Na slovíčko, sousede s Petrem Hortenským

[neděle, 24. září 2006]

Petr Hortenský, Vrčeň 50, opravna silničních vozidel a karosérií

Spojil jsem příjemné s užitečným a mezi výměnou pneumatik na svém voze jsem požádal o slovíčko svého bývalého kolegu Petra Hortenského.


Na slovíčko, sousede s Petrem Hortenským

Kdy jsi odešel od Policie ČR?

K poslednímu prosinci roku 2005

Co Tě k tomu vedlo?

Postupně jsem začal předělávat původní rodinný dům, do kterého jsem se přiženil. V části nové přístavby jsem zřídil i dílnu na opravu vozidel. Z původních kamarádů a známých začalo moje služby využívat čím dál tím více zájemců a já je musel odmítat, což mě mrzelo. Nebyl na ně čas, protože u Policie jsem sloužil směny. Dal jsem tedy přednost práci, která mě vždycky bavila a zařídil se ve svém. Od Policie jsem odešel dohodou na výsluhu po deseti letech.

Jak jsi se dostal do Vrčeně?

Jsem původně z Polánky u Kramolína. Do Vrčeně jsem přišel za svojí manželkou Evou v roce 1999, o rok později začal přistavovat a pak se i oženil. O čtyři roky později se nám narodil syn.

Co se Tě krom manželky na Vrčeni líbilo?

To, že to tady žije. Mladá rodina by měla také koukat zda je v obci dobrá školka a škola. Je zde také fungující konzum, pošta, ale i hospůdka. Všechno dostupné v místě, což je velká výhoda.

A co se tě tady nelíbí?

Nelíbí se mi některé "chytré" řeči, které lidi vedou, ale to je normální, to je všude v každé vesnici, tomu se neubráníte.

Co by jsi ještě v dohledné době rád udělal?

Momentálně buduji malou domovní čističku odpadních vod, takže máme okolo baráku rozkopáno. Rád bych ještě na svém pozemku u zahrady udělal terénní úpravy pro odstavování vozidel, atd.

Rád bych měl vše co nejdříve hotové a začal se naplno věnovat své rodině a trochu relaxovat, věnovat se zejména kultuře, protože na tu mi v poslední době nezbývá téměř vůbec žádný volný čas. Spousta dění v obci mi zatím díky práci bohužel uniká.

Opravuješ jen Citroeny a Peugeoty?

Specializuji se na ně, ale v podstatě mi nevadí opravovat i jiné značky vozidel.

Jaké máš vybavení dílny?

Mám rovnací stolici a pneuservis. U Citroenů dělám hydrauliku. Nedávno mi například v pět ráno přivezli až z Liberce kamion naložený osmi citroeny na přefoukání. Večer bylo hotovo. Výjimkou nejsou zákazníci na tyto značky až Prahy, apod.

Na závěr mi ještě řekni něco nového a tajného. Nikomu to nepovím, neboj.

Ehmm, nic nevím. Nerad bych to zakřikl, ale snad jen to, že očekáváme další přírůstek do rodiny. Ono se to stejně neutají.

Doslov starosty obce:

Jsem rád, že Petr našel zalíbení v naší vesnici. Kdykoliv někdo potřebuje rychlou, kvalitní a cenově příznivou opravu na svém autě, je mu k dispozici, bez ohledu na to jakou má provozní dobu v dílně. Mohu ho chválit i jako představitel obce. Řadu věcí týkající se různých odvozů, přívozů, výkopů, aj., na které si ani nevzpomenu, nám realizoval bez nároku na náhradu výdajů. Je to jeden z lidí na které je spolehnutí, a o tom život na vesnici přece je.

vložil: Webmaster 11:48 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!