Nová prezentace Vrčeně

[úterý, 25. březen 2008]

Obec Vrčeň se na internetu prezentuje již od roku 2002, kdy se zpracování ujal Jiří Beroušek z firmy MMA Nepomuk. Prvotní stránky měli jeden podstatný nedostatek, který mě velmi mrzel, a sice neaktuálnost, tj. časový skluz a některé události se na web nedostávaly vůbec.

Bylo proto nasnadě, aby stránky spravoval někdo z obce. A myslím si, že to prospělo dobré věci. Je jen málo, co byste na vrčeňském webu ze života obce nenašli. Naše snažení bylo odměněno v roce 2005 dvěma druhými místy v Plzeňském kraji v soutěži Zlatý erb.

V dalších letech už ovšem technická úroveň našeho webu začala pokulhávat a vzdalovala se moderním trendům. Nastal tedy čas změny a s tím spojené hledání nejlepšího řešení.

Byl vybrán projekt Jana Potůčka , s kterým jsme začali na novém webu obce pracovat v lednu letošního roku. No a o letošních Velikonocích jsme Vám představili zbrusu nový web, který je postaven na Redakčním systému ABS CMS .

Web děláme hlavně pro Vás, čtenáře a byli bychom rádi, kdybyste nám sdělili své dojmy, připomínky, náměty na vylepšení a vůbec Vaše názory na naši práci na webové prezentaci obce.


Slovo starosty:


Vážení návštěvníci,

již několik let se Vám snažíme přinášet stále nové a čerstvé informace o dění v naší obci. Na první pohled se to zdá jako samozřejmost, ale podíváme-li se podrobně po internetu, zjistíme, že se mnohem větší obce než je ta naše omezují pouze na nezbytně nutné úřední informace. Není ani dnes v roce 2008 výjimkou, že v řadě obcí a měst neposkytují svým spoluobčanům a návštěvníkům vůbec žádné elektronické informace nebo jen neaktuální a velmi zastaralé.

Dnešnímu náročnému uživateli již běžné poskytování úředních informací na webu obce nemůže stačit a je to určitě jenom dobře. Každý se rád dozví něco více, rád se pobaví a odreaguje. Může se zapojit do anket a diskusí k jednotlivým uveřejněným článkům. Pokud se zaregistruje, dostane mailem krátkou zprávu, že se stránky aktualizovaly, atd.

Registrovaným místním spoluobčanům chystáme v budoucnu další "speciální" novinky, jako přístup do uzamčených fotogalerií z „privátních akcí“, takže neváhejte.

Jako starosta obce jsem měl doposud štěstí na lidi kolem sebe, kteří chápou, co znamená moderní poskytování informací a plně mě v tomto kroku podporovali a podporují i nadále. Je a byla to vždy hnací síla k tomu, abych se spolu se svými spolupracovníky snažil tyto webové informace co nejvíce vylepšovat a dostat se tak mezi nejlepší obce v Plzeňském kraji.

Doba jde neustále kupředu a my nesmíme usnout na vavřínech. První krok, který právě vidíte, tzn. předělání stránek do moderního tzv. „redakčního systému“, který umožňuje svým uživatelům celou řadu nových funkcí a možností, naše práce nekončí. Zcela určitě bude stále co vylepšovat a zdokonalovat na tomto systému. V nejbližších týdnech nás čeká předělávka stránek obou dvou škol do stejného režimu RS.

Pro ještě lepší prezentaci naší obce máme v plánu zřídit on-line přenos z budoucí průmyslové kamery na návsi, která bude plnit funkci monitorovací, s ohledem na prevenci kriminality a časem i dopravního režimu.

Přeji Vám, aby jste byli s naší prací i nadále spokojeni, cítili se u nás jako doma a vraceli se k nám co nejčastěji.

