Podnikatel v kamenictví vandalem ve Vrčeni na hřbitově

[sobota, 3. listopad 2007]

Mám dvojhrob ve Vrčeni, kde mám ostatky mého muže a jeho i mých rodičů. Když jsem v neděli 4. července přišla k hrobu, zatočila se mi hlava. Musela jsem si sednout. Nenašla jsem zelený hrob s břečťanem, ale tři náhrobní desky. Myslela jsem, že spím a čekala, že se probudím.

Ale po chvíli jsem zjistila, že je to skutečnost. Podříznutý kořen břečťanu, který ovíjel pomník trčel na desce. Těžko jsem došla domů. Druhý den, v pondělí, jsem to nahlásila na Obecní úřad ve Vrčeni i na policii. Člen policie si poničený hrob nafotil.

Během 30 dnů, pravděpodobně 8. nebo 9. srpna za deštivého počasí si desky z hrobu podnikatel odvezl. Bez omluvy a opravy zdevastovaného hrobu. Břečťan, který jsme sázely a pěstovaly ještě s manželovou matkou před 14 lety, byl strhán a odvezen i se zemí.

Při tom chvatu převrátil část starého pomníku z vedlejšího hrobu a urazil roh u desky na dalším hrobě. Mně zůstal zubožený hrob. Na pomníku začíná podříznutý kmen břečťanu žloutnout a usychat. Těžko se žije, když člověk vidí tu bezohlednost a neúctu k živému i mrtvému. Jen honbu za časem a za penězi.

Zdeňka Sedláčková - Nepomucké noviny

Podnikatel v kamenictví vandalem ve Vrčeni na hřbitově

vložil: Webmaster 22:44 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!