Ve 23:07 hodin dne 28.4.2015 bylo oznámeno na tísňovou linku IZS zahoření elektrického rozvaděče ve stodole u č.p. 46 ve Vrčeni. Ve 23:15 hod. se na místo dostavila JSDHO Vrčeň, velmi krátce poté zasahovaly na místě i jednotky HZS PK z PS Nepomuk a dobrovolných hasičů z Nepomuka. Požár si stačil včas svépomocí uhasit majitel objektu. Profesionálními hasiči bylo pomocí vody ochlazeno doutnající okolí vzniku požáru a objekt předán zpět do dalšího monitorování majitelům. Díky pozornému sousedovi M.Č. nevzniklo větších škod na majetku, životě a zdraví osob, za což mu patří velké poděkování!


vložil: Starosta 08:07 [Přidat komentář]


Poutní bohoslužba 2015

[neděle, 26. duben 2015]

V neděli 26. dubna 2015 se za krásného polojasného počasí uskutečnila od 11:30 hodin tradiční "Poutní bohoslužba" v kapli sv. Vojtěcha. Nepomucký vikář Páter Vítězslav Holý z arciděkanství nepomuckého, správce Římskokatolické farnosti ve Vrčeni rozdal po bohoslužbě všem přítomným poutníkům čokoládový bonbón a svatý obrázek na památku.


vložil: Starosta 14:59 [Přidat komentář]


Žehnání pramene 2015

[čtvrtek, 23. duben 2015]

Ve čtvrtek 23. dubna 2015 se o 15-té hodině uskutečnilo tradiční "Žehnání pramene" u studánky "Dobrá voda" v lese Štědrý, které organizoval nepomucký vikář Páter Vítězslav Holý z arciděkanství nepomuckého, správce Římskokatolické farnosti ve Vrčeni. Na úvod žehnání proběhlo vystoupení dětí z místní ZŠ pod vedením paní vychovatelky Šlajerové a paní Kubíkové, asistentky pedagoga. Každý účastník si mohl opéci darovaného špekáčka.


vložil: Starosta 17:18 [Přidat komentář]


Pouťové atrakce 2015

[neděle, 19. duben 2015]

Po chladné sobotě se nám neděle vydařila, od rána až do pozdního večera na nás krásně svítilo sluníčko, a tak jsme se mohli vypravit na pouťové atrakce. Místo malého řetízkového kolotoče na nás čekalo překvapení v podobě velkého nafukovacího hradu a jinak byly připraveny opět klasické atrakce, jako např. střelnice, twister a houpačky. Letos bylo i trochu více stánků s různými pochutinami.

Nechyběla opět ani kobyla na svezení. Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet svoji zručnost v chytání rybek. Posedět na návsi se dalo u pojízdného občerstvovacícho stánku.

Více...


vložil: Starosta 17:29 [Přidat komentář]


Velikonoční křístání 2015

[sobota, 4. duben 2015]

Krátce po osmé hodině ráno, na bílou sobotu 4. dubna 2015, se vypravili koledníci po vsi, aby jim opět, jako léta předešlá, dali štědří lidé nějakou tu výslužku – vajíčka, peníze, cukrovinky, za jejich předchozí třídenní snažení. Nejmladší kolednici bylo 6 let, „nejstaršímu“ o deset let více.

Více...


vložil: Starosta 10:24 [Přidat komentář]


Vepřové hody 2015

[sobota, 28. březen 2015]

V sobotu 28. března 2015 se pořádaly, pod záštitou místních hasičů, tradiční vepřové hody. Z celkem 300 kilo domácího vepřového masa se kromě klasického ovaru, polévky, jaterniček a jelítek, letos premiérově udělalo také 7 kusů tlačenky a výborný vepřový guláš.

Video naleznete zde: http://1url.cz/bS0G

Více...


vložil: Starosta 12:13 [Přidat komentář]


03. dubna 2015 v době od 7:30 hod. do 11:30 hod. v oblasti ohraničené č.p. 55-127+ (MŠ a ZŠ); dále oblast ohraničená č.p. 63-48-4-9-13; a dále oblast ohraničená č.p. 43-41-38. Více...


Přerušení dodávky elektřiny 3. a 8. dubna 2015

vložil: Starosta 20:46 [Přidat komentář]


Kontejnery na bioodpad

[pátek, 6. březen 2015]

Od čtvrtka 5. března 2015 máme nové, další, biokontejnery. Celkem je jich v obci rozmístěno již 6 kusů. Barva hnědá!

2 ks na návsi u č.p.12 - vedle tlf. budky (již z loňska)

2 ks u parkoviště MŠ (již z loňska)

1 ks na bytovkách - u popelnic (nově)

1 ks v lokalitě "Draha" - u sedimentační nádrže rybníka (nově)

Kontejnery byly pořízeny z dotace, přes firmu Rumpold, která je bude vyvážet v intervalu 1x14 dní. Využívat můžete samozřejmě všechny, jen dávejte pozor na to, co do bioodapadu patří, co nepatří - viz. text níže a plakátky.

p.s.: Dřevěnou soupravu na sezení, která je momentálně mezi bytovkami, kousek od popelnic, si můžete samozřejmě přemístit dle libosti. Je pro všechny bytovky, nepatří pouze k jedné. Tak se domluvte, popř. dejte vědět a přemístí jí obec. Pokud se vám líbí a máte ještě nějaké náměty, kam do budoucna umístit případně další soupravy po obci, tak dejte rovněž vědět. Určitě vyhrajeme soutěž o největší počet laviček na počet obyvatel. :-)

Mezi bioodpad patří:

listí, tráva, plevel, zbytky ovoce, zeleniny, slupky, skořápky z vajíček a ořechů, čajové sáčky, kávová sedlina, zbytky rostlin, piliny, dřevní štěpka z větví stromů a keřů, hlína z květináčů, spadané ovoce atd.

