V obcích, kde Česká pošta plánovala uzavření kamenných poboček, byl vyhodnocen zkušební provoz motorizované obsluhy. Pošta na kolech se ale s příliš velkým ohlasem nesetkala, spíše naopak. Definitivní rozhodnutí o zrušení úřadu zatím padlo v pěti případech. Česká pošta ale odmítá zveřejnit, o která místa se jedná.


Video: Reportáž Mirky Vildové naleznete také zde...Měcholupy, Vrčeň, Čížkov - i v těchto vesnicích na jižním Plzeňsku chtěla Česká pošta zrušit kamenné pobočky s tím, že je jejich provoz prodělečný. Obyvatelé se ale vzbouřili a starostové začali o zachování pošty bojovat. Zatím úspěšně. Starosta Čížkova Josef Hons potvrdil, že zrušení pošty v nejbližší době zatím nehrozí.

Česká pošta termín zrušení poboček odložila. Nechala lidi vyzkoušet služby motorizovaných pošťáků. Pilotní projekt zahájila v říjnu. Tisková mluvčí České pošty Marta Selicharová se nechala slyšet, že využití bylo různé. Podle obyvatel jihoplzeňských obcí byl ale zkušební provoz naprostý propadák. Spolu s motorizovanou službou totiž dál fungovala i pošta kamenná.

Pošta na kolech navíc často přijížděla ve stejnou dobu, kdy fungovala zdejší pobočka, a stála přímo před ní. Starosta Vrčeně Petr Mašek se nechal slyšet, že motorizovaná pošta nepůsobila na občany důvěryhodně. V některých obcích už provoz mobilní služby skončil, jinde funguje dál. Česká pošta vyhodnocuje situaci.

"U pěti poboček bylo dosaženo dohody, že budou se souhlasem starosty uzavřeny, u 65 poboček byla upravena pracovní doba a u zbytku jednání stále pokračují," dodala Marta Selicharová. Podle mluvčí České pošty nebude žádná pobočka uzavřena bez souhlasu starosty.

Zdroj: Česká televize - ČT24.cz | vysíláno 6.2.2009


vložil: Webmaster 13:39 [Přidat komentář]


V obci Vrčeň na Plzeňsku měli poštu odjakživa. V poslední době sice byla otevřená jen pár hodin denně, přesto se s ní místní nechtějí rozloučit.

"Je to zoufalý," posteskla si obyvatelka obce v anketě iDNES.tv. "To by mohli za chvíli nám zrušit krám, a taky by nám mohli zavřít školu."

Seznam poboček, které čeká uzavření, ale nemusí být definitivní. Pošta obcím nabízí, že pokud chtějí poštu zachovat, stačí začít přispívat na její provoz.

"Pokud se budou spolupodílet na nákladech, není to v žádném případě problém," říká mluvčí České pošty Dita Václavíková. Na provoz 178 poboček, kterým hrozí uzavření, pošta totiž ročně doplácela 32 milionů korun.

Finanční spoluúčast je ale pro mnohé obce kvůli napjatým rozpočtům nereálná. "Obec to tady asi neutáhne," dodává jedna z vrčeňských žen.

Video naleznete zde...

Zdroj: iDnes.cz


vložil: Webmaster 08:40 [Přidat komentář]


Nová prezentace Vrčeně

[úterý, 25. březen 2008]

Obec Vrčeň se na internetu prezentuje již od roku 2002, kdy se zpracování ujal Jiří Beroušek z firmy MMA Nepomuk. Prvotní stránky měli jeden podstatný nedostatek, který mě velmi mrzel, a sice neaktuálnost, tj. časový skluz a některé události se na web nedostávaly vůbec.

Bylo proto nasnadě, aby stránky spravoval někdo z obce. A myslím si, že to prospělo dobré věci. Je jen málo, co byste na vrčeňském webu ze života obce nenašli. Naše snažení bylo odměněno v roce 2005 dvěma druhými místy v Plzeňském kraji v soutěži Zlatý erb.

V dalších letech už ovšem technická úroveň našeho webu začala pokulhávat a vzdalovala se moderním trendům. Nastal tedy čas změny a s tím spojené hledání nejlepšího řešení.

Byl vybrán projekt Jana Potůčka , s kterým jsme začali na novém webu obce pracovat v lednu letošního roku. No a o letošních Velikonocích jsme Vám představili zbrusu nový web, který je postaven na Redakčním systému ABS CMS .

Web děláme hlavně pro Vás, čtenáře a byli bychom rádi, kdybyste nám sdělili své dojmy, připomínky, náměty na vylepšení a vůbec Vaše názory na naši práci na webové prezentaci obce.


