Zimní údržba 2018-2019

[středa, 12. prosinec 2018]

Zimní údržbu v obci v sezóně 2018 - 2019 bude zajišťovat nový pluhař Vít Roušal (tel. 602 554 439). Nově jsme umístili v obci dva zásobníky na posypový materiál. Jeden je umístěn u cesty k dvojdomkům a druhý u pěšiny - zkratka serpentýnami naproti Jirkovi Strolenému, viz mapka.


Zimní údržba 2018-2019Zimní údržba 2018-2019Zimní údržba 2018-2019

Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Strolda

středa, 6. únor 2019
08:33

Strolda

to Sněhulák: byl bych zvědavý na Vás jak by jste zvládal úklid sněhu. Na obci se může kdokoliv přihlásit a tuto údržbu dělat. Pokud Vám jde o úklid snehu, tak sníh nebyl uklizen ani na vozovce směr Nepomuk Plzeň ono totiž nemá cenu protahovat když sněží. Ve srovnání s předešlými lety, tak nikdy nenapadlo tolik sněhu najednou jako letos, ale toho jste se asi nevšiml. Já osobně bych úklid snehu dělat nechtel i kdybych na to měl techniku. Ono je to časově celkem náročné. A ono se to vrouchu anonymity solidně pomlouvá, protože vlastně nikdo neví, kdo to píše. Že?


Napsal: Strolda [Odpovědět]

sněhurka

pondělí, 4. únor 2019
07:56

to Sněhulák: už se těšíš na jaro? TY roztaješ a bude klid! Nebo bys chtěl být starosta sám? můžeš kandidovat za necelé čtyři roky...


Napsal: sněhurka [Odpovědět]

Sněhulák

neděle, 3. únor 2019
21:07

to starosta Chodora: Blahopřeji k letošní zimní údržbě takhle mizerná ještě nikdy nebyla! To není žádný traktorista a co tam pan Chodora dělal ty leta předtím že se nic nenaučil. Můžete to ukazovat na těch oslavách jako raritu!


Napsal: Sněhulák [Odpovědět]

starosta Chodora

neděle, 3. únor 2019
10:25

starosta Chodora

Aktuální info: Panu Roušalovi se porouchal traktor, nepodařilo se jej opravit. V současnosti je na cestě s náhradním strojem. Údržbu sněhu zahájí co nejdříve. Děkuji za trpělivost.
Chodora


Napsal: starosta Chodora [Odpovědět]

starosta Chodora

pátek, 11. leden 2019
12:38

starosta Chodora

Dobrý den,
dovolte, abych se vyjádřil ke každoročnímu evergreenu – úklid sněhu. Tak jako každý rok volá denně starostovi obce mnoho odborníků na úklid sněhu z řad široké veřejnosti. V letošním roce nejčastější negativní reakce
- není shrabaný sníh,
- to jste tak bohatí, že hrabete sníh, když skoro žádný není? To si zase někdo namastí kapsu.
Kromě negativních reakcí jsem již zaznamenal i několik pochval (ty nikoho nezajímají, nebudu zmiňovat). Ti co chválí, se vždy představí a poděkují. Ti co haní, volají téměř vždy anonymě, odmítají se představit, křičí a sprostě nadávají. Vždyť starosta je přece ten největší póvl a je tam od toho, že.