Mezi bioodpad nepatří:

zbytky jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a všechny další bioologicky nerozložitelné odpady, sklo, plasty, papír, plechovky, cigarety, popel uhlí....

Více...


vložil: Starosta 07:35 [Přidat komentář]


Masopustní rej 2015

[sobota, 14. únor 2015]

V sobotu 14. února se uskutečnil „Masopustní rej“. Průvod masek vyšel krátce po 13-té hodině tradičně od hostince Na Faře. Při zatažené obloze s teplotou lehce nad nulou se masopustní veselice zúčastnilo několik desítek lidiček, mezi kterými nechyběla opět celá řada dětí.

Kdo měl letos zájem, mohl si na kole štěstí zatočit o zajímavé výhry. Kromě masek rozličného původu se reje zúčastnil i pan farář P. Š. z Babovřesek s jeptiškami. Po návratu do hostince čekalo na masky z průvodu malé občerstvení.

Odkaz na video naleznete zde: http://youtu.be/LBYAahHHB3k

Více...


vložil: Starosta 15:04 [Přidat komentář]


Pozvánka - Masopustní rej 2015

[pondělí, 9. únor 2015]

Pozvánka - Masopustní rej 2015 Více...


Pozvánka - Masopustní rej 2015 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 08:34 [Přidat komentář]


Místní poplatky 2015

[středa, 14. leden 2015]

INFORMACE - MÍSTNÍ POPLATKY 2015 Více...


Místní poplatky 2015 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 12:55 [Přidat komentář]


Senior Centrum Nepomuk, s.r.o.

[úterý, 13. leden 2015]

Cíl poskytovaných služeb v našem Senior centrum Nepomuk s r.o.

 

Hlavním cílem veškerých námi zajišťovaných sociálních, zdravotních a stravovacích služeb je uspokojování potřeb klientů a poskytování jim takových služeb, které vyhovují jejich potřebám a kompenzují omezení, která jim brání v prožívání důstojného stáří. Klientům je poskytováno ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a vícelůžkových pokojích, stravování a celodenní péče. Každý klient má možnost vyjádřit svá přání nebo nespokojenost ústně nebo písemně, pro tyto případy je každý klient seznámen s postupem pro vyřizování přání či stížností. Odborný personál se stará o poskytování informací v sociální oblasti a o pomoc při obstarávání osobních záležitostí. Aktivizační činnosti zajišťuje pracovní tým, který organizuje pravidelné aktivity. Na základě indikace lékařů a zdravotních sester mohou klienti využívat rehabilitační a maserské služby. Speciální důraz je kladen na spolupráci s lékaři, kteří se starají o klienty s demencemi a jinými psychickými poruchami a o klienty se zdravotním postižením vyžadujícím pravidelné cvičení a rehabilitaci. Každodenní hygienická péče a dodržování pitného režimu je zajištěna odborným ošetřujícím personálem.

Naše jídelna

Každý klient si může vybrat ze tří jídel, která jsou upravena a je myšleno i na pacienty se speciální stravou. Každý klient má v ceně zahrnutou snídani, oběd, svačinu, večeři a ovoce, které jim bude podáváno ve společné jídelně, nebo přímo na pokoj. Diabetici mají možnost objednat si i druhou večeři. Klient má také možnost si uschovat své potraviny v ledničce, nebo si je kdykoliv ohřát v mikrovlnné troubě.

Aktivity

V nabídce máme také volnočasové aktivity, jako například: Využití naší knihovny (i s denním tiskem – časopisy/noviny), společenské hry, filmové večery, kreslení/modelování, společné diskuze s přizvanými hosty a se známými osobnostmi, společné výlety. Náš areál také nabízí možnost zahrádkaření a péči o drobné domácí zvířectvo. Areál je vybaven tak, abyste si pobyt zpříjemnili a mohli zde relaxovat, např.: na relexační lávce nad jezírkem s rybami a pozorováním našich koníků,sledováním občasných sportovních utkání na našem víceúčelovém hřišti nebo společné využití táborového ohně s opékáním buřtů. Celý areál je k dispozici nejenom návštěvníkům, ale především našim klientům. Pro vaše návštěvy je zde možnost parkování a využití restaurace ke společnému posezení, přespání v letních měsících ve dvoulůžkových chatkách a pro ty nejmenší jízda na koních pod dozorem odborné instruktorky.

Více informací na telefonu: paní Pečenková (registrovaná zdravotní sestra) 605 368 786; pan Pečenka (jednatel) 721 058 382, 606 364 731

Email: senior.nepomuk@email.cz

Nebo nás přijďte navštívit a o všem se v klidu informovat. Preferujeme po telefonické domluvě prohlídku Senior centra a osobní jednání. Těšíme se na Vás a váš nový domov vymodelujeme dle vašeho přání.

S pozdravem Tým pracovníků Senior centra Nepomuk s r.o.

Odkaz na stránky: http://www.seniorcentrumnepomuk.goneo.cz/

Více...


Senior Centrum Nepomuk, s.r.o. Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 20:02 [Přidat komentář]


«« « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » »»
Strana 11 z 51