Hasičský bál okrsku Čížkov 2019

[neděle, 17. březen 2019]

Hasičský bál okrsku Čížkov se uskuteční v hostinci Pod rozhlednou v Železném Újezdu v sobotu 23. března 2019 se začátkem od 20:00 hodin. Vstupenky budou k dostání i na místě. Odjezd autobusu z Vrčeně v 19:00 hodin. Informace o plánovaných akcích

[úterý, 5. březen 2019]

  1. Pouťové atrakce k nám přijedou na Velikonoce, tj. víkend 20. - 21. 4. 2019.

  2. Dětský den obci Vrčeň, Srby, Sedliště se uskuteční ve Vrčeni na návsi v sobotu 1. 6. 2019.

  3. Folklorní slavnosti budou 6. 6. 2019, je to opět ve čtvrtek, od 19:00 hodin. (Předběžně se můžeme těšit na soubory ze Slovenska, Mexika, Rumunska, Lužického Srbska - SRN, možná z Číny).

  4. Sraz rodáků a přátel Vrčeně se uskuteční v sobotu 10. srpna 2019 (na posvícení).

  5. Různé: K oslavám 830 let chystáme vydání velké knihy o obci (snad se to podaří), tištěných prospektů (např. brožury o sakrálních památkách v obci, apod.), drobných reklamních předmětů a samozřejmě celého doprovodného programu na tento den. Do oslav chceme zapojit co nejvíce spolků, sdruženích a dalších fyzických osob. Každý je srdečně vítán. Přístavba ZŠ se nám trochu opozdí, a to díky poměrně rozsáhlým archeologickým nálezům, které začínají proslavovat naši obec. V této souvislosti také chystáme malou stálou expozici (žádost o dotaci již byla podána). Na konci května uděláme sběr plastů a někdy v průběhu května také sběr nebezpečných odpadů (přesný termín ještě nevíme, nezáleží na nás, probíhá jednotně po celém okrese PJ, na základě vypsané soutěže). Dále plánujeme opravu havarijního stavu části MK Na Drahách (žádost o dotaci podána, nyní se finišuje na projektové dokumentaci). Pracujeme na dokončení nového územního plánu obce (jeho veřejné projednání se uskuteční v pondělí 15. 4. 2019 od 16:00 v salónu hostince Na Faře, Vrčeň č.p. 44 – Farní úřad). Dále budeme pořizovat profesionální konvektomat do MŠ (do max. ceny 240.000,-Kč, což je opravdu nezanedbatelná položka), také chceme dovybavit jednotku SDH obce o nové PS II a kompatibilní radiostanice (z dotace). Další věci dle finančních možností naší obce.Oznámení se nachází na elektronické úřední desce OÚ.

ODKAZKrátce po osmnácté hodině, v úterý 26. února 2019, byli povoláni profesionální hasiči ze stanice Nepomuk, dobrovolní hasiči z Nepomuka a také naše výjezdová jednotka, k záchraně koně, který pravděpodobně uklouzl na hrázi vrčeňského rybníka (zvaný Opatský), a sjel z ní až na úroveň hladiny, kde se probořil ledem a nemohl se dostat zpět. Hasiči využili nafukovací člun a k samotnému vyproštění zvířete požární hadice, které mu podvlékli pod tělem. Za pomoci mnoha rukou se pak kůň vytáhl zpátky na břeh. Valacha si poté převzal otec majitele, který ho nechal usušit a poskytl mu tepelný komfort. Od zahájení náročného zásahu do ustájení koně uběhla necelá půlhodina času.

Děkujeme všem za spolupráci.


Zdroj: Upraveno dle webových stránek www.hzscr.cz

Více...Masopustní rej masek 2019

[neděle, 17. únor 2019]

V sobotu 16. února 2019 se uskutečnil „Masopustní rej masek“. Průvod masek vyšel krátce po 13-té hodině, tradičně od hostince Na Faře. Letos nám počasí přálo, až si člověk říkal, jestli je opravdu únor. Bylo zcela jasno, na slunci 15°C nad nulou a bezvětří, čili ideální počasí na únorovou procházku. Na letošní průvod přišla smrtka, která tropila samé neplechy, bratr Žižka s palcátem, bezdomovci Franta, Václav a Pepa, strašliví piráti, klauni různých velikostí, veselé selky, lázeňský švihák, vzorně vybavený údržbář, krásná princezna a další masky. Dobrá nálada a žertíky na náročné cestě obcí rozhodně nechyběly.Po návratu do hostince dostala každá maska z průvodu občerstvení. I letos se vše vydařilo a všechny masky zdárně přežily náročnou masopustní veselici.

Více...Zimní údržba 2018-2019

[středa, 12. prosinec 2018]

Zimní údržbu v obci v sezóně 2018 - 2019 bude zajišťovat nový pluhař Vít Roušal (tel. 602 554 439). Nově jsme umístili v obci dva zásobníky na posypový materiál. Jeden je umístěn u cesty k dvojdomkům a druhý u pěšiny - zkratka serpentýnami naproti Jirkovi Strolenému, viz mapka.