Slovo starosty:


Vážení návštěvníci,

již několik let se Vám snažíme přinášet stále nové a čerstvé informace o dění v naší obci. Na první pohled se to zdá jako samozřejmost, ale podíváme-li se podrobně po internetu, zjistíme, že se mnohem větší obce než je ta naše omezují pouze na nezbytně nutné úřední informace. Není ani dnes v roce 2008 výjimkou, že v řadě obcí a měst neposkytují svým spoluobčanům a návštěvníkům vůbec žádné elektronické informace nebo jen neaktuální a velmi zastaralé.

Dnešnímu náročnému uživateli již běžné poskytování úředních informací na webu obce nemůže stačit a je to určitě jenom dobře. Každý se rád dozví něco více, rád se pobaví a odreaguje. Může se zapojit do anket a diskusí k jednotlivým uveřejněným článkům. Pokud se zaregistruje, dostane mailem krátkou zprávu, že se stránky aktualizovaly, atd.

Registrovaným místním spoluobčanům chystáme v budoucnu další "speciální" novinky, jako přístup do uzamčených fotogalerií z „privátních akcí“, takže neváhejte.

Jako starosta obce jsem měl doposud štěstí na lidi kolem sebe, kteří chápou, co znamená moderní poskytování informací a plně mě v tomto kroku podporovali a podporují i nadále. Je a byla to vždy hnací síla k tomu, abych se spolu se svými spolupracovníky snažil tyto webové informace co nejvíce vylepšovat a dostat se tak mezi nejlepší obce v Plzeňském kraji.

Doba jde neustále kupředu a my nesmíme usnout na vavřínech. První krok, který právě vidíte, tzn. předělání stránek do moderního tzv. „redakčního systému“, který umožňuje svým uživatelům celou řadu nových funkcí a možností, naše práce nekončí. Zcela určitě bude stále co vylepšovat a zdokonalovat na tomto systému. V nejbližších týdnech nás čeká předělávka stránek obou dvou škol do stejného režimu RS.

Pro ještě lepší prezentaci naší obce máme v plánu zřídit on-line přenos z budoucí průmyslové kamery na návsi, která bude plnit funkci monitorovací, s ohledem na prevenci kriminality a časem i dopravního režimu.

Přeji Vám, aby jste byli s naší prací i nadále spokojeni, cítili se u nás jako doma a vraceli se k nám co nejčastěji.

S pozdravem Petr Mašek


vložil: Webmaster 10:29 [Přidat komentář]


Dům znalostí a radostí

[sobota, 5. leden 2008]

Před více než deseti lety, ještě když jsem neměla vlastní děti, jsem navštívila svoji kamarádku Hanku v malém švýcarském městečku Romanshorn. Měla osmiletou dceru, tak trošku zlobivou. Karolínka tehdy něco provedla a Hanka se s ní zavřela do pokojíčku. Když po chvíli vyšla, slyšela jsem pláč tak zoufalý, že jsem na svoji kamarádku vrhla ustrašený pohled, co té své holce vlastně provedla. Hanka mi řekla, ať se nebojím, že Karolínku nikdo netýrá, jenom dostala trest. Hanka jí pohrozila, že zítra nepůjde do školy a že se bude učit s ní doma. To byl ten trest. Kroutila jsem nad tím nevěřícně hlavou. Hanka se smála a říkala mi, že u nich ve Švýcarsku nejsou školy jako u nás, kde děti ve škole sedí, nesmí mluvit ani se hýbat a učí se nazpaměť věci, které v životě často nikdy nepoužijí. Více...


vložil: Webmaster 22:47 [Přidat komentář]


Mám dvojhrob ve Vrčeni, kde mám ostatky mého muže a jeho i mých rodičů. Když jsem v neděli 4. července přišla k hrobu, zatočila se mi hlava. Musela jsem si sednout. Nenašla jsem zelený hrob s břečťanem, ale tři náhrobní desky. Myslela jsem, že spím a čekala, že se probudím. Více...


Podnikatel v kamenictví vandalem ve Vrčeni na hřbitově

vložil: Webmaster 22:44 [Přidat komentář]


Výsledky a zvláště hodnocení této soutěže webových stránek obcí mě tak trochu v několika bodech překvapilo, výsledky zde ... Více...


vložil: Webmaster 22:36 [Přidat komentář]


Porcují na kraji medvěda?

[čtvrtek, 22. březen 2007]

Starostové jsou nespokojení s rozdělováním dotací Více...


vložil: Webmaster 22:33 [Přidat komentář]


Strana 3 z 3
«« « 1 2 3