Vepřové hody 2017_II

[sobota, 9. prosinec 2017]

V sobotu 8. prosince 2017 pořádali místní hasiči spolu s hostincem Na Faře letos již druhé vepřové hody. Celkem se sdělalo okolo 200 kg masa. Na místě se hned během dopoledne prodalo několik desítek kilogramů masa, snědlo se okolo 5 kg ovaru, vyrobilo a prodalo cca 350 jaternic, cca 300 jelit a cca 110 litrů polévky (ovarové, zabijačkové, bramborové i dršťkové).

V hostinci bylo nabízeno čerstvé vepřové menu, např.: Smažený vepřový řízek se šťouchaným bramborem, tlačenka s cibulí, jaternice nebo jelito s vařeným bramborem a kysaným zelím, vepřové výpečky se zelím nebo špenátem a mix. knedlík, střapačky se zelím a uzeným masem nebo marinované vepřové koleno na černém pivě s chlebem.


vložil: Starosta 15:15 [Přidat komentář]


Prodej vánočních stromků 2017

[pátek, 8. prosinec 2017]

Vánoční stromky jsou k prodeji na hájovně u pana Karlíčka. Smrk a jedle. Cena od 50,-Kč do 200,-Kč (dle druhu a velikosti).


Prodej vánočních stromků 2017 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 18:09 [Přidat komentář]


Rozsvícení vánočního stromku 2017

[neděle, 3. prosinec 2017]

Na první adventní neděli 3. prosince 2017 proběhlo krátce po 16-té hodině rozsvícení vánočního stromku na návsi ve Vrčeni.

Všechny přítomné přivítal starosta obce Petr Mašek, který poté předal slovo Pateru Jiřímu Špiříkovi z arciděkanství nepomuckého, který nám podruhé v historii požehnal stromek a přednesl krátkou modlidbu. Poté následovalo krásné vystoupení dětí z místní mateřské školy pod vedením paní učitelky Renáty Šustrové. Na závěr krásného svátečního odpoledne jsme měli možnost si společně zazpívat vánoční koledy se Smíšeným pěveckým sborem Vrčeň. Na zahřátí se opět zdarma podával čaj a "svařák".

Děkujeme všem za účast a přípravu na této obecní akci, zejména zaměstnancům a pedagogům z MŠ Vrčeň, Smíšenému pěveckému sboru Vrčeň a našim dobrovolným hasičům. Těšíme se na Vás v roce 2018.


vložil: Starosta 19:06 [Přidat komentář]


Kalendář obecních akcí do mobilu

[neděle, 26. listopad 2017]

Nyní si můžete přidat kalendář obce do mobilu pomocí této URL adresy: http://vrcen.cz/ical.php

Více info: http://www.kutac.cz/blog/pocitace-a-internety/import-do-google-kalendare/

Více...


vložil: Starosta 10:39 [Přidat komentář]


Sobotní deštivé odpoledne 11. listopadu 2017 bylo opět po roce věnováno našim starším, zkušeným a pokročilým spoluobčanům v rámci setkání seniorů obcí Vrčeň - Srby - Sedliště. Sedlišťský hostinec byl od 14-té až do 19-té hodin příjemně vytopen a k poslechu i tanci nám, stejně jako předešlé roky, výborně hrála oblíbená kapela Ungrovanka.

Seniorů se letos sešlo 52 (v loňském a předloňském roce 53). K večeři si všichni velmi pochutnali na velkém čerstvě smaženém kuřecím řízku s poctivým bramborovým salátem. Poděkování za připravené vynikající pohoštění patří kolektivu hostince Na Faře ve Vrčeni pod vedením nájemce pana Jiřího Maříka. Sladké zákusky k libovolně zvolenému druhu kávy byly objednány z Plzně. K závěru setkání byly slosovány všechny lístky. Na každého se dostala nějaká ta drobná cena.

Poděkování patří všem spolupořadatelům. Těšíme se na Vás v roce 2018.

