky Vrčeňák [Odpovědět]

Eva Beránková

sobota, 31. březen 2018
19:53

Eva Beránková

to Vrčeňák: S údivem jsem si přečetla Váš příspěvek a nechápu. Proč tolik hrubé negace? Reflexní prvky jsou velmi důležité. To by již měli všichni vědět, nemyslíte? Nehaňte to, co je pro dobro věci, pro bezpečnost občanů a dětí. Děkuji.


Napsal: Eva Beránková [Odpovědět]

Vrčeňák

středa, 28. březen 2018
15:56

co dodat? jednorázový HNUS, bude toho plná obec, už aby byla stanovená četa, která to bude uklízet... toto není udržitelná cesta!!! někdo si jen dobře mastí kapsu...Lepší než automat je udělat osvětu!


Napsal: Vrčeňák [Odpovědět]