V sobotu 22. dubna se od 15 hodin uskutečnilo žehnání pramene u studánky "Dobrá voda" v lese Štědrý. Úvodem vystoupili žáci z místní základní školy se svým kulturním pásmem básniček a za doprovodu kytary paní vychovatelky Evy Šlajerové zazpívali stylovou písničku o vodě. Žehnání vedl farář Páter Vítězslav Holý z arciděkanství nepomuckého, správce Římskokatolické farnosti ve Vrčeni. Na závěr si všichni přítomní mohli opéci vuřty, na které se nejvíce těšily samozřejmě přítomné děti. (pm )


vložil: Webmaster 21:19 [Přidat komentář]


Soutěž o nejlepší velikonoční nádivku se konala na velikonoční pondělí v hostinci Na Faře. Z celkem deseti donesených vzorků nejvíce bodů, a to 87 ze sta možných, získala od deseti porotců nádivka manželů Semerádových. Paní Marcela Semerádová se přítomným při přebírání ceny za první místo přiznala, že se jí při její přípravě vysypalo trochu více pepře než sama původně plánovala. Jak patrno porotě, která veskrze zapíjela vzorky vychlazeným pivem to ale vůbec nevadilo, ba naopak. (pm)


vložil: Webmaster 21:14 [Přidat komentář]


Manželé Hana (H) a Justin (J) Čiefovi, Vrčeň 27 - Majitelé Keramiky Slunovrat

[:img:]

Jaká je náplň Vašeho podnikání?

H: Obchodujeme s keramickými výrobky za účelem jejich nákupu a dalšího prodeje. Distribuci máme po celé ČR, ale i na Slovensku, např. v Bratislavě a Košicích, odkud je původem můj manžel Justin.

J: Na přání zákazníků také zajišťujeme dodávku speciálních keramických výtvorů s různými motivy, např. zvony, korbele, hrnečky s motivy místních hradů, zámků nebo erbů. V poslední době jsme zajišťovali motivy do keramiky Trenčínského hradu, zámku Buchlovice, ale také erbu a vlajky naší obce. Abychom byli seriózními dodavateli, bereme zpět od obchodníků věci, které se jim na krámech neprodají a samozřejmě za ně vyplácíme peníze zpět. Naštěstí se to tak často nestává.

Co Vás přivedlo k podnikání?

H: Dříve jsem pracovala jako vedoucí pobočky České pošty ve Vrčeni a pořád snila sen o tom, že jednou budu pracovat s keramikou. Již na škole jsem měla přezdívku „Hrneček“.

Ve kterém roce jste začali podnikat?

J: Nejprve v roce 1996 při našich hlavních zaměstnáních, posléze od roku 1997 na plný úvazek, kdy jsem kvůli manželce a našemu podnikání odešel od Českých drah.

Co bylo ve vašem podnikání nejdůležitější?

H: Od prvovýrobců nakupujeme jejich keramické produkty, pro které pak musíme sehnat odbyt. Čili nejdůležitější bylo ze začátku našeho podnikání vytvořit si vlastní síť odbytu a také vybudovat zázemí v podobě domácího velkoskladu u rodinného domu.

Jaké máte přání?

J: Jen měsíčně najedeme okolo 5-6 tisíc kilometrů, takže moje přání je, aby všechny budoucí kilometry byly ve zdraví a bez nehod.

H: Samozřejmě kromě zdraví si přeji, aby se nám v podnikání dařilo a aby koupené keramické věci, které jsou určeny jako dárky dělali všem lidem jenom samou radost. V neposlední řadě si také přeji, aby dál přetrvávali a nezanikali ty malé České obchůdky.

Doslov starosty obce, aneb o čem se ve své skromnosti manželé Čiefovi nezmínili:

Keramické desky s výsostnými znaky obce, které je možno spatřit na budově OÚ, ZŠ a MŠ byli dány manželi Čiefovými obci jako sponzorský dar. Každým rokem dostává obec nebo Mateřská škola řadu drobných výrobků z keramiky, které slouží jako další prezentace nebo dekorace. Za posledních několik let dostala obec od manželů Čiefových nejen spousty keramiky, ale i několik darů v podobě finanční hotovosti.