S pozdravem Petr Mašek


vložil: Webmaster 10:29 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Josef Bečvář Sedliště

úterý, 8. duben 2008
09:29

Vážený pane starosto, dovolte reagovat na rozhodnutí vašeho obec. zastupitelstva a těch několik vesměs kritických připomínek k instalaci vébové kamery. I když jsem t.zv. přespolní plně souhlasím s instalací cit. zařízení. Zamyslete se nad těmi kritickými připomínkami a vyhdnoťte si kdo a proč kritizuje. Myslím si, že je v této záležitosti možno použít přísloví: "Hoď do hejna husí, potrefená se ozve!"Myslím, že ve Vrčeni nejste tak nezkušení, aby Vás negativní reakce odradily od dobrémyšlenky. Tohoto zařízení by opravdu nebylo třeba, kdyby každý konal tak, jak poctivý občan konat má ! Nedejte se zviklat ve Vašem úsilí o nastolení pořádku!
Srdečně zdraví Josef Bečvář


Napsal: Josef Bečvář Sedliště [Odpovědět]

Starosta

sobota, 29. březen 2008
08:52

místostarosta Mašek

to K.Š.: Dle nejlepšího svědomí a vědomí. Dovolím si konstatovat že i mnohem efektivněji než s našimi všemi penězi v rámci státního rozpočtu. (Pro zajímavost k této akci uvádím, že bude ze své větší části pokryta sponzorskými penězi, které jsme již fyzicky obdrželi).


Napsal: Starosta [Odpovědět]

K.Š.

pátek, 28. březen 2008
16:24

to webmaster: to K.Š.: Děkuji za upřesnění informací, které jsem postrádal. Nejsem proti webové kameře ani prevenci kriminality. Nemám ani obavy, že budu nasnímán při nekalé činnosti. Jenom mě zajímá jak se nakládá s obecním rozpočtem (i mými penězi) a tudíž mám na tyto informace dle mého názoru právo.
S pozdravem Karel Šulc.


Napsal: K.Š. [Odpovědět]

webmaster

pátek, 28. březen 2008
12:36

Webmaster

to K.Š.:
Tak nějak jsem v původním článku nenašel pojem "kamerový systém". Považujete snad za kamerový monitorovací systém jednu kameru na návsi, která bude pracovat převážně jako webkamera, tj. budeme se moci my všichni podívat, co se děje na návsi on-line? Já tedy ne. A pokud tato kamera přispěje jen malinko k odrazení případné kriminální činnosti, budu jen rád. Vy ne? Využití v dopravě si dost dobře nedovedu představit ...

Moderní poskytování informací. Co si pod tím představit? Myslím, že prvotně byla na mysli tato webová prezentace. Co byste si pod tímto pojmem představoval Vy?

Co se týče toho, aby byl "záměr" instalace kamery "sdělen předem a šířeji prodiskutován". Chápu toto rozhodnutí na zhruba stejné úrovni jako např. modernizace těchto stránek, vždyť se jedná vlastně o jejich součást. Také jsme o tom měli nejdříve dlouze diskutovat? Nemyslím si.


Napsal: webmaster [Odpovědět]

K.Š.

pátek, 28. březen 2008
09:22

to Starosta: Děkuji Vám za odpověď. Nereagujete však na to, čeho se má připomínka týkala, tedy informovanosti.
Posouzení závažnosti je samozřejmě individuální. Otázky bezepečnosti obyvatel, prevence kriminality a veřejného prostoru se však dotýkají širšího okruhu lidí.
S pozdravem Karel Šulc.


Napsal: K.Š. [Odpovědět]

Starosta

pátek, 28. březen 2008
07:34

místostarosta Mašek

to K.Š.: Dobrý den, čím Vás jedna budoucí kamera na návsi znepokojuje? Slušný člověk se nemá čeho bát a nemůže ho toto znepokojovat, ba naopak. Předpokládám, že Vy se mezi ně řadíte. Zastupitelstvo obce odsouhlasilo na svém pracovním zasedání vyzkoušení monitorovacího prototypu, který když se osvědčí, budou jeho funkce posíleny a zůstane v trvalém provozu. Osobně to nepovažuji za žádné závažné rozhodnutí. Otázka podobných věcí bude řešena v pondělí na veřejném zasedání pod bodem č. 9 Různé. Ostatně mi napadá, že se neřešilo více věcí, např. ani povolení parkování Vašich vozidel na obecním pozemku před rodinným domem.