Video naleznete zde: https://youtu.be/GW48zZaS6a8

Více...


vložil: Starosta 21:14 [Přidat komentář]


OZNÁMENÍ ČESKÉ POŠTY

Z mimořádných důvodů je POŠTA PARTNER VRČEŇ otevřena každý ČTVRTEK ODPOLEDNE od 13,00 do 16,00 HOD (COOP v tento den pouze do 12,00 HOD).

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

PRODEJNA COOP VRČEŇ OZNAMUJE ZMĚNU PRODEJNÍ DOBY Z MIMOŘÁDNÝCH PROVOZNÍCH DŮVODŮ

PONDĚLÍ 6,00 - 12,00 HODIN

ÚTERÝ 6,00 - 12,00 HODIN

STŘEDA 6,00 - 12,00 HODIN

ČTVRTEK 6,00 - 12,00 HODIN

PÁTEK 6,00 - 12,00 HODIN

SOBOTA 7,00 - 11,00 HODIN

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Více...


vložil: Starosta 09:49 [Přidat komentář]


Obec Vrčeň blahopřeje naší spoluobčance paní Evě Urbanové k udělení státního vyznamenání Medaile Za zásluhy v oblasti umění. Přejeme Vám mnoho dalších úspěchů!

Více...


Blahopřání paní Evě Urbanové ke státnímu vyznamenání Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 20:55 [Přidat komentář]


Pozvánka - Soutěž v chytání ryb

[čtvrtek, 14. září 2017]

Spolek Vrčeň zve všechny na soutěž v chytání ryb na opatském rybníku ve Vrčeni, která se uskuteční v sobotu 23. září 2017. Začátek je ráno v 08:00 hodin. Ukončení soutěže bude ve 14:00 hodin. Vyhlášení výsledků a předání hodnotných cen proběhne v 15:00 hodin. Akce je vhodná pro celou rodinu. Dvě soutěžní kategorie - děti do 15 let a ostatní. Na místě bude také zajištěno občerstvení.

Více...


Pozvánka - Soutěž v chytání ryb Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 07:47 [Přidat komentář]


Cigaretoví fantomové dopadeni!

[středa, 16. srpen 2017]

Desítky vloupaček napříč republikou jsou odhaleny. Zloději se specializovali na venkovské prodejny, dopadeni byli u nás.

Policisté na několika místech Plzeňského, Středočeského, Jihočeského, Libereckého a Ústeckého kraje přijali v uplynulých měsících více než dvacet oznámení o vloupání do obchodů. Majetková trestná činnost byla evidována na různých místech uvedených krajů, což samozřejmě komplikovalo vyšetřování.

Zloději za sebou mají několik desítek vyloupených obchodů, jen na teritoriu Plzeňského kraje evidují policisté celkem jedenáct případů!

Od počátku měsíce února do 3. srpna letošního roku si náhodně vybírali obchody nacházející se v obcích. Všechny případy mají stejný scénář, kdy oba muži násilím vnikli do vnitřních prostor prodejen, odcizili především tabákové výrobky a finanční hotovosti a z místa odjeli. Společně vyjížděli s osobním vozidlem značky Renault Megane, v několika případech si zapůjčili vozidlo značky Škoda Octavia, se kterým dojeli do obcí Semošice, Soběkury a Kanice.

Na Plzeňsku se vloupali do obchodu v obci Soběkury v noci z 21. na 22. června a v noci z 24. na 25. července v obcích Mladý Smolivec, Vrčeň a Ždírec. Do prodejny v obci Nové Mitrovice vnikli v noci z 2. na 3. srpna. Násilím vnikli i do dvou obchodů na Domažlicku dne 22. června konkrétně v obcích Semošice a Kanice. Vloupali se pro obchodů v obcích Hradešice a Zborovy na Klatovsku v noci z 2. na 3. července. Dále z 12. na 13. července v obci Velenovy a ve Svéradicích v noci z 2. na 3. srpna.