S přáním hodně zdaru v podnikání jménem celého OÚ přeje Petr Mašek.


Na slovíčko, sousede s manželi Čiefovými

vložil: Webmaster 11:30 [Přidat komentář]


Jako prvního "na slovíčko" jsem požádal o rozhovor pana Ing. Petra Navrátila, předsedu představenstva podniku Vrčeňská zemědělská, a.s. Více...


Na slovíčko, sousede s Ing. Petrem Navrátilem

vložil: Webmaster 11:22 [Přidat komentář]


VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY PARLAMENTU ČR Více...


vložil: Webmaster 22:19 [Přidat komentář]


VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY PARLAMENTU ČR Více...


vložil: Webmaster 22:16 [Přidat komentář]


Velikonoce

[sobota, 15. duben 2006]

Tak nám rok zase uběhl jako voda a jsou tu svátky jara Velikonoce. 17 mladých chlapců se na Zelený čtvrtek o páté hodině odpolední, za mírného deště, vydává na procházku po obci se svými "křístačkami". A až do soboty budou třikrát denně obcházet vesnici, aby si na Bílou sobotu mohli vykoledovat nejen vajíčka bílá i malovaná, ale i nějakou tu korunu. (pm ) Více...


vložil: Webmaster 21:03 [Přidat komentář]


VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY PARLAMENTU ČR Více...


vložil: Webmaster 22:11 [Přidat komentář]


Vepřové hody

[sobota, 1. duben 2006]

Na apríla v sobotu 1. dubna 2006 uspořádali místní hasiči vepřové hody. Akce se tradičně konala na farní zahradě a v hospodě "Na Faře". Přípravné práce začali již v pátek odpoledne, a akce naplno propukla v sobotu po šesté hodině ranní. Jako první mohli návštěvníci ochutnat ovar, dále byly připraveny všechny druhy vepřových produktů od masa, přes polévku, jaterničky a jelítka. Připraveno bylo i další občerstvení v hostinci "Na Faře", který byl kvůli této akci též otevřen už od časných ranních hodin. Celkem necelá stovka příchozích si koupila či na místě ochutnala na 200 kg masa z toho 15 kg ovaru, dále 400 jaternic, 200 jelítek a bylo uvařeno na 150l polévky. Technicky akci zajišťovalo cca 10 vrčeňských hasičů v čele s mistrem řeznickým panem Zdeňkem Špetou ze Sedliště. Ceny byli lidové a počasí jarní, takže se příjemně sedělo i pod širým nebem. (pm ) Více...


vložil: Webmaster 21:00 [Přidat komentář]


Termín zájezdu

[sobota, 1. duben 2006]

Termín na zájezd do družební obce Choťánky se svojí osadou Vrčení a dále do lázeňského města Poděbrady se uskuteční o týden dříve než bylo původně uvedeno! Více...


vložil: Webmaster 20:55 [Přidat komentář]


Vítáni občánků do života

[sobota, 25. březen 2006]

V sobotu 25. března byli přivítáni v obřadní síni Obecního úřadu Vrčeň dva ze tří nových občánků Vrčeně. Uvítáni do života byli Jaroušek Žiga, který se narodil 3.6.2005 rodičům Jaroslavu Žigovi a Jiřině Pavelkové a Pavlík Vaněček narozený 3.9.2005 Pavlu Pešlovi a Květoslavě Vaněčkové. Nejmenším vrčeňským občánkům přišly zarecitovat děti z místní mateřské školy, dostaly drobné dárky od OÚ a byla jim pořízena fotografie pro vzpomínku na tento slavnostní okamžik. (pm ) Více...


vložil: Webmaster 20:50 [Přidat komentář]


Ptačí bojovník

[sobota, 25. březen 2006]

S blížící se hrozbou výskytu ptačí chřipky byla kuřata z našeho JZD vyzbrojena na obecní náklady proti šiřitelům této nebezpečné nákazy. Tato vycvičená kuřata hlídkují na hranicích katastru a mají za úkol zkontrolovat každého podezřelého opeřence a v případě podezření mají povolení zabíjet. "To je ale nápad, předsedo!" Více...


vložil: Webmaster 00:14 [Přidat komentář]


«« « 96 97 98 99 100 101 102 103 104 » »»
Strana 100 z 114