Výstavba elektrárny na biomasu ve Dvorci

[pátek, 19. březen 2010]

Vážení přátelé,


koho nenechává chladným záměr výstavby elektrárny na biomasu u našich katastrálních hranic obce, tj. ve Dvorci v průmyslové zóně, vřele doporučuji se zúčastnit těchto dvou níže uvedených akcí:


Město Nepomuk zve širokou veřejnost na projednání petice od občanů ohledně výstavby elektrárny na biomasu na den 24. března 2010 od 19,00 hodin do hotelu ve Dvorci.


Pozvánka na XXII. veřejné zasedání zastupitelstva města,které se bude konat ve středu 31. března 2010 od 19,00 hodin v hotelu ve Dvorci- bod č. 21. Návrh: Revokace záměru výstavby elektrárny na biomasu včetně revokace smlouvy o smlouvě budoucí kupní na pozemky v průmyslové zoně Dvorec (24/NZ/2010)


Převzato z úřední desky města Nepomuk


vložil: pm 13:42 [Přidat komentář]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Starosta

úterý, 23. březen 2010
14:28

to občan: Ano, taky doufám. Pro zajímavost kopíruji svůj článek z nepomuckých webstránek, kde v rámci diskuze jsem veřejně publikoval svůj názor na výstavbu bioelektrárny již 16. srpna 2009. Pro některé jsem se tím stal hrdinou, pro jiné zase veřejným nepřítelem. Zde je:


Dobrý den přátelé,

Využití průmyslové zóny na stavbu bioplynové elektrárny se mi zdá poněkud nešťastným. Občasně jsem musel reagovat na stížnosti spoluobyvatel proti velmi nepříjemnému a intenzivnímu zápachu čpavku a občasnému úniku syrovátky, což je dnes naštěstí minulostí.
Netuším jaké zápachy by produkovalo spalování biomasy pro potřebný výkon zařízení tohoto typu, ani nemám představu kolik tun popílku se dostane do ovzuší, které dýcháme, ale byť jsou to jenom uváděná 2% vložené hmoty, tak mě osobně to nahání lehký pot na čele. Zaměstnanost nám to také pravděpodobně nevytrhne, bude se jednat o pár míst pro manuální pracovníky za podprůměrnou mzdu, protože neznám moc lidí na nepomucku, kteří mají kvalifikaci na obsluhu elektráren. V neposlední řadě také nezávidím dvoreckým nárůst nákladní dopravy, která je bezpodmínečně nutná pro průběžné zásobování hmotou pro spalování, tedy pokud investor nepočítá s výlučnou dopravou po železnici, pak bych tomu i rozuměl. V opačném případě se měla průmyslová zóna stavět úplně někde jinde, třeba na druhém konci Nepomuka s přímým dopravním napojením na silnici I. třídy a zdejší lokalita se mohla ponechat pro bytovou výstavu.


Odkaz na celou diskuzi, která má dvě stránky je zde: http://nepomucko.cz/diskusni_forum/read.php?5,3852,page=1
---------------------------------
Zpráva byla upravena 23.03.2010 ve 14:30:59


Napsal: Starosta [Odpovědět]

občan

úterý, 23. březen 2010
00:13

Věřím ve zdraví rozum a že si nezkazíme ráz naší krajiny skládkami z voňavé biomasy,stálého hluku,neviditelných prachových částic,rakovinotvorných látek ze spalování biomasy
/vědecky doloženo/,výfukových plynů kamionů atd.Dost bylo biologického rybníka a nechceme v budoucnu při nedostatku biomasy upravit elektrárnu na spalování jiného paliva.

to Starosta:


Napsal: občan [Odpovědět]

Starosta

pondělí, 22. březen 2010
18:08

místostarosta Mašek

to HONZ: Po dnešním osobním jednání s panem kolegou a jmenovcem z Nepomuka jsem přesvědčen, že dojde k revokaci záměru a zpětného vzetí souhlasu města s výstavbou této bioelektrárny, což bude krok, který velmi uvítá všech cca 300 podepsaných občanů Dvorce pod peticí proti výstavbě, vč. řady občanů z Tojic i z naší obce.


Napsal: Starosta [Odpovědět]

HONZ

neděle, 21. březen 2010
22:15

Další megalomanský projekt na katastrofálním území Nepomuka-Dvorce,je to v provozu u Čáslavi,smrdí to jako koželužna,ať si to postaví na náměstí,když už zcela evidentně pobrali kapesné za tutovou investiční výstavbu.Už jsou problémy s větrnými a fotovoltaickými elektrárnámi,město si zadělává na problém,nikoli ovšem zastupitelům,ti,doufáme,napakováni,odejdou.A nám občanům zůstane pomník,který nikdo nechce.


Napsal: HONZ [Odpovědět]