Řádění těchto zlodějů, působících po celé republice skončilo 3. srpna tohoto roku právě na Plzeňsku, když byli zadrženi dva podezřelí muži, kteří ve vozidle převáželi odcizené zboží.

"Komisař z oddělení obecné kriminality v Rakovníku předal usnesení o zahájení trestního stíhání čtyřiapadesátiletému a šestapadesátiletému muži z obcí u Ústí nad Labem. Dva muži byli obviněni z pokračujícího přečinu krádež a pokračujícího přečinu poškození cizí věcí spáchaných ve formě spolupachatelství a částečně ve stadiu pokusu. Muži za sebou mají několik desítek vyloupených obchodů, jen na teritoriu Plzeňského kraje evidujeme celkem jedenáct případů vloupání do obchodů. Odcizené cigarety prodali a o získané finanční prostředky se společně rozdělili," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Úterý 15. srpna 16:57, aktualizace úterý 15. srpna 18:07

Odkaz na zdroj: https://www.krimi-plzen.cz/a/nekolik-desitek-vloupani-se-zamerenim-na-cigarety/

Více...


Cigaretoví fantomové dopadeni!

vložil: Starosta 19:56 [Přidat komentář]


Posvícení 2017

[sobota, 12. srpen 2017]

Vrčeňské barokní posvícení se odehrálo v sobotu 12. srpna 2017. Začalo ve 14 hodin procházkou po Stezce sv. Vojtěcha, za účelem připomenutí barokní tradice českého světce. Od 15-ti hodin proběhl u kaple sv. Vojtěcha recitál operní pěvkyně - mezzosopranistky Edity Adlerové, kterou na kytaru doprovodil Miroslav Žára. Od 19-ti hodin se uskutečnilo divadelní a šermířské představení skupiny Harcíři z Rokycan. O hodinu později pak začala posvícenecká zábava v podání skupiny Bobelin, která byla doplněna promítáním ukázek z činnosti místního hasičského sboru.

Letní barokní festival byl součástí projektu Plzeňského kraje Západočeské baroko. Akci, kterou spolupořadatelsky zajišťoval Mgr. Miroslav Anton, se uskutečnila za přispění Plzeňského kraje. Dále děkujeme MVDr. Bc. Nicol Sedlákové za fotky a za zajištění a financování sběratelských turistických vizitek.

Více...


vložil: Starosta 22:31 [Přidat komentář]


Obec Vrčeň se stala atraktivnější pro turistické nadšence. Turistická vizitka (Kaple sv. Vojtěcha) bude v prodeji od soboty 12. srpna 2017, a to symbolicky v rámci letošního barokního posvícení, jehož část se mj. odehraje také u kaple sv. Vojtěcha, v době od 15:00-16:00 hod.

Od soboty 12. 8. 2017 bude turistická vizitka v prodeji v hostinci Na Faře (7 dní v týdnu) nebo v úředních dnech (po.-st.-pá.) na OÚ, a to až do vyčerpání zásob v počtu 200 ks. Prodejní cena je standardních 12,-Kč.

Více...


Turistická vizitka - Kaple sv. Vojtěcha Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 19:01 [Přidat komentář]


VRČEŇSKÉ BAROKNÍ POSVÍCENÍ

Sobota 12. srpna 2017

14:00 Procházka po Stezce sv. Vojtěcha s připomenutím barokní tradicečeského světce. Začátek na vrchu Vyšehrad na okraji obce, směr Čečovice.

15:00–16:00 Recitál Edity Adlerové u kaple sv. Vojtěcha. Interpretku doprovodí kytarista Miroslav Žára, žák Štěpána Raka.

19:00 Zahrada u hostince Na Faře: Divadelní a šermířské představení skupiny „Harcíři“ z Rokycan.

20:00 Zahrada u hostince Na Faře: Posvícenecká zábava. Hraje skupina BOBELIN.

Více...


Vrčeňské barokní posvícení - pozvánka Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 20:34 [Přidat komentář]


«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»
Strana 3 z 52