Zájezd do Choťánek a Poděbrad

[pondělí, 8. květen 2006]

V 7 hodin ráno v sobotu 6. května 2006 se vypravilo 37 vrčeňáků objednaným autobusem na návštěvu do družební obce Choťánky se svojí osadou Vrčení. V půl desáté dopoledne na návsi v Choťánkách přivítala účastníky zájezdu starostka obce paní Soběslavová. Po slavnostním přivítání jsme se všichni vydali s paní starostkou na prohlídku obce. Po krátké procházce jsme se šli všichni občerstvit do místního hostince U Ámose, který je zbudován v přízemí bývalé základní školy. Po společné fotografii před obecním úřadem jsme nasedli do autobusu a vydali se podniknout exkurzi do 2 km vzdálené Libice nad Cidlinou, kde jsme navštívili Síň Slavníkovců a Hradiště, na kterém vládl a byl vyvražděn rod Slavníkovců. Při zpáteční cestě z Libice jsme projeli maličkou osadou Vrčení, seznámili se s projektem plánované výstavby I. fáze o 150 rodinných domcích a dále pak pokračovali do 3 km vzdálených Poděbrad.

Přesně v poledne jsme si dali rozchod na 5 hodin, aby si každý mohl v klidu prohlédnout toto krásné lázeňské město a velmi povedenou celorepublikovou akci nazvanou „Den záchranářů“, na které se představili všechny složky IZS. Vrátili jsme se domů ve zdraví, mírně utrmácení, ale plni dojmů, v osm hodin večer.

Pokud zdraví a okolnosti dovolí, příští rok si všichni chtějí akci zopakovat, přidají se určitě i ti, kterým to letos na poslední chvíli z různých důvodů nevyšlo. Tak příští rok třeba nashledanou u příležitosti Slavností krále Jiřího v Poděbradech. (pm)


Prohlídka obceRozhovor s místnímiÚčastníci zájezdu... na slovanské hradiskoMuzeum v LibiciNáměstí v Poděbradech

vložil: Webmaster 18:36 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!