Je to zoufalé, stěžují si v malých obcích kvůli zavřené poště

[čtvrtek, 4. září 2008]

V obci Vrčeň na Plzeňsku měli poštu odjakživa. V poslední době sice byla otevřená jen pár hodin denně, přesto se s ní místní nechtějí rozloučit.

"Je to zoufalý," posteskla si obyvatelka obce v anketě iDNES.tv. "To by mohli za chvíli nám zrušit krám, a taky by nám mohli zavřít školu."

Seznam poboček, které čeká uzavření, ale nemusí být definitivní. Pošta obcím nabízí, že pokud chtějí poštu zachovat, stačí začít přispívat na její provoz.

"Pokud se budou spolupodílet na nákladech, není to v žádném případě problém," říká mluvčí České pošty Dita Václavíková. Na provoz 178 poboček, kterým hrozí uzavření, pošta totiž ročně doplácela 32 milionů korun.

Finanční spoluúčast je ale pro mnohé obce kvůli napjatým rozpočtům nereálná. "Obec to tady asi neutáhne," dodává jedna z vrčeňských žen.

Video naleznete zde...

Zdroj: iDnes.cz


vložil: Webmaster 08:40 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Starosta

pátek, 5. září 2008
10:25

místostarosta Mašek

Schůzku starostů zaznamenal také pořad Události vysílaný v hl. zpravodajském čase dne 4. 9. 2008 na programu ČT1.
Video odkaz naleznete zde: http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/04.09.2008/208411000100904-19:00-1-udalosti.html?index=131192


Napsal: Starosta [Odpovědět]

Starosta

čtvrtek, 4. září 2008
15:56

místostarosta Mašek

Dnes jsem se na Krajském úřadu Plzeňského kraje spolu s ostatními starosty obcí, kde hrozí uzavření kamenných poboček, zúčastnil jednání s vedením České pošty, a.s. spolu s náměstkem ministra vnitra panem Mgr. Zdeňkem Zajíčkem. V časovém horizontu 2-3 měsíce dojde k osobní návštěvě každé obce s hledáním možností řešení individuálního zachování jednotlivé dané pošty. Ještě tedy úplně neházejme flintu do žita, budeme dále jednat a bojovat. Posun spatřuji v tom, že nyní je vůbec někdo s námi ochoten seriózně jednat a vyslechnout si naše nápady, možnosti, připomínky a argumenty. Doposud jsme dostali ze strany vedení ČP, a.s. pouze jednu jedinou možnost na zachování kamenné pobočky, a to doplácet její ztrátovost, což jistě každý chápe, že to pro nás není akceptovatelným řešením.


Napsal: Starosta [Odpovědět]