Memoriál Jana Chodory 2020

[sobota, 19. září 2020]

V sobotu 19. září 2020 proběhl jubilejní 20. ročník hasičské soutěže „Memoriál Jana Chodory“. Soutěž se za pěkného slunného počasí tentokráte uskutečnila přímo na vrčeňské návsi, kde měli pořadatelé i provozovatel občerstvení veškeré zázemí hned při ruce. Soutěž se vydařila našim dětem skupiny „B“, což by mohl být budoucí dobrý základ pro družstvo dospělých.

Pořadí družstev mužů:

  1. místo SDH Sedliště

  2. místo SDH Čečovice

  3. místo SDH Přešín

  4. místo SDH Vrčeň


Pořadí družstev dětí:

  1. místo SDH Vrčeň „B“

  2. místo SDH Přešín

  3. místo SDH Železný Újezd

  4. místo SDH Kramolín

  5. místo SDH Vrčeň „A“Memoriál Jana Chodory 2020 - Pozvánka

[neděle, 13. září 2020]

Sbor dobrovolných hasičů Vrčeň Vás srdečně zve na Memoriál Jana Chodory, který se tentokrát uskuteční na vrčeňské návsi v sobotu 19. září 2020 se začátkem od 13:00 hodin. 


Memoriál Jana Chodory 2020 - Pozvánka Zvětšit obrázek

Agnes rock revival band - Pozvánka

[neděle, 13. září 2020]

Obecní hostinec Na Faře Vás srdečně zve v pátek 18. září 2020 od 18:00 hodin na Agnes rock revival band.


Agnes rock revival band - Pozvánka Zvětšit obrázek

Obec Vrčeň nechala vyrobit krásnou velkou prosvětlenou vitrínu do obecního hostince Na Faře. Ve spolupráci s dobrovolnými hasiči do nich soustředila své turistické a kulturně propagační materiály. Doposud bylo možné tyto předměty zakoupit pouze na OÚ, a to samozřejmě jen v úředních dnech a hodinách. Hasičské předměty bylo možné pořídit pouze jen u vybraných členů výboru SDH. Uloženy byly v hasičské zbrojnici. Obojí bylo pro potencionální zájemce poměrně omezující skutečností. Nyní je vše soustředěno na jednom místě, 7 dní v týdnu, od dopoledne, až do pozdního večera.

K prodeji zde najdete obecní knihu „Od minulosti k současnosti“ v prvním i druhém rozšířeném vydání, knihu „Sakrální památky Vrčeně“, „Pamětní knihu Sboru dobrovolných hasičů ve Vrčeni“, obecní polokošile různých barev a velikostí, pro pány i dámy, hasičská trička různých velikostí, turistické vizitky (vč. té výroční), u obsluhy hostince jsou k dispozici i všechna turistická razítka (7+1), a mnoho dalších drobností, jako např. hasičské kšiltovky, píšťalky, otvíráky, šňůrky na krk, reflexní vestičky, gumové nafukovačky do vody, zápisníky s tužkou nebo celá řada zajímavých hlavolamů.

Poděkování patří p. Jiřímu Strolenému, za rychlou a skvělou výrobu a také nájemci obecního hostince p. Jiřímu Maříkovi, za dovoz a spolupráci při budoucí obsluze tohoto našeho malého „infocentra“.


Více...Rybí hody-hostinec Na Faře

[pátek, 11. září 2020]

Obecní hostinec Na Faře Vás srdečně zve v sobotu 19. září 2020 od 14 hodin na rybí hody.

Více...


Rybí hody-hostinec Na Faře Zvětšit obrázek

Oslavy 130. let založení SDH ve Vrčeni - 4. album

Foto: Jaroslav Šulc

Více...Oslavy 130. let založení SDH ve Vrčeni - 3. album

Foto: Pavel Jiran, Jan Kuchynka, Petr Mašek

Více...Oslavy 130. let založení SDH ve Vrčeni - 2. album

Foto: Pavel Jiran

Více...Sobotní den 8. srpna 2020 ovládlo nejenom tropické počasí, ale i sbor dobrovolných hasičů ve Vrčeni, který v tento den slavil 130. výročí svého založení.

Program se vydařil, všechny avizované body proběhly v naprostém pořádku, a co je nejdůležitější, nikdo se nám při ukázkách nezranil. Večer nám k poslechu a tanci zahrála kapela EKG Heart rock. Jako zlatý hřeb večerního programu vystoupila v rockovém podání naše občanka, operní hvězda, paní Eva Urbanová, které patří naše velké poděkování.

Děkujeme také všem zúčastněným hasičským sborům, vzácným hostům, sponzorům této akce, všem vystupujícím a samozřejmě také všem pořadatelům, kteří se na této reprezentativní hasičské akci podíleli. Především bychom všichni chtěli poděkovat veliteli SDH (JSDHO a okrsku) panu Jiřímu Strolenému, který byl od začátku až do konce u veškerého dění spojeného s touto oslavou.

Foto: Pavel Motejzík, Mikroregion Nepomucko

Více...Bratři a sestry finišují s přípravou na sobotní oslavy 130. let od založení sboru dobrovolných hasičů. Upravovala se plocha za parkovištěm u hradu, čistila se střecha hasičské zbrojnice od letitého nánosu mechu, vyrábělo se provizorní dřevěné pódium, ženy se po dlouhých letech připravovaly na svoji ukázku útoku, uklízelo se okolo pomníku, sekala se tráva a samozřejmě se také probíhaly další organizační věci. Ještě je nutno připravit dalších mnoho věcí, např. postavit stany, rozmístit lavice a stoly, připravit techniku a také celkové zázemí v hasičské zbrojnici a v klubovně obecního hostince Na Faře.

Více...Obecní hostinec Na Faře Vás srdečně zve v sobotu 8. srpna 2020 na posvíceneckou zábavu. Hraje EKG Heart rock. Začátek od 19:00 hod.

V průběhu večera vystoupí vzácný host, operní hvězda, paní Eva Urbanová - v rockovém hávu, jako za mlada! ????????? Hurááá! ????

Více...


Pozvánka-Posvícenecká zábava 8.8.2020 Zvětšit obrázek

V pondělí 3. srpna po osmé hodině večer projel obcí Vrčeň řidič s neurčeným nákladním vozidlem. V obci nečekaně přejel pravou krajnici a narazil do oplocení a přístřešku u domu č.p. 87, ve kterém bylo zaparkováno vozidlo značky Škoda. Dále přejel do protisměru, kde ještě narazil do okapu domu č.p. 26. V jízdě pokračoval dál k silnici III/17716 směrem na obec Sedliště, aniž by zastavil a věc oznámil policii. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Na poškozených předmětech a vozidle Škoda vznikla hmotná škoda ve výši přibližně 25.000,-Kč. Policisté po řidiči a vozidle pátrají.

Zdroj: PČR

Více...Strana 1 z 62
1 2 3 4 5 » »»