Výjezdové vozidlo je doma!

[neděle, 19. leden 2020]

Dobrá věc se podařila!

V pondělí večer 13. 1. 2019 zastupitelstvo obce Vrčeň schválilo nákup tohoto konkrétního vozidla IVECO MAGIRUS. V úterý byl dán příkaz k provedení platby do zahraničí na účet prodejce, který obratem vyřídil potřebné převozní povolení a převozní registrační značky.

Po příjezdu na místo jsme hasičské auto vylepšili o zámky rolet, aby se nám za jízdy žádná z nich nemohla svévolně otevřít. S tím jsme dopředu počítali, takže potřebný materiál a pracovní vybavení jsme si vezli již s sebou na místo. Cesta ubíhala dobře, počasí se nám během jízdy změnilo hned několikrát. Vystřídali jsme všechna čtvera roční období, od krásného letního sluníčka, až po náledí se sněhovou přeháňkou. Hasičské auto jsme přivezli v pořádku, i sami sebe, což bylo nejdůležitější. Starosta obce a celá řada dalších hasičských příznivců už na nás se sektem netrpělivě čekala před hasičskou zbrojnicí. Auto bylo tedy řádně přivítáno ve svém novém domově. Pro zájemce byla připravena i krátká zkušební jízda. Přejeme „Jedovce“ (tak byla pokřtěna), ať se jí u nás líbí, ať se líbíme my jí, ať je na nás hodná, my budeme na ní, no a ať nám tedy všem dobře slouží při budoucí ochraně našich životů a zdraví, jakožto i při budoucí při ochraně movitých a nemovitých věcí.

Krade se po celém světě, někde více, jinde méně. O tom, že v Bavorsku se krade asi o něco méně než u nás (nebo se tam lidem více věří, kdo ví), jsme se přesvědčili hned po našem příjezdu, když vrata do bazaru byla zcela otevřená, nikde nikdo a žádné z nabízených hasičských vozidel nebylo zamčeno. Neuvěřitelné! U nás se zloději nestydí ukrást vybavení z výjezdových vozidel záchranářů a hasičů, kteří opodál zachraňují životy jiných a nasazují své vlastní.Petr Mašek, místostarosta obce, preventista SDH

Jiří Strolený ml., velitel JSDHO a velitel SDH

Michal Šůs, zást. velitele JSDHO, zást. vel. SDH, člen kontr. výboru ZO

Petr Hortenský, člen JSDHO a SDH, majitel autoopravny

foto skupiny Petr Hortenský ml.Po stopách výjezdového vozidla

[neděle, 12. leden 2020]

Za devatero kopce a za devatero hor, do státu zvaného Bavorsko, tam kousek od města Mnichova, vydala se v sobotu brzo ráno hasičská delegace vrčeňská, aby v tamním bazaru, v rámci svých finančních možností, vyjednala to nejlepší vozidlo pro svou výjezdovou jednotku, aby i v léta budoucí byla tato stále bojeschopná.

Úkol zněl jasně. Vyrazit na místo určení a sehnat to nejlepší vozidlo s vysokotlakem, abychom se posunuli o kousek dál v dobrovolné hasičské činnosti tím, že budeme mít vozidlo s cisternou pro prvotní zásahy. Stávající vozidlo AVIA nám dosluhuje, opravy jsou čím dál tím více složitější a nákladnější. Brzo dojezdí úplně. Předem vytipované vozidlo IVECO nás velmi mile překvapilo. Bylo vidět, že „západoněmečtí hasiči“ se o něj velmi dobře starali. Kromě známek běžného opotřebení vozidlo nevykazovalo žádných závad ani při kontrolní jízdě, však má také platnou německou technickou kontrolu „TÜV“. Kelišová, zavřete pusu, když se divíte a přejděte na taktiku vyjednávání o ceně. „Možná bychom to vzali, možná ne, sleva by byla“? Prodávající nebyl zrovna mluvka, což byla výhoda při rozhovoru v němčině, takže po krátkém váhání a koukání na vrčeňské bodyguardy, slíbil našemu tlumočníkovi Petrovi Hortenskému slevu ve výši 250€ (cca 6.500,-Kč). Vzhledem k tomu, že o toto vozidlo je zájem ze strany i tamních místních hasičských sborů, považujeme to za velký úspěch. Celková cena, na které jsme se dohodli (za kterou je nám auto dočasně „zabukováno“), je ve výši 10.200€ (cca 265 tisíc Kč). Pokud do týdne zaplatíme, bude naše!


IVECO MAGIRUS r.v. 1990, motor Deutz diesel vzduchem chlazený osmiválec o výkonu 240 HP, čtyřkolka s uzávěrkami obou náprav, vybavený vysokotlakem s nádrží 1200 l pro prvotní zásah. Posádka 8+1 s nástavbou od firmy Magirus, která má na trhu 140. letou praxi ve výrobě požární techniky s Ivecem. Řadí se tedy k nejlepším k výrobcům v tomto oboru.


Michal Šůs, zást. velitele JSDHO, zást. vel. SDH, člen kontr. výboru ZO

Petr Mašek, místostarosta obce, preventista SDH

Vratislav Chodora, starosta obce, vel. družstva JSDHO, člen SDH

Petr Hortenský, člen JSDHO a SDH, majitel autoopravny

Jiří Strolený ml., velitel JSDHO a velitel SDH

foto skupiny Petr Hortenský ml.
SRDEČNĚ ZVEME NA PLES SDH DVOREC a SDH VRČEŇ, který se bude konat v sobotu 25. ledna 2020 od 20:00 hod. v KD Dvorec (na hotelu).
Předprodej vstupenek zatím u Jiřího Stroleného ml. a od 13. 1. 2020 v prodejně potravin u pana F. Veselého ve Dvorci. Dále také možno na místě samém, do vyprodání kapacity sálu.


