Sobotní deštivé odpoledne 19. listopadu 2016 bylo opět po roce věnováno našim starším, zkušeným a pokročilým spoluobčanům v rámci setkání seniorů z obcí Vrčeň - Srby – Sedliště. Sedlišťský hostinec byl od 14 do 19 hodin příjemně vytopen a k poslechu i tanci výborně hrála, nám všem dobře známá, kapela Ungrovanka.

Seniorů se sešlo úplně stejně jako v loňském roce, tedy 53. K večeři si všichni velmi pochutnali na obrovském kuřecím řízku s kopcem domácího bramborového salátu. Poděkování za připravené vynikající pohoštění patří kolektivu z hostince Na Faře ve Vrčeni pod vedením vrchního kuchaře pana Jiřího Maříka. Sladké zákusky k libovolně zvolenému druhu kávy byly objednány z Plzně. K závěru setkání byla losována tradiční tombola. Úplně na každého se dostala nějaká ta drobná cena.

Poděkování patří všem spolupořadatelům. Těšíme se na Vás v roce 2017.

Více fotografií na FB obce: https://www.facebook.com/obec.vrcen

Videa naleznete zde:

https://youtu.be/2Tp4oG7d7yw

https://youtu.be/eaFs12GPs8g


vložil: Starosta 21:15 [Přidat komentář]


Vystoupení dětí z MŠ Vrčeň, Smíšený pěvecký sbor Vrčeň, zpívání koled, svařák. To vše na návsi v neděli dne 27. 11. 2016 od 16:00 hod. Jste všichni srdečně zváni!


Pozvánka-Rozsvícení vánočního stromku 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 18:25 [Přidat komentář]


Pocta Richardu Böhnelovi - vytvoření bronzové busty

Hlasujte na: http://www.csobpomaharegionum.cz (Plzeňský kraj, projekt Pocta Richardu Böhnelovi - vytvoření bronzové busty)
V srpnu zasáhla region Nepomucka smutná zpráva. Ve věku nedožitých 87 let nás opustil přední patriot a propagátor všeho dění, PhDr. Richard Böhnel. Své dětství prožil v Praze na Malé Straně pod Pražským hradem, později řadu let působil v redakci Mladé fronty, rovněž jako zástupce šéfredaktora. V prvních dnech po okupaci v roce 1968 se podílí na vydávání necenzurovaných novin, v roce 1969 je vzhledem k událostem v naší zemi přesunut do archivu tohoto deníku. Ve stejném roce si při dovolené zamiloval se svou chotí kraj pod Zelenou Horou, po odchodu do penze se do něho trvale odstěhovali. Kromě své neúnavné propagátorské činnosti, obrovského patriotismu a zamilovanosti do Nepomucka i „všeho českého“, stál pevně proti bývalému komunistickému režimu, který ho opakovaně trýznil, věřil v mladou generaci a neustále ji podporoval i vzdělával. Rozdával lidem kolem sebe radost svými obrazy, snažil se o pozvednutí kulturního a společenského dění v celém regionu, tvořil obcím zdarma návrhy znaků a praporů, měl největší zásluhu na obnově cenných rokokových milečských varhan prostřednictvím pravidelných kulturních setkání, které organizoval posledních 12 let několikrát ročně. Jak poznamenal jeho přítel J. Hodek na pohřbu: „A odstrkován byls a přesto stál jsi rovně jak Nerudovy básně. A věřils stále, že přijde čas a začnem si věřit a bude v této zemi krásně. Je to hluboká ztráta v kraji, kdo mladé stejně vychová? Vždyť tvoje cesta byla jasná přímá - cesta Böhnelova." Rádi bychom ho proto v regionu připomínali navždy a nechali vyrobit jeho bronzovou bustu do Rodného domu Augustina Němejce v Nepomuku. K tomu potřebujeme Vaši pomoc a hlasování. Rozešlete rovněž tuto informaci dále. Každý hlas je cenný, předem srdečně děkujeme za nás i za Richarda. Hlasování končí 30. 11. 2016.


Pocta Richardu Böhnelovi - vytvoření bronzové busty Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 08:00 [Přidat komentář]


Pozvánka-Setkání seniorů 2016

[čtvrtek, 3. listopad 2016]

Sekání seniorů obcí Vrčeň, Sedliště a Srby se uskuteční v sobotu 19. listopadu 2016 od 14:00 hodin v hostinci v Sedlišti. Na setkání bude, jako vždy, vypraven autobus. Odjezd z Vrčeně ve 13:40 hodin. Těšíme se na Vás!

Více...


Pozvánka-Setkání seniorů 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 20:33 [Přidat komentář]


Spolek Vrčeň zve na slavnostní otevření naučné stezky Vrčeň-Štědrý, které se koná dne 22. 10. 2016 od 13:00 na hrázi Opatského rybníku ve Vrčeni. Poté následuje procházka naučnou stezkou se sedmi zastaveními. Na cestě je pro Vás přichystáno občerstvení.

Více...


Pozvánka - Otevření naučné stezky Vrčeň-Štědrý Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 08:28 [Přidat komentář]


Lovy v Grónsku

[neděle, 16. říjen 2016]

Po lovech v Africe, Rusku a Rakousku Vám přinášíme další volné pokračování, a to „Lovy v Grónsku“. Požádal jsem člena našeho mysliveckého sdružení Vrčeň-Tojice, z.s., dr hab. Ing. Josefa Velíška, Ph.D., aby se s námi krátce podělil o své zážitky.