Ale teď vážně ke konkrétnímu problému podrobně. Ve středu a ve čtvrtek vytrvale sněžilo. Ve středu odpoledne leželo na komunikacích cca 3 cm sněhu. Je to hranice, kdy se rozhoduji, jestli má smysl hrabat sníh nebo nikoliv, protože radlicí téměř nic neshrabete a vytvoříte uklouzanou vrstvu s následným vznikem ledovky. Než shrabete celou obec, leží už na komunikacích sníh znovu. Vzhledem k teplotě vzduchu a očekávané předpovědi na noc a následující den (0 až -2°C, sněžení) jsem rozhodl, aby pan Roušal posypal komunikace solí. Idea byla taková, že sníh částečně roztaje, nevytvoří se ledovka, neujedou se uklouzané koleje od automobilů a při příštím úklidu sněhu jej snáze shrabete. V 22:00 hodin jsem monitoroval stav komunikací, kde ležela slabá vrstva rozbředlého sněhu, nicméně i dále vytrvale sněžilo. Pan Roušal dostal pokyn, aby ve čtvrtek ráno shrabal sníh a znovu posolil. Dle předpovědi počasí mělo sněžit do 10 hodin a pak až odpoledne od 16 do 19 hodin, teplota vzduchu se měla pohybovat mezi -1 až -3°C. Pan Roušal ráno nevyjel s ideou, že shrabe sníh, až přestane padat. Jedno shrabání sněhu v obci trvá cca 3 hodiny. Takže by skončil a pokračoval by hned znovu, takže by místo 3 hodin jezdil 6 hodin a udělal by „stejnou“ práci. Rozhodl se proto, že vyrazí později a shrabe kompletně vše naráz (i proto aby ušetřil obci peníze). Nicméně skutečná situace byla nakonec jiná. Předpověď počasí se nestrefila a sníh padal i celý čtvrtek až do večera, takže jsme museli večer hrabat znovu. To jen pro ilustraci k údržbě sněhu. Ani já ani pan Roušal nejsme odborníci na metereologii ani na úklid sněhu. Děláme to poprvé. Učíme se. Asi to nebudeme umět nikdy, ale budeme se snažit. Pokud by pan Roušal vzdal hrabání sněhu, tak by ho zřejmě neuklízel nikdo. Nikde nečeká zástup traktoristů nebo dělníků s lopatami, kteří by chtěli ve Vrčeni uklízet sníh.

Závěrem. MÁTE PRAVDU. Ve čtvrtek ráno nebyla silnice shrabaná. Na komunikacích ležel rozbředlý sníh s vrstvou čerstvého sněhu. Ano, pan Roušal měl vyjet ráno. Nebo neměl?

Za Maška to bylo lepší. A někteří by dodali, že nejlepší to bylo za komunistů.


Napsal: starosta Chodora [Odpovědět]

Jirkapinkas

čtvrtek, 10. leden 2019
19:36

Jirkapinkas

Ano nejdřív by se sníh měl odhrnout a pak solit ale asi obec má dost peněz protože to je zbytečně solit do x Cm sněhu nejdřív by to měl odhrnout a pak posolit
Mate pravdu také bych to nechtěl dělat !
Ale pokud podepíšu smlouvu pro obec tak pro to něco musím udělat a nebo nic nepodepisovat


Napsal: Jirkapinkas [Odpovědět]

občan

čtvrtek, 10. leden 2019
19:13

Jj musím dát za pravdu Jirkapinkas. Ten kdo odklízí letos sníh, na to tak trošku dlabe. Ten kdo uklízel sníh loňskou zimu, měl ráno v půl šesté uklizeno, aby lidé mohly v pořádku do práce, a s dětma do školy a do školky se nemuseli brodit sněhem a odpoledne břečkou. Měl by se nový odklízeč zamyslet a buď to vzdát a nebo se více snažit. A také si myslím že včerejší úklid komunikace nejen kolem rybníka pouze projetím s rozmetadla, také není to pravé. Asi by to chtělo nejprve prohrnout. Vždyť když sněží tak ani silničáři nesolí ale jen protahují. Na druhou stranu ono se to dobře povídá, ale kdo by takovou práci chtěl dělat? Já bych jí dělat nechtel, protože jen lopatou bych obec uklízel celou noc


Napsal: občan [Odpovědět]

Jirkapinkas

čtvrtek, 10. leden 2019
18:08

Jirkapinkas

Dobrý den doufám ze tento pan nebude na dále dělat zimní údržbu !
Nevím zda je normální prohrnovat v 11 hod odpoledne .
Všude jinde to funguje tak ze ráno než lidi jdou do práce tak je uklizeno a nemuseli děti a lidi chodit ve sněhu a v bordelu do školy a školy ? A k čemu je parkoviště před domem proti zastávce když je pokryté sněhem bez menšího povšimnutí !?
Jinde to funguje normálně. Je to tím ze je jiný starosta s je mu to jedno ? A neumí si sjednat pořádek ? Zlatý předchozí starosta pan. Masek .
O takovou službu by měla asi zájem každá vesnice ! Služba na prd .


Napsal: Jirkapinkas [Odpovědět]