Výsadba jabloňové aleje - pozvánka

[pondělí, 2. listopad 2015]

Přijďte si zasadit svojí jabloň a staňte se jejím „kmotrem“.

Kdy? V sobotu 7. listopadu 2015.

V kolik: Od 9:00 hodin.

Kde? Sraz bude u řadových garáží nad bytovkami – U Lipiček.

Kam? Cesta na Tojice, výsadba na stráně.

Proč? Přivezeme 30 ks stromků, které obdržíme z dotace Plzeňského kraje „Tisíc stromků pro Plzeňský kraj“.

Kolik to stálo? Nic. Stromky dostaneme zdarma.

Jak jsou velké? Mají mít cca 2,5 m výšky. Možná bude i nějaká hrušeň.

Co si mám vzít s sebou? Pracovní oděv, lopatu a dobrou náladu. Jámy na výsadbu a kůly zajistíme.

Co za to? Vuřta, čaj s rumem a dobrý pocit.

Srdečně zve Vaše OBEC VRČEŇ.


Výsadba jabloňové aleje - pozvánka Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 21:41 [Přidat komentář]


Zahoření sazí v komínu bylo příčinou výjezdu jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Vrčeň k č.p. 89. Letos se jednalo již o třetí výjezd naší jednotky.

20:13 hod. - Nahlášen požár, přijata SMS, dálkově zapnuta výstražná siréna.

20:18 hod. - Příjezd na místo starosta obce (velitel krizového štábu obce).

20:20 hod. - Příjezd na místo JSDHO Vrčeň - zahoření pod kontrolou!

Profesionální hasiči z PS Nepomuk – kontrola kotelny a komínu.....

20:58 hod. - Ukončení akce – odjezd.


Zahoření sazí v komínu - Zásah JSDHO Vrčeň Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 18:36 [Přidat komentář]


Domácí kompostéry - nabídka

[pondělí, 5. říjen 2015]

Podpořit domácí kompostování má za cíl i dotační titul Operačního programu Životní prostředí, který podporuje nákup kompostérů pro domácnosti – s dotací ve výši 90%. Město Nepomuk uspělo se žádostí v tomto programu a pořídilo přes tři sta kompostérů. Zbývajících 10% zaplatilo z městského rozpočtu a nyní je nabízí zcela zdarma domácnostem na území města Nepomuku. K projektu se připojilo i několik okolních obcí (Vrčeň, Srby, Klášter, Kozlovice, Nezdřev, Oselce, Hradiště). V nabídce jsou dva základní typy v celkem čtyřech velikostech – dřevěný otevřený a plastový s víkem. Hodí se tedy pro přírodní zákoutí i pro dvorky a malé zahrady.

Kompostéry budeme vydávat průběžně od října až do konce roku, respektive vyčerpání zásob. Neváhejte a vyplňte si žádost o přidělení domácího kompostéru! K dispozici je na OÚ, popř. si jí můžete stáhnout zde: http://www.vrcen.cz/download/uredni-formulare/ doma vyplnit a poslat mailem. Obec Vrčeň potřebuje vědět, jaký bude o kompostéry zájem, proto se můžete také hlásit telefonicky (371 591 447) nebo mailem (obec@vrcen.cz ). V roce 2015, pravděpodobně, nepokryjeme celou poptávku, takže budeme přidělovat pouze jeden kompostér na žadatele (systém určí ZO). V příštím roce se společně s městem Nepomuk pokusíme uspokojit zbytek žadatelů, pokud bude zájem. Z Nepomuka dostaneme pouze omezené množství kompostérů, jelikož obcí v projektu bylo zapojeno více – viz. horní odstavec.

Pro zajímavost: Obec Vrčeň uzavře s městem Nepomuk rámcovou smlouvu a další smlouvy o zapůjčení kompostérů následně uzavře obec Vrčeň s jednotlivými žadateli, čili našimi spoluobčany. Udržitelnost projektu je 5 let. Poté přechází do majetku žadatele. Po celou dobu udržitelnosti projektu může kompetentní orgán (MŽP nebo příslušný pracovník OÚ (popř. zastupitel) provádět namátkové kontroly, zda je kompostér na místě, kde být má).

