Delfín v rybníku

[středa, 30. prosinec 2009]

V létě roku 2009 byl vyslán náš občan pan František Zdvořáček na studijní pobyt do Egypta, aby zde nasbíral zkušenosti s obsluhou a provozem vodárenských zařízení se zaměřením na bazény a rybníky. V rámci jedné z mnoha exkurzí, které podnikl jménem obce Vrčeň v této arabské republice ho zaujala i jedna mořská ryba, která vlastně není ryba, ale savec. Po krátké analýze bylo zjištěno, že se jedná o delfína skákavého (Tursiops truncatus). Majitel hotelu, kterému delfín patřil byl po dlouhém jednání úspěšně svolný k odprodeji, resp. k výměně delfína za velblouda. A tak se nakonec delfín na podzim dostal až k nám do Vrčeně. Velblouda jsme však zatím do Egypta neposlali, jelikož nikdo z nás zde na vsi nikdy žádného velblouda neviděl, ani o něm neslyšel. Pomoci by nám v této situaci mohlo město Plzeň, které má velblouda ve svém znaku.


Po vypuštění tohoto jednoho kusu delfína do našeho rybníku jsme však dostali dopis z Agentury ochrany životního prostředí, ve kterém bylo napsáno, že chování jednoho kusu delfína je nepřípustné, jelikož tento žije výhradně ve skupinkách po 5–10 kusech. Z výše uvedených důvodů tedy rozhodlo zastupitelstvo obce na svém posledním zasedání o dokoupení dalšího počtu čtyř kusů.

Další problém na sebe nenechal dlouho čekat, a to když se objevila nečekaná kontrola ze strany Ligy na ochranu zvířat se svým argumentem, že delfín není sladkovodní tvor. Vyskytuje se v mořích a oceánech tropického a mírného pásma. I tento problém se podařilo vyřešit kompromisem spočívajícím v objednání 50 tun soli, která bude do vody vypuštěna a v ní rozpuštěna.


Delfín v rybníkuDelfín v rybníkuDelfín v rybníku

vložil: pm 18:42 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!