Více...Rozsvícení vánočního stromku

[úterý, 4. prosinec 2018]

Na první adventní neděli 4. prosince 2018 proběhlo krátce po 16-té hodině rozsvícení vánočního stromku na návsi ve Vrčeni.

Všechny přítomné přivítal starosta obce Vratislav Chodora, který poté předal slovo Pateru Jiřímu Špiříkovi z arciděkanství nepomuckého, který nám požehnal stromek a přednesl krátkou modlidbu. Poté následovalo krásné vystoupení dětí z místní mateřské školy pod vedením paní ředitelky Renáty Šustrové následované neméně povedeným vystoupením dětí z vrčeňské základní školy pod vedením učitelky Johany Sýkorové. Na závěr svátečního odpoledne jsme měli možnost si společně zazpívat vánoční koledy se Smíšeným pěveckým sborem Vrčeň. Na zahřátí se opět zdarma podával čaj a "svařák", který jistě přišel v deštivém počasí k chuti.

Děkujeme všem za účast a přípravu na této obecní akci, zejména zaměstnancům a pedagogům z MŠ Vrčeň, ZŠ Vrčeň, Smíšenému pěveckému sboru Vrčeň a našim dobrovolným hasičům. Těšíme se na Vás v roce 2019.

Více...


Rozsvícení vánočního stromku Zvětšit obrázek

Setkání seniorů 2018

[neděle, 18. listopad 2018]

Sobotní slunečný den 17. listopadu 2018 byl opět po roce věnován našim starším, zkušeným a pokročilým spoluobčanům v rámci setkání seniorů obcí Vrčeň - Srby - Sedliště. Sedlišťský hostinec byl od 14-té až do 19-té hodin příjemně vytopen a k poslechu i tanci nám, stejně jako předešlé roky, výborně hrála oblíbená kapela Ungrovanka.

Seniorů se letos sešlo 51 (v loňském a předloňském roce 52), Vrčeňáků bylo letos 19. S připraveným občerstvení by li všichni spokojeni. Jako obvykle byl připraven čerstvě smažený řízek s poctivým bramborovým salátem a ke kávě sladký zákusek.

Poděkování patří všem spolupořadatelům. Těšíme se na Vás v roce 2019.

Více...


Setkání seniorů 2018 Zvětšit obrázek

V průběhu předcházejícího měsíce byla realizována akce ,,Revitalizace aleje Svatopluka Čecha a stromů na zadní návsi obce Vrčeň“, která byla financována s podporou Plzeňského kraje z dotačního programu Ochrana přírody 2018 výší dotace 90% což činí 45.008,40 Kč. Celkové náklady akce byly 50.009,30 Kč. Podíl obce je tedy 5.000,90 Kč.

prořezané stromy

Při akci byly ošetřeny stromy v aleji vedoucí "ke hřbitovu" a stromy na prostranství nad "Plaňkami". Cílem je udržet stromy v dobré kondici i pro další léta. Jedená se o pokračování akcí z předchozích let dle posudku zdravotního stavu stromů v obci.

LOGO PK

Více...V rámci oslav 100. výročí založení samostatného Československého státu byl v neděli 28.10.2018 položen věnec k pomníku padlých na návsi ve Vrčeni.

Věnec byl položen příslušníky Sboru dobrovolných hasičů Vrčeň. Akce probíhala za velmi nepříznivého počasí - hustě pršelo, i přesto se jí zúčastnilo několik občanů.

Místostarosta Ing. Vratislav Chodora pronesl několik vět. Zazněla také česká státní hymna.

Galerie

Více...


Oslava 100. výročí založení Československého státu Zvětšit obrázek

Lípa Republiky 2018 ve Vrčeni

[sobota, 27. říjen 2018]

V rámci oslav 100. výročí založení Československé republiky jsme s dětmi z kroužku malých hasičů ve Vrčeni zasadily "památnou lípu" v rámci projektu Plzeňského kraje "Lípy Republiky 2018". Lípa je zasazena na vyhlídce na "Vyšehradě" vedle posezení a naučné cedulky stezky sv. Vojtěcha.

Děkujeme dětem za odvedenou práci.

 galerie

Více...


Lípa Republiky 2018 ve Vrčeni Zvětšit obrázek

Drakiáda 2018

[úterý, 23. říjen 2018]

V sobotu 22. 10. 2018 pořádal Spolek Vrčeň na Farním vrchu tradiční drakiádu. Akce se zúčastnilo 54 drakiádníků a jeden nejmenovaný vrčeňský pilot s mimosoutěžním motorovým strojem. Větrné podmínky nebyly nejpříznivější přesto se akce i díky bohatému občerstvení vydařila do pozdních odpoledních hodin.

Více...


vložil: Starosta 17:48 [Přidat komentář]


Strana 1 z 53
1 2 3 4 5 » »»