Domácí kompostéry se nevyváží, pochopitelně. Vyrobíte si sami doma a bezplatně výživný substrát pro pěstování rostlin. A co si od toho slibujeme? Snížení poplatků za odvoz TKO, popř. za odvoz biokontejnerů.

Vše o kompostování, včetně návodu, jak správně na věc, najdete na stránkách http://kompostuj.cz


Domácí kompostéry - nabídka Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 10:50 [Přidat komentář]


10. let modelové železnice ve Vrčeni

[čtvrtek, 24. září 2015]

DNE 30.9.2015 SLAVÍME 10 LET PROVOZU HISTORICKÉ A MODELOVÉ ŽELEZNICE VE VRČENI! NA NÁSLEDUJÍCÍ VÍKEND JSME PŘIPRAVILI MIMOŘÁDNOU VÝSTAVU PRO VŠECHNY PŘÍZNIVCE NAŠÍ EXPOZICE A JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI NA TENTO VÍKEND OD PÁTKU 2.10.2015 DO4.10.2015 OD 9.00 HPD DO 20.00 HOD!! PŘIPRAVENA JE VÝSTAVA MNOHA NOVINEK Z NAŠÍ EXPOZICE!
PRO OBČANY NAŠÍ OBCE PROBĚHNE V PÁTEK DNE  2.10.2015 "DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" NAŠÍ EXPOZICE V DOBĚ OD 16.00HOD - DO 18.00HOD A PŘÍPADĚ POTŘEBY I DÉLE!
VŠICHNI ZÁJEMCI JSOU VÍTÁNI! Více...Rybářské závody ve Vrčeni

[pátek, 18. září 2015]

V sobotu 26. 9. 2015 pořádá Spolek Vrčeň od 8 do 14 hodin rybářské závody na Opatském rybníku. Návštěvníci si budou moci zarybařit nebo se jen přijít pobavit. Bude možné si i koupit pěkného šupináče. Na akci bude zajištěno bohaté občerstvení. Bližší informace na stránkách: www.spolekvrcen.cz Více...


Rybářské závody ve Vrčeni Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 17:16 [Přidat komentář]


Dominik Hašek hostem ve Vrčeni

[neděle, 6. září 2015]

V sobotu 5. září 2015 jsme měli první letošní hon na kachny na biologickém rybníku. Jako jeden z hostů si k nám přijel zastřílet také slavný hokejový brankář Dominik Hašek. Tohoto zkušeného gólmana to byl jeho vůbec první hon na kachny v životě. Dařilo se mu výborně, každým výstřelem se postupně zlepšoval. Nakonec se mu podařilo střelit 5 kachen, čímž se zařadil mezi nejlepší střelce tohoto prvního kachního honu.

Do Vrčeně přijelo celkem 16 hostů, kteří za dvě hodiny nastříleli 105 kachen. Posezení po honu bylo tradičně v bývalém hostinci U Brabců ve Vrčeni, který slouží jako naše myslivecká klubovna.

Nutno podotknout, že Dominik je příjemný společník, skromný a přátelský člověk, který se s každým rád ochotně vyfotí. Po honu nikam nespěchal a tak se ještě dlouho sedělo u piva a hovořilo o mysliveckých zážitcích.

Více...


vložil: Starosta 10:31 [Přidat komentář]


Léta stál u cesty mezi Tojicemi a Vrčení coby pouhé torzo zarostlé v křovích a připomínal dnes již zapomenutou historickou událost, která se zde stala v roce 1884. Patrně to byla událost smutná, vždyť se křížku říká černý křížek, což ostatně potvrzuje i jeho barva. Tojickým se před časem křížku zželelo, a tak na sokl přidělali kovový kříž s Kristem.

Díky projektu Mikroregionu Nepomucko se křížek nyní dočkal ještě důstojnější podoby. Na původní základ bylo doděláno kameníkem Lukášem Řezníčkem z Chválenic celé jeho tělo, rovněž z černého kamene. Finančně se na obnově podílí obec Vrčeň, na jejímž katastru stojí. Znáte-li důvod vzniku černého křížku, můžete nám ho sdělit na tel. 604 44 24 09. Křížek je jednou z celkem třiceti drobných památek, které se v letošním roce v regionu své obnovy dočkají. Projekt podpořil Plzeňský kraj částkou 280.000 Kč, celkové náklady jsou přes půl milionu.

