VII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 Vrčeň

[neděle, 6. květen 2018]

V neděli 6. května 2018 se jela po dlouhých letech přes Vrčeň rallye. Přinášíme Vám z této motoristické akce několik fotografií. 

Video naleznete zde: https://youtu.be/r4dgkUHo-lY


VII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 VrčeňVII. PODBRDSKÁ RALLYE LEGEND - 6. 5. 2018 Vrčeň

vložil: Starosta 17:30 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Starosta

čtvrtek, 17. květen 2018
09:07

Starosta

to soused: Přirovnání demokratického systému rozhodování k okupaci německých vojsk mi přijde zcela mimo mísu. Takových motoristických podniků se jezdí desítky po ČR a stovky (možná tisíce) po celém světe. A určitě většina z nich bude právě v demokratických státech. Při každé uzavírce silnice někoho omezíte, to se nedá nic dělat. Někdy je to pro kulturní a sportovní akci, jindy třeba z důvodu stavebních prací. Ano, je pravda, že některé uzavírkové akce být musí a jiné zase být nemusí. Lidé si běžně stěžují i na ty akce, které být musí, není to opravdu jednoduché, to mi věřte. Znovu opakuji, že vše bylo předem řádně povoleno všemi orgány státní správy, zveřejněno, projednáno a kladně odsouhlaseno ve všech třech samosprávách.
Kompromis se dá dělat vždy a všude, když je k tomu dobrá vůle. Kdyby, kdyby, kdyby....Je třeba doložit zcela konkrétní újmu, která Vám byla způsobena, a ta se bude konkrétně řešit. Všeobecné konstatování beru k všeobecné diskuzi o běžném životě.
Nevím o tom, že by někdo nemohl přejít silnici. Podívejte se na fotky a video, pohyboval jsem se volně, vždy mi bylo umožněno přecházení silnice. Pořadatelé měli také píšťalky. Upozorňovali na blížící se vozidlo. Čekal jsem vždy pouze chvilku. Odpoledne byla i delší časová přestávka. V hospodě na obědě jsem byl také (a určitě víte kde bydlím, pokud jste tedy z Vrčeně nebo zde nebydlíte velmi krátce). Volná příjezdová cesta byla po MK na Tojice i dál po II/191 na Čečovice. Takže jsem mohl i kdykoliv a kamkoliv odjet. Stejně tak i návštěvníci rallye - přijeli, koukli se, zase odjeli jinam - na jinou RZ, nebyl problém. Není potřeba to zveličovat a tvrdit, že jste byl zavřený ve svém obydlí.
Nestyďte se za své názory podepsat. Stále platí, že se mnou můžete hovořit i osobně, abychom probrali konkrétní vzniklou újmu.

Písemnost všeobecného tématu k rallye tímto považuji ze své strany za vyčerpanou.

Zdraví PM


Napsal: Starosta [Odpovědět]

soused

středa, 16. květen 2018
20:53

to Starosta: Smutný příběh pane starosto, někdo vydal rozhodnutí v rozporu se zaručovanými ústavními právy občanů a zavřel nás v našich obydlích. Aniž jsme se k tomu mohli vyjádřit a proces zastavit.
Roskas pro obyvatele byl vydán a vylepen po celé zemi minule při příjezdu německých okupačních vojsk. A nikdo tehdy proti němu nemohl nic namítat.
Ale je jiná doba a máme platné zákony.
To není k naprosté spokojenosti, to je o naprosté ignoranci a neschopnosti státních orgánů, kde v jejich rozhodnutí jde docela o trestný čin.
Jako kdyby Vám osobně někdo narušil soukromí, možnost přejít cestu a navštívit sousedy, zavřel Vás ve Vašem obydlí. Kdybyste potřeboval na nádraží, ať již jít někomu naproti k vlaku, nebo snad sám musel použít vlakové spojení, a někdo Vám v tom bránil.
Není to o vztahu lidí k motorizmu, ale je to o zásahu do základních lidských potřeb a samozřejmých práv, přejít náves, jít v neděli přes náves na oběd k rodičům, nebo na hřbitov, na pivo do hospody.
Kompromis tady není a ani nemůže být, bohužel.
Hledat kompromis pro opilého řidiče co Vám právě zabil maminku, asi taky by nebylo to pravé ořechové.
Zákon je hůl o dvou koncích. Dovolávat se toho, že se to bezpráví na obyvatelstvu možná někomu líbilo, a snad většině sousedů, to snad ne.
Jak někdo mohl připustit zastavit provoz na silnici 191 z Příbrami do Klatov a opačně. Je třeba zamáčknout slzu v oku a starat se o to, aby se to bezpráví neopakovalo.