Na přelomu srpna a záři letošního roku jsem měl možnost s jedním českým lovcem se zúčastnit lovu na pižmoně a soba v Grónsku, oblasti Kangerlusuuaq. Grónsko je jedním z největších ostrovů na Zemi, o rozloze větší než 2 miliony kilometrů čtverečních. Většinu území pokrývají ledovce o mocnosti až 3 km. Pouze 15 % území na jihu ostrova je trvale bez ledu. Pižmoň severní je velké, zavalité zvíře, dosahující hmotnosti 200 až 350 kg. Výška v kohoutku činí pouze 90 až 150 cm a jeho tělo je dlouhé 200 - 250 cm. Díky dlouhé a neobyčejně husté srsti pižmoň působí ještě nižším, ale robustním dojmem. Srst může měřit až 90 cm, takže na bocích sahá téměř k zemi. Během cesty se mi povedlo ulovit jednoho pižmoně severního, jednoho soba polárního a zajíce běláka.

Více fotek na FB obce: https://www.facebook.com/obec.vrcen/

Více...


vložil: Starosta 19:36 [Přidat komentář]


Drakiáda 2016

[čtvrtek, 13. říjen 2016]

Spolek Vrčeň zve dospělé i děti na tradiční vrčeňskou drakiádu...viz. plakátek.

Více...


Drakiáda 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 07:37 [Přidat komentář]


POŠTA PARTNER - PROVOZNÍ DOBA

[pátek, 7. říjen 2016]

Od pondělí 10. 10. 2016 rozjíždí naše obec pilotní projekt k názvem POŠTA-PARTNER. Otevřeno bude každý pracovní den, a to:

Po: 13:00 – 17:00 hod.

Út: 13:00 – 16:00 hod.

St: 13:00 – 16:00 hod.

Čt: 09:00 – 12:00 hod.

Pá: 13:00 – 16:00 hod.

Více...


vložil: Starosta 09:03 [Přidat komentář]


Sběr nebezpečných odpadů - 2016-II

[pondělí, 26. září 2016]

Od pátku 30. 9. 2016 do úterý 04. 10. 2016 proběhne sběr nebezpečných odpadů na dvoře OÚ Vrčeň.

Přijímány budou následující druhy odpadů:

Léky všeho druhu včetně mastí a roztoků.

Zbytky starých barev, znečištěné plasty a plechovky od barev.

Zářivky, výbojky, televizory, monitory, rádia, pračky.

Lednice, sporáky, bojlery.

Všechny druhy baterií, akumulátorů a autobaterií včetně náplní.

Upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách.

Brzdové a nemrznoucí kapaliny.

Zásady, kyseliny, rozpouštědla, chemikálie.

Pneumatiky - osobní i nákladní bez disků.

Více...


vložil: Starosta 17:57 [Přidat komentář]


Spolek Vrčeň Vás všechny srdečně zve na soutěž v chytání ryb, které se uskuteční v sobotu 1. října 2016. Prezentace je v 08:00 hodin. Chytání ryb bude do 14 hodin. Poté proběhně vyhlášení výsledků. Občerstvení zajištěno i pro diváky. Dále viz. přiložený plakátek...

Více...


Rybářské závody - Opatský rybník ve Vrčeni Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 19:27 [Přidat komentář]


První hon na kachny 2016

[neděle, 4. září 2016]

V sobotu 3. září 2016 uskutečnilo myslivecké sdružení Vrčeň-Tojice, z.s. svůj první kachní hon na "Dvoreckém" rybníku, který je také znám jako "Biologický". Deset našich hostů (střelců), kteří si řádně zaplatili celý tento hon, jako by byl plně obsazen, nastřílelo za hodinu a půl celkem 97 kusů kachen.

Myslivecké sdružení letos zakoupilo 600 ks kachen. Od pozdního jara se o ně stará, přikrmuje je, provádí brigády okolo rybníku a další věci s tímto spojené. Lov je, a vždy byl, až na posledním místě, byť to řada laiků nechce slyšet a vnímat.

Myslivost je soubor činností prováděných v přírodě ve vztahu k volně žijící zvěři, jako součást ekosystému, a spolková činnosti směřující k udržení a rozvíjení mysliveckých tradic a zvyků, jako součást kulturního dědictví“, tolik praví oficiální citace.

Lidová myslivost již dávno skončila a postupně najela na tvrdý tržní mechanizmus, jako všechny jiné činnosti a odvětví v demokratické společnosti. Aby se pokryly vešeré náklady spojené s celkovou péčí o zvěř, jako je nákup, krmení, nájem z honitby, ale i škody, které zvěř způsobí, je třeba se v našich skromných loveckých podmínkách přizpůsobit tomuto novému trendu, a to buď poplatkovým prodejem lovu nebo ještě větší finanční zainteresovaností všech členů mysliveckého spolku, popř. kombinací obojího. Každopádně jsme to zatím pořád my, zde trvale žijící obyvatelé, kteří o tomu budou rozhodovat, a nikdo jiný.

Více...


První hon na kachny 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 22:12 [Přidat komentář]


Svatba - Ivana a Michal Šůsovi

[sobota, 3. září 2016]

Čas od času se ve Vrčeni odehraje i nějaká ta krásná událost, kterou je svatba, např. na zahradě pod hostincem Na Faře, u kaple sv. Vojtěcha nebo v kostele sv. Vavřince. Přímo v obřadní síni obecního úřadu to však bylo po dlouhých deseti letech, kdy jsme zde měli možnost oddat dlouholetý pár přímo z Vrčeně, a to Ivanu Kotlanovou a Michala Šůse, kteří společně vychovávají svojí desetiletou dceru Barunku.

Novomanželům Ivaně a Michalovi Šůsovým přejeme na společné cestě životem mnoho zdraví, štěstí, lásky, pohody a spokojenosti.

Ve Vrčeni dne 20. 8. 2016

Více...


vložil: Starosta 23:00 [Přidat komentář]


«« « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Strana 6 z 52