Napsal: Starosta [Odpovědět]

K.Š.

pátek, 28. březen 2008
00:00

Vážený pane starosto,
tak jako předcházejícího přispěvatele i mne zaujala zmínka o instalaci kamerového systému. Jsem znepokojen, že se o tak závažném rozhodnutí dovídám zprostředkovaně v jednom odstavci článku o nových internetových stránkách obce.
V příspěvku paradoxně zmiňujete "moderní poskytování informací". Nikde jsem však o tomto záměru žádné informace nenalezl.
Uvítal bych například, pokud by zde na stránkách byl tento záměr sdělen předem a šířeji prodiskutován.
Z Vašeho příspěvku jsem nabyl dojmu, že je již v této věci rozhodnuto. Program jednání zastupitelstva sleduji a tento bod jsem v minulých a ani v pondělním plánovaném jednání nenalezl.
S pozdravem Karel Šulc.


Napsal: K.Š. [Odpovědět]

Starosta

středa, 26. březen 2008
09:37

místostarosta Mašek

to Občan: Dobrý den. Je s podivem, že se návštěvník našich stránek, který je zde poprvé, zajímá zrovna o kamerový systém v naší obci. Ale ať je pisatel občanem místním nebo přespolním, samozřejmě rád odpovím všem.
1. V letošním roce došlo již ke dvěma oficiálně nahlášeným krádežím na území naší obce. To si myslím, že na tak malou obec, jak uvádíte, je docela vysoké číslo, ne? 2. Silniční provoz se samozřejmě zvýšil, jako celkově nekázeň řidičů, o tom svědčí i statistika dopravní nehodovosti (za rok 2006 na území obce 2 DN, v loňském roce již 6! DN). 3. Nejsme tak chudá obec, abychom si nemohli dovolit jednu průmyslovou monitorovací kameru. Krom toho se nám podařilo zajistit sponzorské finanční prostředky, které pokryjí více jak polovinu pořizovacích nákladů. 4. Peníze se vždycky dají použít na něco jiného, známe to všichni ze svých rodinných rozpočtů. Ujišťuji Vás, že se každopádně dostane i na další potřebné věci. 5. Myslím si, že naše obec, která díky svému dobrému školství, farnosti (tj. kostelu i hřbitovu), poště, konzumu, hostinci, zemědělskému družstvu a další řadě živností, působila a nadále působí jako spádová středisková oblast, si jistě plným právem zaslouží aby měla, a díky tomu všemu i disponovala, určitými, nazveme to třeba, nadstandardy, chcete-li.


Napsal: Starosta [Odpovědět]

Občan

úterý, 25. březen 2008
22:38

Jsem tu poprvé a z dopisu pana starosty jsem vytušil, že v obci musí být velká kriminalita a silný provoz,když se vše musí monitorovat.Nebo jste tak bohatá obec? Větší města nemají na kamerové systémy,které jsou velmi drahé (a to určitě, než bude stát jedna kamera),ale myslím si, že je to trošku zbytečnost na tak malou vesničku, když se peníze dají využít na jiné potřebnější věci.


Napsal: Občan [Odpovědět]

Strolda

úterý, 25. březen 2008
20:27

Strolda

Vážený pane starosto
abych popravdě řekl tak tento nový tzv.redakční systém se mi velice zamlouvá.Je dobře že jde dát pod každý článek komentář,jen si myslím,že asi moc lidí ze začátku reagovat na ty články nebude.A tak si já dovoluji sem připsat první reakci.Je vidět,že vývoj jde kupředu a že ani Naše obec(díky vaší usilovné práci) nezůstává pozadu.
Proto mi dovolte Vám a Vašim spolupracovníkům popřát hodně zdaru a doufám že tento příspěvek do diskuse nebude jediný a že se zapojí většina lidí co tyto krásné stránky navštíví.
S pozdravem a přáním mnoha zdarů se loučí M.Strolený :D


Napsal: Strolda [Odpovědět]