Napsal: soused [Odpovědět]

Starosta

středa, 16. květen 2018
08:22

Starosta

to soused: Já to chápu, i Vám rozumím. Je mi líto, že se nejde zavděčit úplně všem lidem tak, aby byli všichni ve svém životě vždy a pořád naprosto spokojení. Nebojte se mi oslovit v reálu. Můžeme někdy pohovořit osobně a třeba se nám podaří najít v budoucnu i nějaký kompromis.

Zdraví PM


Napsal: Starosta [Odpovědět]

soused

úterý, 15. květen 2018
17:06

to Starosta:

Bráněním v užívání osobní svobody se rozumí takový zásah do osobní svobody, jímž se znemožňuje volný pohyb člověka, a to i jen na krátkou dobu, je-li omezení nesnadno překonatelné.
Tady nejde o počítání minut, v podstatě na celou neděli nás někdo svévolně zavřel, a ještě nám k tomu dělal kravál, vířil prach v panujícím suchu a znečisťoval ovzduší.


Napsal: soused [Odpovědět]

Starosta

pondělí, 14. květen 2018
11:55

Starosta

to soused: Vážení sousedé,
kdyby šlo o nelegální závod, tak bych bojoval do roztrhání těla, ale tady proběhla předem řádně povolená motoristická akce. Souhlasy byly vydány dotčenými orgány státní správy a samozřejmě i všemi třemi samosprávami (Nepomuk, Srby, Vrčeň). Vše avizováno spoluobčanům předem, aby byl čas se na to připravit. Příkladně a náležitě potrestat (nebo podstoupit dál) je tedy nesmyslné.
7:30 až 17:00 není 12 hodin (+ zde byla i delší odp. přestávka), ale chápu, že to mohlo někoho popudit a omezit. Ostatní (a snad většinu) to zase naopak potěšilo.
Lípa bude odborně ošetřena, náklady zaplatí pořadatel akce. Vše je již domluvené.
Další motoristickou akcí bude XXXVII. Nepomucký trojúhelník, který se pojede o víkendu sobota - neděle 28. - 29. 7. 2018. Diskuzi o tom už si ale můžete přečíst na jiných webových stránkách.

Hezký den všem sousedům.
Petr Mašek


Napsal: Starosta [Odpovědět]

soused

pondělí, 14. květen 2018
08:59

to soused:
přesně tak, je potřeba to podstoupit dál, takto to opravdu nejde. A co ta načatá lípa? Jaká bude náprava? to by měl pořadatel vysadit několik stromů jako náhradu! Možná i pan starosta by mohl lépe \"bojovat\" za své občany, jenže jeho zájmy jsou nejspíš někde úplně jinde...


Napsal: soused [Odpovědět]

soused

čtvrtek, 10. květen 2018
11:08

Budeme jen doufat, že za uzavření lidí v jejich bydlištích celých dvanáct hodin, bez možnosti svobodného pohybu, s kraválem vyladěných mašin v neděli, bez možnosti dostat se na nádraží a další s tím spojené nehoráznosti, bude někdo příkladně a náležitě potrestán.


Napsal: soused [Odpovědět]