Na slovíčko, sousede s manželi Čiefovými

[sobota, 22. duben 2006]

Manželé Hana (H) a Justin (J) Čiefovi, Vrčeň 27 - Majitelé Keramiky Slunovrat


Na slovíčko, sousede s manželi Čiefovými

Jaká je náplň Vašeho podnikání?

H: Obchodujeme s keramickými výrobky za účelem jejich nákupu a dalšího prodeje. Distribuci máme po celé ČR, ale i na Slovensku, např. v Bratislavě a Košicích, odkud je původem můj manžel Justin.

J: Na přání zákazníků také zajišťujeme dodávku speciálních keramických výtvorů s různými motivy, např. zvony, korbele, hrnečky s motivy místních hradů, zámků nebo erbů. V poslední době jsme zajišťovali motivy do keramiky Trenčínského hradu, zámku Buchlovice, ale také erbu a vlajky naší obce. Abychom byli seriózními dodavateli, bereme zpět od obchodníků věci, které se jim na krámech neprodají a samozřejmě za ně vyplácíme peníze zpět. Naštěstí se to tak často nestává.

Co Vás přivedlo k podnikání?

H: Dříve jsem pracovala jako vedoucí pobočky České pošty ve Vrčeni a pořád snila sen o tom, že jednou budu pracovat s keramikou. Již na škole jsem měla přezdívku „Hrneček“.

Ve kterém roce jste začali podnikat?

J: Nejprve v roce 1996 při našich hlavních zaměstnáních, posléze od roku 1997 na plný úvazek, kdy jsem kvůli manželce a našemu podnikání odešel od Českých drah.

Co bylo ve vašem podnikání nejdůležitější?

H: Od prvovýrobců nakupujeme jejich keramické produkty, pro které pak musíme sehnat odbyt. Čili nejdůležitější bylo ze začátku našeho podnikání vytvořit si vlastní síť odbytu a také vybudovat zázemí v podobě domácího velkoskladu u rodinného domu.

Jaké máte přání?

J: Jen měsíčně najedeme okolo 5-6 tisíc kilometrů, takže moje přání je, aby všechny budoucí kilometry byly ve zdraví a bez nehod.

H: Samozřejmě kromě zdraví si přeji, aby se nám v podnikání dařilo a aby koupené keramické věci, které jsou určeny jako dárky dělali všem lidem jenom samou radost. V neposlední řadě si také přeji, aby dál přetrvávali a nezanikali ty malé České obchůdky.

Doslov starosty obce, aneb o čem se ve své skromnosti manželé Čiefovi nezmínili:

Keramické desky s výsostnými znaky obce, které je možno spatřit na budově OÚ, ZŠ a MŠ byli dány manželi Čiefovými obci jako sponzorský dar. Každým rokem dostává obec nebo Mateřská škola řadu drobných výrobků z keramiky, které slouží jako další prezentace nebo dekorace. Za posledních několik let dostala obec od manželů Čiefových nejen spousty keramiky, ale i několik darů v podobě finanční hotovosti.

S přáním hodně zdaru v podnikání jménem celého OÚ přeje Petr Mašek.

vložil: Webmaster 11:30 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!