Dopravní nehoda s alkoholem

[pátek, 12. březen 2010]

Dne 1. února 2010 vyjížděli policisté z dopravního inspektorátu územního odboru Plzeň-jih k dopravní nehodě. Ta se stala v obci Vrčeň.


Dvaačtyřicetiletý řidič zde jel s traktorem značky Zetor s přívěsem po silnici II/191 ve směru z centra směrem na obec Dvorec. Traktorista si však před jízdou řádně neupevnil přepravovaný náklad (nakladač UNC060). Následkem toho se mu při průjezdu levotočivé zatáčky posunul na přívěsu a tím nadzvedl zadní část traktoru. Ten se okamžitě stal neovladatelným. Díky tomu vyjel vpravo mimo vozovku, kde přední částí narazil do oplocení zahrady u přilehlého domu. Aby toho nebylo dost, přívěs se po nárazu smýkl a narazil do zadní části vozidla Citroen Jumper, který stál u pravého okraje vozovky. Opakovaná dechová zkouška u řidiče traktoru prokázala 0,09 promile alkoholu v dechu. Naštěstí se celá událost obešla bez zranění osob. Celková škoda přesáhla částku 30 000,- Kč.


Policisté případ zadokumentovali a po ukončení šetření jej postoupí na příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností, který rozhodne o viníkovi dopravní nehody a případně udělí sankci.


Zdroj: Policie ČR, PIS KŘP Pzk


vložil: Starosta 12:10 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!