Společný dětský den

[neděle, 28. květen 2006]

Společný dětský den obcí Vrčeň, Sedliště a Srby se v letošním roce uskutečnil na sportovním hřišti v Sedlišti. Za nepříznivého počasí nakonec přišlo se svými rodiči více jak 70 dětí. Na padesátku z nich pak soutěžilo v 8 disciplínách, které připravila Základní škola ve Vrčeni (slalom s koloběžkou, jízda s autíčkem po nakloněné rovině, namotávání berušek, sbírání vajec u slepice, překážková dráha, chytání rybek, házení míčky na terče či přenášení bábovek).

Na úvod soutěží předvedli policisté z kriminální služby okresního ředitelství Policie ČR Plzeň-jih ukázku výcviku a poslušnosti dvou služebních psů, vč. ukázky zadržení pachatele na útěku. Na úvod a závěr vystoupení kriminalistických psovodů vystřelené barevné světlice s padáčky překvapili jak děti tak i dospělé.

Zadržení pachatele psem Hod na cíl Chytání rybiček

Dále si děti vyzkoušely své znalosti z přírody u stánku myslivosti, připraveného MS Srby-Sedliště. U hasičů z Vrčeně se seznámily s jejich technikou a mohly si ji osobně vyzkoušet. U stánku rybářů z ČRS MO Nepomuk byly k vidění živé ryby a děti si vyzkoušely disciplínu s rybářským prutem. Dále Sedlišťští připravili pro děti i dospělé střelbu ze vzduchovky na běžící cíl. Ukázku rádiově řízených modelů letadel a lodí předvedl pan Kahoun z Vrčeně.

Především pro dospělé byla díky dopravní policii OŘ Plzeň-jih k vidění ukázka policejního záznamového zařízení (radaru) a možností si beztrestně tzv. fouknout do balónku, tedy do digitálního přístroje na měření alkoholu.

Poděkování patří všem třem obecním úřadům, Základní škole ve Vrčeni, pořadatelům ze všech společenských organizací a samozřejmě také všem sponzorům!

Pořadatelé se příští rok na Vás těší u společného dětského dne ve Vrčeni. (pm )


Společný dětský den [2006]Chytání rybičekHasiči v akciHod na cílU mysliveckého stánkuOpékání buřtů

vložil: Webmaster 21:38 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!