Radar na Štědrém

[pátek, 31. srpen 2007]

Obec Vrčen využila nabídku amerických přátel a dala souhlas s umístěním radarové základny na svém katastrálním území. Radar bude umístěn bezprostředně za vsí, na vrchu lesního porostu „Štědrý“, ve výšce 668 m n.m. „Myslím, že to je velmi vhodné místo, je to široko daleko nejvyšší kopec, ze kterého je samospádem vedená po celé vesnici mírně radioaktivní voda, takže spojení s radarem se zdá jako velmi vhodné. Původně jsme měli nabídku od Rusů z Karlových Varů na lyžařský vlek, ale finanční kompenzaci v tvrdé měně ze západu se nedalo dlouho odolávat“, uvedl starosta obce, který tak zklamal starostu ze Spáleného Poříčí, jenž už viděl svůj radar v Brdech.

Myslím, že to bude fain, porostou nám tady větší houby než kdekoliv jinde", uvedl místní štamgast, který si nepřál být jmenován. I místní velká pěstitelka zeleniny Kamila Okurková se raduje, že bude mít díky záření velké kedlubny. „Jen aby ti hoši pouštěli ty vlny co nejčastěji“, uvedla. Jediný malý problém byl, aby náš známý rogalista mohl i nadále létat nad obcí. To se však brzy vyřešilo udělením výjimky z Pentagonu, uvedl zastupitel pro bezpečnost obce.

Celé vedení obce je rádo, že se radar stane novou, hojně navštěvovanou turistickou atrakcí, a že se dočkáme v nejbližší době i nových pracovních míst pro lidi z okolí, a to na těžbě lesního porostu. "Jen doufám, že až budou kopat tu základnu, neprobudí spící Kelty na svém pohřebišti", obává se místní kronikář a badatel.

Fotovložil: Webmaster 00:26 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!