Zamyšlení se nad letošními výsledky soutěže Zlatý erb

[středa, 28. březen 2007]

Výsledky a zvláště hodnocení této soutěže webových stránek obcí mě tak trochu v několika bodech překvapilo, výsledky zde ...

Zkusil jsem si proto ohodnotit weby obcí umístěných na prvních prvních pěti místech (tj. Hradiště, Oselce, Mladý Smolivec, Dolní Lukavice a Vrčeň) dle shodných bodů jako porota.

1) Povinné informace

Zde mi nejvíce zaráží bod 16 podle § 5 zákona č. 106/1999 Sb., kde obce na prvních dvou místech mají uvedeny Licenční smlouvy (bez nějakých informací). Schválně jsem si našel tento paragraf ( http://www.mvcr.cz/sbirka/1999/sb039-99.pdf ) a povinnost uvádět licenční smlouvy zde není uvedena. Jinak si myslím, že všechny obce povinnosti tohoto paragrafu splňují, proto nechápu, proč je hodnocení tak rozdílné (zvláště u pí. Šturcové a p. Filipiho). Navíc obec Vrčeň jako jediná uvedla i bod 18 a 19.

2) Doporučené a doplňkové informace

Abych pravdu řekl, moc nevím, co si pod tím představit. Snad všechny ostatní informace, zejména aktuality ze života obce. Hodnocení by pak zhruba odpovídalo skutečnosti.

3) Ovládání webu, navigace, přehlednost

Zde nemohu hodnotit, protože svůj web znám, takže se v něm orientuji nejlépe.

4) Výtvarné zpracování

Velmi subjektivní hodnocení jen dvou porotců. Docela mi zaráží nízké hodnocení Dolní Lukavice. Dále bych podotkl, že Oselce a Hradiště mají velmi podobný design a to, jak uspořádáním, tak ovládacími prvky. Ruka jednoho tvůrce se nezapře. Nezdají se mi proto dostatečně originální.

5) Bezbariérová přístupnost

Tak a tady hodnocení opravdu nerozumím. Spočívá bezbariérovost webu v textové verzi bez grafiky? Pokud ano, pak nechápu, jak může jediný web, kde jsem tuto verzi našel (Mladý Smolivec) mít nejnižší hodnocení. Naopak v této kategorii vysoce hodnocených jsem nic takového nenašel?!

6) Úřední deska

Zde bych jako nejlepší hodnotil desku Dolní Lukavice, další poměrně nastejno, jen u nejlépe hodnoceného (Smolivec) mi nějak úř. deska splývá s ostatními informacemi a úř. deska Oselec obsahuje pouhé dva příspěvky. Dále mi chybí u úř. desek Smolivce, Hradiště a Oselec archiv z let minulých

Berte toto shrnutí jako hodnocení obyčejného občana, který hledá informace o obci. Tato soutěž ale spíše lpí na byrokratických, někdy nesmyslných a nejasných požadavcích. Navíc je toto hledisko nejvíce ohodnoceno.

Richard Chodora - Webmaster Vrčeň


vložil: Webmaster 22:36 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Odpověď - Webmaster

úterý,
00:00

Webmaster

Díky za info, budeme se tedy snažit vyjít byrokracii zase o krůček vstříc


Napsal: Odpověď - Webmaster [Odpovědět]

Petr Mašek

pondělí, 2. duben 2007
14:30

místostarosta Mašek

Ta vyhláška je asi nesmírně důležitá, bez ní si vůbec nedovedu představit pěkné webové stránky. Co si ale dovedu představit je naše další neúčast v této soutěži Zbyňku zvaný ZarKaFarka. Nějak nás to přestalo bavit, zejména když byl zase tak trochu problém s ohlášením stránek u pořadatelů, za což se nikdo pořádně ani neomluvil, že paní Šturcová.


Napsal: Petr Mašek [Odpovědět]

Webmaster

úterý, 3. duben 2007
08:55

Webmaster

Po shlédnutí celostátních výsledků ( http://zlatyerb.obce.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=200005&id_org=200005&id=8215&p1=33115 ) se nabízí jedna otázka. Co stojí za propadem zástupců Plzeňského kraje? Zvláště mě zaráží Test reakce na žádost o informaci (což si myslím, že je vedle aktuálního stavu stěžejním bodem takových prezentací), kde oba naši vítězové neobstáli. Ono se ostatně není čemu divit, když na OÚ není zaveden internet. Proč mít pak webovou prezentaci, když přes ni nejsem schopen odpovědět na žádosti o informace?
Je to docela ostuda plzeňských, dvě poslední místa a nejlepší pak desáté z patnácti.
Že by porota krajského kola nevybírala dost erudovaně, nebo jsou na Plzeňsku opravdu nejhorší webové stránky?


Napsal: Webmaster [Odpovědět]

Petr Mašek

neděle, 23. prosinec 2007
20:37

místostarosta Mašek

Informace ohledně vystoupení paní Evy Urbanové je hned dole na úvodní stránce tohoto webu v sekci "Rychlý informační servis". Letos Vánoční zpěvy nebudou, až příští rok.
Jinak děkujeme za upřímný vzkaz a zajímavé informace ze zákulisí této soutěže. Vážíme si toho. Přejeme Vám hezké svátky a hodně zdraví v novém roce.


Napsal: Petr Mašek [Odpovědět]