Nová lávka přes Úslavu

[úterý, 6. duben 2021]

Obec Vrčeň ve spolupráci se spolkem Vrčeň vybudovala 14 metrů dlouhou lávku přes Úslavu pod Vinnou horou. Na lávce ještě budou dodělány, až počasí dovolí, dokončovací práce - realizace zábradlí a finální povrchová úprava.

Mezi Vrčení a Srby nebylo možné přejít řeku suchou nohou. Podél polní cesty mezi viaduktem a Barochovým mlýnem v lukách má obec záměr vysázet v podzimních měsících ovocnou alej, vznikne tak nový zajímavý procházkový okruh.Bagrování nádrže Opatského rybníku

[středa, 10. březen 2021]

Spolek Vrčeň v pátek 5. 3. 2021 vyčistil sedimentační nádrž na přítoku Opatského rybníka.V úterý 5. ledna 2021 nám pohřební firma Všetečka & syn, s.r.o. provedla pietní uložení kosterních pozůstatků, které byly nalezeny v rámci výkopových prací při akci s názvem „Projekt Rozšíření kapacity školy - nové odborné učebny a zázemí základní školy ve Vrčeni“.

Ostatky uložené v anatomické poloze byly podrobeny antropologické analýze v Západočeském muzeu v Plzni a izoláty nám byly po skončení tohoto výzkumu vráceny zpět do Vrčeně. Zde, jak nám ukládá zákon, došlo k jejich pietnímu uložení na čestné místo na hřbitově, u centrálního kříže, vedle pomníku brig. gen. Josefa Palackého.

Poslední věcí bude realizace kamenného náhrobku těmto našim předkům, o jehož podobě rozhodne zastupitelstvo obce.

Dále můžete také číst:

https://www.vrcen.cz/novinky/1877-projekt-rozsireni-kapacity-skoly-nove-odborne-ucebny-a-zazemi-zakladni-skoly-ve-vrceni.html

https://www.qap.cz/object/pristavba-skoly-ve-vrceni-odhalila-barokni-hroby-i-s-lidskymi-ostatky-fotky-101190/

https://plzen.rozhlas.cz/novy-archeologicky-nalez-z-doby-baroka-maji-ve-vrceni-7731249

https://www.nepomuk.cz/obcan/ve-vrceni-objevili-barokni-hroby/Noční Vrčeň 2020

[neděle, 20. prosinec 2020]

Na zlatou neděli jsem si pro Vás nachystal noční fotky Vrčeně, na kterých jsem průběžně pracoval poslední dva týdny tohoto roku. Snad se Vám budou líbit.

Užívejte si svátky, jak jen nám to situace dovolí. Mějte všichni hodně zdraví, štěstí a pohody.  

Více...Kapesní kalendářík pro rok 2021

[úterý, 15. prosinec 2020]

Kapesní kalendářík pro rok 2021 je zdarma k dostání na OÚ nebo v infocentru obecního hostince Na Faře.

Více...


Kapesní kalendářík pro rok 2021 Zvětšit obrázek

PRODEJ VÁNOČNÍCH KAPRŮ

[čtvrtek, 10. prosinec 2020]

Obecní hostinec Na Faře nabízí k prodeji kapry (výběrové, váhy cca 2,5-3,0 kg), za cenu 95,-Kč/kg.
Kapra je možno si nechat zdarma na místě zabít a vykuchat.
Pro rezervaci volejte na tel.: 734 331 988 p. Jiří Mařík.
Více...Rozsvícení vánočního stromku 2020

[pátek, 27. listopad 2020]

Dva dny před 1. adventní nedělí (v pátek 27. listopadu 2020) jsme v tichosti postavili a rozsvítili vánoční stromek.

Letos, vzhledem ke stále trvajícímu nouzovému stavu, se musíme obejít bez svátečních oslav, které máme tradičně spojené s tímto rozsvícením stromku, tj. bez zpěvu koled, bez požehnání, bez vůně svařáku, atd..

Děkujeme manželům Milanovi a Janě Černých za věnování tohoto stromku, který před cca 20 lety vysadili naproti svému domu, na veřejném prostranství.

Doufejme, že se v příštím roce budeme moci všichni oficiálně sejít na návsi u rozsvícení stromku a užít si tu správnou vánoční atmosféru.

Více...EVA URBANOVÁ OPEN AIR NEPOMUK

[pondělí, 9. listopad 2020]

