Na slovíčko, sousede s Janem Moravcem

[středa, 14. únor 2007]

Jan Moravec, Vrčeň 44, nájemce hostince "Na Faře"

8. února 2007 to byl právě rok co převzal do pronájmu hostinec „Na Faře“ Jan Moravec. Během mé návštěvy v tamním zařízení jsem ho u kávy požádal o krátký rozhovor.

Nacionále:

Narozen: 1971

Trvalé bydliště: Plzeň

Přechodně: Vrčeň 44

Vzdělání: Střední průmyslová škola dopravní

Stav: Svobodný; 1,5 letý syn


Na slovíčko, sousede s Janem Moravcem

Jak jsi se dostal do Vrčeně?

Naposledy jsem pracoval jako číšník na hotelu ve Dvorci. Dozvěděl jsem se od místních, kteří tam občas chodili na pivo, že se ve Vrčeni hledá nájemce na hostinec. Přihlásil jsem se do výběrového řízení, které jsem vyhrál a byla mi svěřena krásná vesnická hospůdka, což byl vždycky můj sen.

Kde všude jsi působil?

Po maturitě jsem v roce 1990 pracoval nějakou chvíli jako výpravčí ve Starém Plzenci, pak jsem byl na vojně a po ní jsem se živil už jen jako číšník. 4 roky ve známé restauraci v Plzni „U Žumbery“ a pak 4 roky v neméně známém hotelu „Modrá hvězda“ v Dobřanech, kde se vyrábí a čepuje vlastní pivo.

Proč jsi zakotvil zrovna na vesnici?

Na vesnici je lépe než ve městě. Lidé mají k sobě blíž. Se všemi se osobně znám, snažím se s nimi vyjít a také se snažím aby byli všichni spokojeni. Povedlo se mi z práce udělat svůj vlastní koníček a naopak. Snažím se hostinec udržovat ke spokojenosti zákazníků. Pořídil jsem také např. druhou televizi pro kvalitní sledování sportovních přenosů i přes satelit.

Na co nejvíce za ten rok vzpomínáš?

Je toho docela hodně, ale nejvíc asi na oslavu svých 35. narozenin vloni v říjnu, kdy jsem udělal pro všechny své známé takovou malou oslavu bez pozvánek, na kterou přišla velká spousta lidí. Byl jsem opravdu mile překvapen, že přišli nejenom místní, ale i kamarádi, které jsem dlouho neviděl. Oslava se protáhla, všichni jsme se dobře bavili.

Na co sis musel zvykat?

Například na to, že pokud na hospodě i bydlím, v podstatě neexistuje otevírací a zavírací doba. Občas se mi stane, že mi někdo zaťuká na dveře brzo ráno nebo také pozdě v noci.

Naštvalo tě něco?

Občas mi naštve chování někoho po pár pivech, ale to je úplně normální, s tím se musí počítat. Jinak asi nic zásadního. Spíše by jsem chtěl poděkovat několika lidem, kteří mi občas pomáhají s přípravou různých akcí a při zajištění drobných oprav, apod. Mezi ty, na které si rychle vzpomenu patří určitě Standa Beránek, Tomáš Pečenka, rodiny Strolených a Bělochů. V neposlední řadě musím také poděkovat svým rodičům a svojí sestře Petře za pomoc v tomto podnikání.

Budeš zase pořádat přes léto nějaké akce?

Rád bych. Určitě něco vymyslíme. V plánu mám opět nějakou taneční zábavu s venkovním posezením. Je škoda, že k hostinci není také sál, mohlo by se pár pěkných akcí udělat i přes zimu. Zájem by určitě byl. Řešíme to občasnou „zpívanou“ přímo v prostorách hostince, který má samozřejmě svojí kapacitu a nelze u toho tancovat.

Neuvažuješ o alternaci v čepované značce piva?

Není to tak jednoduché, je to na delší jednání s Prazdrojem, pořízení pípy se 4 kohoutky. Možná by do úvahy připadalo vyzkoušet 11-ku Chodovar. Je to kvalitní pivo za příznivou cenu. Přes léto bych možná také vyzkoušel i čepovanou limonádu, uvidíme.

Na závěr bych si dovolil jednu soukromou otázku – nebudeš se ženit?

Ježíš, nebudu! Jedno zklamání jsem již prožil, ale díky němu mám také bezva malého syna.

Doslov starosty obce:

Jana Moravce vybralo zastupitelstvo obce celkem z 5-ti zájemců o pronájem. Výběr byl jednohlasný. Zapůsobil na nás svým chováním a svojí jasnou vizí. Bylo vidět, že se vyzná a že má opravdový zájem o kšeft nikoliv o zlatokopectví. Jak to bude dál nikdo samozřejmě neví, ale po roce je možno udělat první hodnocení, a to určitě dopadlo na výbornou. Lidé si opět našli cestu k posezení a popovídání, pohledávky jsou vyrovnány a placeny včas. Obec v něm našla spolehlivého partnera na spolupořádání svých kulturních a společenských akcí. S některými nápady jakými jsou např. soutěže o nejlepší „Velikonoční nádivku“ či nejlepší „Vánoční bramborový salát“ přišel sám a také je sám sponzoroval. Takže můžeme jen doufat a samozřejmě i přát, aby mu ten stávající roční elán vydržel co nejdéle. Mnoho zdaru a drž se, Honzo!

vložil: Webmaster 11:58 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!