Autor: Pavel Motejzík

Více...


Černý křížek oblékl nový smuteční šat

vložil: Starosta 12:28 [Přidat komentář]


Zahrada pod hostincem Na Faře zažila v sobotu 29. srpna 2015 opět jednu významnou událost v životě několika lidí. Od 14 hodin zde byli sezdáni snoubenci Ivo Mareček a Růžena Štěpánková. Oba dva novomanželé jsou původem z Plzně a v současné době pracují v kuchyni našeho obecního hostince. Pro ženicha to byla již třetí svatba, pro nevěstu teprve její druhá. Snoubenci, především tedy ženich, stačil ještě před obřadem uvařit svíčkovou a upéct zákusky ke kávě. Poté si odskočili dolů na zahradu, kde si před oddávajícím řekli své požadované ANO.

Novomanželům přejeme hodně štěstí, zdraví a lásky na společné cestě životem.

Více...


vložil: Starosta 16:45 [Přidat komentář]


2015 Posvícenecká zábava

[neděle, 9. srpen 2015]

Byla vlahá letní noc,

lidí přišlo dost,

nový asfalt položený jak gobelín,

přijela k nám zahrát skupina Bobelin.

Hrálo se, jedlo, pilo a tančilo,

bohatě to všem stačilo,

jen škoda, že už to skončilo.

Dá-li sv. Vojtěch osvícení,

příští rok se opět sejdeme,

na tom našem posvícení.


Mám jen jeden malý splín,

že tohle není přímo rým,

však u toho ještě spím.

Více...


vložil: Starosta 10:44 [Přidat komentář]


Sobota 25. 7. 2015

14:05 hod. - Nahlášen požár, přijata SMS, dálkově zapnuta výstražná siréna.

14:10 hod. - Příjezd na místo starosta obce (velitel krizového štábu obce).

14:12 hod. - Příjezd na místo JSDHO Vrčeň - ohnisko požáru pod kontrolou!

Zahoření suché trávy u silnice III. třídy č. 17716 - za obcí Vrčeň směrem na Sedliště – vlevo v kopci - u dřevěného oplocení areálu firmy Vrčeňská zemědělská, a.s.

Krátce před příjezdem jednotky HZS PK z PS Nepomuk bylo ohnisko požáru uhašeno. Profesionálními hasiči bylo pomocí vody ochlazeno doutnající okolí vzniku požáru.

14:30 hod. - Ukončení akce – odjezd.

Text vč. autentické fotodokumentace s přesným časem: Petr Mašek, starosta obce

Více...


vložil: Starosta 18:50 [Přidat komentář]


Posvícenecká zábava 2015

[pondělí, 13. červenec 2015]

Se uskuteční v sobotu dne 8. srpna 2015 na zahradě pod hostincem Na Faře. Začátek od 20:00 hodin. Hraje country skupina BOBELIN. Vstupné dobrovolné.

Více...


Posvícenecká zábava 2015 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 13:47 [Přidat komentář]


Komedie vo svatým Vojtěchu

[neděle, 5. červenec 2015]

Divadelní komedie s názvem "Vo svatým Vojtěchu", kterou nastudoval ochotnický spolek "Štědrý", pod režijním vedením Mgr. Miroslava Antona, se uskutečnila krátce po 14:00 hodině, v neděli 5. července 2015, u kaple sv. Vojtěcha, za obcí Vrčeň.

Za tropického afrického vedra, kdy padaly dosavadní teplotní rekordy pro tento den, se ke kapli přišlo podívat několik desítek diváků. Původně plánovaný přesun (putování diváků) na druhou scénu (představení) u studánky Dobrá voda v lese Štědrý se z výše uvedených důvodů raději operativně zrušilo a vše se tedy odehrálo na jednom místě – u kaple sv. Vojtěcha.

Videa naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=i-FKszEAiNk

http://youtu.be/UqcyEcMByPg

Více...


vložil: Starosta 18:56 [Přidat komentář]


«« « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Strana 9 z 51