Zlatý erb: zamyšlení nad výsledky

[pondělí, 23. březen 2009]

Tak máme za sebou krajské kolo dalšího ročníku soutěže obecních webových prezentací Zlatý erb. Jak jistě dobře víte, Vrčeň.cz se po loňském "odpočinku" opět letos přihlásila a obsadila stříbrnou příčku. Skvělý úspěch, řeknete si. Ano, ale jen do té doby, než se podíváte na hodnocení... Na první místečko ztrácíme na průměrné známce 0,11. Je to málo nebo moc?

Rozeberme si proto trošku letošní výsledky, porovnám vždy náš web s webem nejlépe hodnoceným v té které kategorii:

1) Povinné informace (váha=2)

Vrčeň 4 vs Nečtiny 4,25

Tady ztrácíme tím, že v bodě 8.1 nemáme propojení na úřední desku. Ale dle mého ve formulářích (bod č. 12) bychom měli mít navrch - Nečtiny mají jen pár názvů formulářů bez linku. Výroční zprávu (bod č. 17) nemají Nečtiny uvedenu za rok 2008!

Docela mě zaráží hodnocení pí/sl Jiřiny Balejové, která nám dala známku 3, čtyřkou pak hodnotila obce Heřmanova Huť a Broumov. Heřmanově Huti chybí Vzory licenčních smluv (16.1). Broumov pak nemá vůbec odkaz na povinné informace, ty se zobrazí rovnou pod odkazem obec Broumov, je to tak dobře?

2) Úřední deska (váha=2)

Vrčeň 3,5 vs Řenče 4,25

Tady ztrácíme snad jen tím, že nemáme přehled, ale zobrazují se vývěsky chronologicky. Docela zde bije do očí rozdíl tří bodů mezi dvěma porotci.

Pan Zbyněk Filipi nás hodnotí pouhými dvěma body, což zamrzí. Prakticky stejnou desku Nečtin a Řenčí pak hodnotí rozdílem 1,5 bodu. Nechápu.

Naopak vysokou známkou 4 hodnotí úřední desky Broumova a Kostelce. Obě tyto desky jsou umístěny mimo domovských serverů obcí, jsou v jiném designu, což se mi nejeví jako šťastné řešení.

Cíl je tedy jasný. Do budoucna zpřehlednit úřední desku, abychom se i loupežníkům zavděčili :)

3) Doporučené a doplňkové informace (váha=1,5)

Vrčeň 3,25 vs Stráž a Bezvěrov 4

Dodnes jsem nepochopil, co se zde chce. Myslím si, že informací máme víc než dost. Vysvětlete mi prosím někdo, v čem zde máme přidat.

4) Ovládání webu, navigace a přehlednost stránky (váha=1,5)

Vrčeň 4,17 vs Nečtiny 4,5

Zde nemohu posuzovat, protože Vrčeň.cz znám, tudíž se zde orientuji lépe než kde jinde.

5) Výtvarné zpracování (váha=1)

Vrčeň 4,5

Nejvyšší známka pro Vrčeň.cz. Škoda že zde není vyšší váha. Přitom právě výtvarné zpracování je to, co prvně upoutá návštěvníka stránek.

6) Bezbariérová přístupnost (váha=1,5)

Vrčeň 4,5

Spolu s Klenčí pod Čerchovem nejvyšší známka.


Inovace a změna je život a na internetu to platí dvojnásob. Musím přiznat, že nás trošku to druhé místo mrzí, už proto, že jsme letos přihlásili zbrusu nový web. Na druhou stranu máme ještě rezervy na vypilování a odstranění nějakých těch mušek či vymyšlení něčeho nového.

Jak se obměňují webové stránky i lidé, co je vytvářejí, myslím, že by nebylo na škodu občas obměnit i porotu, nebo alespoň její část. Nový vítr by měl zavát všude :)


vložil: Webmaster 14:38 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!