POZVÁNKA NA PLES SDH DVOREC a SDH VRČEŇ 25.01.2020 Zvětšit obrázek

Dnes byl na katastru naší obce nalezen tento černý mobilní telefon. Nemá SIM ani SD kartu. Pokud ho někdo postrádá, tak je k vyzvednutí v hostinci Na Faře.  OPRÁVNĚNÁ MAJITELKA SE UŽ PŘIHLÁSILA.

Více...Novoroční výstup na vrch Štědrý (668 metrů n.m.) se konal tradičně 1. ledna od třinácti hodin.

U kostela sv. Vavřince se za slunného počasí, při teplotě lehce nad nulou, sešlo necelých 30 odvážných lidiček všech věkových kategorií, kteří se odhodlali zdolat vrchol lesa Štědrý, a to po vyznačené stezce. Doprovod jim dělalo opět několik čtyřnohých psích miláčků.

Pozn.: Další lidé se připojili ke skupině až cestou na vrchol.Více...Tříkrálová sbírka 2020

[pondělí, 30. prosinec 2019]

Římskokatolická farnost Arciděkanství Nepomuk pořádá ve dnech 3. - 5. ledna 2020  tradiční Tříkrálovou sbírku v obci Vrčeň.

tri_kralove_2020

Sbírka proběhla v sobotu, 4.1.2019 v dopoledních hodinách. Děkujeme všem, kteří si koledníky vyslechli a kteří koledníkům na Charitu přispěli.

odkaz plakátek

Více...Půlnoční mše svatá 2019

[úterý, 24. prosinec 2019]

Na Štědrý večer roku 2019 se již od 19:30 hodin uskutečnila "Půlnoční mše svatá" v kostele sv. Vavřince ve Vrčeni.

Bohoslužbu vedl P. Ing. Jiří Špiřík, Th.D. z arciděkanství nepomuckého, farního úřadu ve Vrčeni. Krásný zpěv obstarala operní hvězda, sólistka Národního divadla v Praze a Metropolitní opery v N.Y. paní EVA URBANOVÁ, kterou při zpěvu doprovodil „Smíšený pěvecký sbor Vrčeň“. Na varhany hrála Kristýna Večeřová, roz. Němcová, původem ze sousedního Dvorce.

Více...Kalendářík obce na rok 2020

[neděle, 8. prosinec 2019]

Kalendářík obce na rok 2020 s tématikou ke 130. výročí založení SDH Vrčeň je již k dispozici na OÚ.

Více...


Kalendářík obce na rok 2020 Zvětšit obrázek

Rozsvícení vánočního stromku 2019

[neděle, 1. prosinec 2019]

Na první adventní neděli 1. prosince 2019 od 16 hodin se uskutečnilo tradiční rozsvícení vánočního stromku na návsi ve Vrčeni.

Všechny přítomné přivítal starosta obce Vratislav Chodora, který poté předal slovo Pateru Jiřímu Špiříkovi z arciděkanství nepomuckého, který nám opět požehnal stromek a přednesl krátkou modlitbu. Poté následovalo krásné vystoupení dětí z místní mateřské i základní školy. Na závěr krásného svátečního odpoledne jsme si zazpívali koledy spolu se „Smíšeným pěveckým sborem Vrčeň“. Na zahřátí se opět zdarma podával čaj a "svařák".

Děkujeme všem za účast a přípravu na této obecní akci, zejména zaměstnancům a pedagogům z MŠ Vrčeň, ZŠ Vrčeň, Smíšenému pěveckému sboru Vrčeň a našim dobrovolným hasičům. Těšíme se na Vás v roce 2020.


Více...Podzimní vepřové hody 2019

[sobota, 30. listopad 2019]

V sobotu 30. listopadu 2019 pořádali místní hasiči spolu s hostincem Na Faře podzimní (druhé letošní) vepřové hody. Ovar, guláš, tlačenka, jaternice, jelita, polévka, uzené klobásy, prodejní balíčky masa, všeho bylo dost. 

Příprava na hody začala již ve čtvrtek odpoledne. 

Více...S ohledem na řadu dotazů Vám mohu s potěšením sdělit, že operní hvězda paní Eva Urbanová opět přislíbila svoji účast na „Půlnoční mši svaté“, která se uskuteční 24. prosince 2019 od 19:30 hod. v kostele sv. Vavřince ve Vrčeni. Kostel má výbornou akustiku, zážitek ze zpěvu u zdejších varhan je neopakovatelný.

Jako v minulých letech upozorňuji, že jde o standardní mši svatou se vším všudy, nikoliv o koncert.

Více...


Půlnoční mše svatá-24.12.2019-19:30 hod. Zvětšit obrázek

Pozvánka na vepřové hody

[pondělí, 25. listopad 2019]

SDH Vrčeň a hostinec Na Faře Vás srdečně zvou v sobotu 30. listopadu 2019 od 08:30 hod. na vepřové hody. 

Více...


Pozvánka na vepřové hody Zvětšit obrázek

Strana 1 z 57
1 2 3 4 5 » »»