Eva Urbanová: OPEN AIR NEPOMUK – Koncert k poctě sv. Jana Nepomuckého Hvězdná operní diva s hosty a nejkrásnější české i světové písně a árie. Největší koncert svatojánského výročí 300 let blahořečení sv. Jana Nepomuckého. Neděle 30. května 2021 od 17:00 hodin Sopranistka Eva Urbanová a mladí hosté za doprovodu Komorního orchestru Národního divadla, dirigent David Švec, o hudební doprovod se postarají například talentovaní kolegové Michaela Katráková a Martin Vydra, náměstí Augustina Němejce, Nepomuk Zahájení předprodeje na plzenskavstupenka.cz a v infocentrech regionu od 13. října (9:00 hodin). Možnost využít zvýhodněné dopravy z Plzně a zpět pohodlným autobusem. Vstupenky lze zakoupit a vytisknout doma, případně i v době nouzového stavu fungují některé výdejny, kde lze i platit, například v Plzni na Denisově nábřeží: https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/prodejni-mista Lhůta pro vyzvednutí v době nouzového stavu je 30 dní. Eva Urbanová měla být na startu své kariéry jedním z pilířů nepomuckých událostí u příležitosti výročí 600 let od umučení sv. Jana Nepomuckého v roce 1993. Byly vytištěny plakáty, ale samotný koncert sopranistky se nakonec uskutečnit nemohl. „Božská Eva“, jak se dnes po vzoru Emy Destinnové přezdívá hvězdné operní pěvkyni, vyrazila na přední světové scény, obdivovali ji diváci milánské La Scaly i Metropolitní opery v New Yorku, a na plánovaný koncert v Nepomuku se během let zcela zapomnělo. Ale obyvatelé Nepomucka nezapomněli na „svou Evu“. Během její dosavadní kariéry ji pravidelně podporovali na různých scénách a kupovali si všechny její desky. S nadějí, že jednou zažijí Evu na velkém nepomuckém koncertu. Čekali téměř tři desetiletí, než tento sen ožil u příležitosti 300 let od blahořečení sv. Jana Nepomuckého. Eva Urbanová se představí v samém srdci města, na největším pódiu, které na hlavním náměstí kdy stálo. Doprovázet ji při tom bude zhruba 50 muzikantů orchestru Národního divadla. Svou účast zároveň přislíbilo několik vzácných osobností i kolegů – umělců. Vždyť půjde nejen o koncert k poctě sv. Jana Nepomuckého, ale i o dokončený list, který zůstal rozepsán na začátku její slavné kariéry… Koncert, který se dotkne na obloze hvězd sv. Jana Nepomuckého. U toho prostě nesmíte chybět! Ve třetí části dojde i na oslavu významného životního jubilea této světové sopranistky. CENOVÁ RELACE: 300 – 990 Kč Délka koncertu: cca 90 minut Akci pořádá město Nepomuk ve spolupráci s Maticí sv. Jana Nepomuckého.

Více naleztete zde: http://www.svatynepomuk.cz/eva-urbanova/

Více...


EVA URBANOVÁ OPEN AIR NEPOMUK Zvětšit obrázek

Memoriál Jana Chodory 2020

[sobota, 19. září 2020]

V sobotu 19. září 2020 proběhl jubilejní 20. ročník hasičské soutěže „Memoriál Jana Chodory“. Soutěž se za pěkného slunného počasí tentokráte uskutečnila přímo na vrčeňské návsi, kde měli pořadatelé i provozovatel občerstvení veškeré zázemí hned při ruce. Soutěž se vydařila našim dětem skupiny „B“, což by mohl být budoucí dobrý základ pro družstvo dospělých.

Pořadí družstev mužů:

  1. místo SDH Sedliště

  2. místo SDH Čečovice

  3. místo SDH Přešín

  4. místo SDH Vrčeň


Pořadí družstev dětí:

  1. místo SDH Vrčeň „B“

  2. místo SDH Přešín

  3. místo SDH Železný Újezd

  4. místo SDH Kramolín

  5. místo SDH Vrčeň „A“

Více...Memoriál Jana Chodory 2020 - Pozvánka

[neděle, 13. září 2020]

Sbor dobrovolných hasičů Vrčeň Vás srdečně zve na Memoriál Jana Chodory, který se tentokrát uskuteční na vrčeňské návsi v sobotu 19. září 2020 se začátkem od 13:00 hodin. 

Více...


Memoriál Jana Chodory 2020 - Pozvánka Zvětšit obrázek

Agnes rock revival band - Pozvánka

[neděle, 13. září 2020]

Obecní hostinec Na Faře Vás srdečně zve v pátek 18. září 2020 od 18:00 hodin na Agnes rock revival band.

Více...


Agnes rock revival band - Pozvánka Zvětšit obrázek

Obec Vrčeň nechala vyrobit krásnou velkou prosvětlenou vitrínu do obecního hostince Na Faře. Ve spolupráci s dobrovolnými hasiči do nich soustředila své turistické a kulturně propagační materiály. Doposud bylo možné tyto předměty zakoupit pouze na OÚ, a to samozřejmě jen v úředních dnech a hodinách. Hasičské předměty bylo možné pořídit pouze jen u vybraných členů výboru SDH. Uloženy byly v hasičské zbrojnici. Obojí bylo pro potencionální zájemce poměrně omezující skutečností. Nyní je vše soustředěno na jednom místě, 7 dní v týdnu, od dopoledne, až do pozdního večera.

K prodeji zde najdete obecní knihu „Od minulosti k současnosti“ v prvním i druhém rozšířeném vydání, knihu „Sakrální památky Vrčeně“, „Pamětní knihu Sboru dobrovolných hasičů ve Vrčeni“, obecní polokošile různých barev a velikostí, pro pány i dámy, hasičská trička různých velikostí, turistické vizitky (vč. té výroční), u obsluhy hostince jsou k dispozici i všechna turistická razítka (7+1), a mnoho dalších drobností, jako např. hasičské kšiltovky, píšťalky, otvíráky, šňůrky na krk, reflexní vestičky, gumové nafukovačky do vody, zápisníky s tužkou nebo celá řada zajímavých hlavolamů.

Poděkování patří p. Jiřímu Strolenému, za rychlou a skvělou výrobu a také nájemci obecního hostince p. Jiřímu Maříkovi, za dovoz a spolupráci při budoucí obsluze tohoto našeho malého „infocentra“.


Více...Strana 1 z 62
1 2 3 4 5 » »»