Rozsvícení vánočního stromku 2015

[neděle, 29. listopad 2015]

Na první adventní neděli 29. listopadu 2015 proběhlo od 16:30 hodin rozsvícení vánočního stromku na návsi.

Viděli jsme, opět jako vloni, krásné vystoupení dětí z místní mateřské školy, které dostaly za odměnu balíček sladkostí a poté jsme si měli možnost společně zazpívat vánoční koledy se Smíšeným pěveckým sborem Vrčeň. Na zahřátí se zdarma podával čaj a "svařák".

Děkujeme všem za účast a přípravu na této obecní akci, zejména zaměstnancům, pedagogům a paní ředitelce MŠ Vrčeň, pěveckému sboru, ale i místním hasičům. Těšíme se na Vás v roce 2016.

Více fotografií naleznete na FB stránkách obce:

https://www.facebook.com/obec.vrcen/


vložil: Starosta 19:37 [Přidat komentář]


Sobotní polojasné odpoledne 21. listopadu bylo po dvou letech věnováno našim starším, zkušeným a pokročilým spoluobčanům v rámci setkání seniorů z obcí Vrčeň - Srby – Sedliště. Sedlišťský hostinec byl příjemně vytopen a k poslechu i tanci hrála známá kapela Ungrovanka ze Ždírce. (V loňském roce se na podzim setkání seniorů neuskutečnilo z důvodu sestavování funkčních zastupitelstev po proběhlých komunálních volbách).

Seniorů se nakonec sešlo 53 (naposledy v roce 2013 jich bylo 54). Kdo zaváhal a nepřišel na toto setkání, nemohl dostat večeři v podobě velkého kuřecího řízku s kopcem domácího bramborového salátu. Poděkování za výbornou večeři patří kolektivu z hostince Na Faře ve Vrčeni pod vedením vrchního kuchaře pana Jiřího Maříka. Sladké zákusky ke kávě byly dovezeny až z Plzně. K závěrů setkání byla losována tradiční tombola. Na každého se dostala nějaká ta drobná cena, takže každý byl určitě spokojen.

Poděkování patří všem spolupořadatelům. Těšíme se na setkání v roce 2016.

Více fotografií naleznete na FB stránkách obce:

https://www.facebook.com/obec.vrcen/

Videa naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=TaIfh_mrrl0&feature=em-upload_owner

https://www.youtube.com/watch?v=2h2XaFXUQhk&feature=em-upload_owner


vložil: Starosta 09:58 [Přidat komentář]


Výsadba jabloňové aleje

[sobota, 7. listopad 2015]

Rychlá akce s názvem: "Přijďte si zasadit svojí jabloň a staňte se jejím kmotrem" zdárně proběhla v sobotu 7. listopadu 2015 od 9:00 hodin.

Cestu z Vrčeně na Tojice nyní zdobí celkem 30 kusů jabloní třech odrůd. (15 ks vpravo a 15 ks vlevo, až k černému křížku).

Vypilo se cca 10 litrů čaje, půl litru rumu a opeklo se 30 vuřtů. Počasí bylo sice zamračené, ale jinak na listopad krásně teplé, po ranním deštíčku bylo v polodne okolo 15 ºC, a tak nám šla práce pěkně od ruky, mělo to spád a dobrá nálada opravdu nechyběla.


OBEC VRČEŇ tímto děkuje:

- Plzeňskému kraji - za poskytnutí dotace „Tisíc stromků pro Plzeňský kraj“.

- Rodině Roušalových - za úpravu strání, dovoz stromků, kompostu a mulčovací kůry.

- Petrovi Hortenskému - za úpravu cesty a vybagrování jam pro stromky.

- Městu Nepomuk - za poskytnutí traktoru s vlekem a nádrže na zalévání stromků (obsluha: Tomáš Chouň a Petr Vajskébr).

- Vráťovi Chodorů - za přípravu občerstvení.

- V neposlední řadě samozřejmě všem, kteří přišli pomoci s výsadbou – měli by být všichni zvěčněni na přiložených fotografiích.


vložil: Starosta 15:12 [Přidat komentář]


Výsadba jabloňové aleje - pozvánka

[pondělí, 2. listopad 2015]

Přijďte si zasadit svojí jabloň a staňte se jejím „kmotrem“.

Kdy? V sobotu 7. listopadu 2015.

V kolik: Od 9:00 hodin.

Kde? Sraz bude u řadových garáží nad bytovkami – U Lipiček.

Kam? Cesta na Tojice, výsadba na stráně.

Proč? Přivezeme 30 ks stromků, které obdržíme z dotace Plzeňského kraje „Tisíc stromků pro Plzeňský kraj“.

Kolik to stálo? Nic. Stromky dostaneme zdarma.

Jak jsou velké? Mají mít cca 2,5 m výšky. Možná bude i nějaká hrušeň.

Co si mám vzít s sebou? Pracovní oděv, lopatu a dobrou náladu. Jámy na výsadbu a kůly zajistíme.

Co za to? Vuřta, čaj s rumem a dobrý pocit.

Srdečně zve Vaše OBEC VRČEŇ.

Více...


Výsadba jabloňové aleje - pozvánka Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 21:41 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[pátek, 16. říjen 2015]

16. října 2015 slaví své 60. narozeniny paní Zdeňka Martínková, Vrčeň čp. 135. Zastupitelstvo obce blahopřeje paní Martínkové k jejímu životnímu jubileu a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřejeme

Blahopřejeme

[úterý, 13. říjen 2015]

13. října 2015 slaví své 65. narozeniny náš občan, pan Václav Šůs, Vrčeň čp.40. Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Šůsovi k jeho životnímu jubileu a do dalších let přeje vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí, radosti a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

Blahopřejeme

[sobota, 10. říjen 2015]

10. října 2015 slaví své 75. narozeniny naše občanka, paní Marie Chodorová, Vrčeň čp. 60. Zastupitelstvo obce blahopřeje paní Chodorové k jejímu životnímu jubileu a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

Zahoření sazí v komínu bylo příčinou výjezdu jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Vrčeň k č.p. 89. Letos se jednalo již o třetí výjezd naší jednotky. Více...


Zahoření sazí v komínu - Zásah JSDHO Vrčeň Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 18:36 [Přidat komentář]


Domácí kompostéry - nabídka

[pondělí, 5. říjen 2015]

Podpořit domácí kompostování má za cíl i dotační titul Operačního programu Životní prostředí, který podporuje nákup kompostérů pro domácnosti – s dotací ve výši 90%. Město Nepomuk uspělo se žádostí v tomto programu a pořídilo přes tři sta kompostérů. Zbývajících 10% zaplatilo z městského rozpočtu a nyní je nabízí zcela zdarma domácnostem na území města Nepomuku. K projektu se připojilo i několik okolních obcí (Vrčeň, Srby, Klášter, Kozlovice, Nezdřev, Oselce, Hradiště). V nabídce jsou dva základní typy v celkem čtyřech velikostech – dřevěný otevřený a plastový s víkem. Hodí se tedy pro přírodní zákoutí i pro dvorky a malé zahrady.

Kompostéry budeme vydávat průběžně od října až do konce roku, respektive vyčerpání zásob. Neváhejte a vyplňte si žádost o přidělení domácího kompostéru! K dispozici je na OÚ, popř. si jí můžete stáhnout zde: http://www.vrcen.cz/download/uredni-formulare/ doma vyplnit a poslat mailem. Obec Vrčeň potřebuje vědět, jaký bude o kompostéry zájem, proto se můžete také hlásit telefonicky (371 591 447) nebo mailem (obec@vrcen.cz ). V roce 2015, pravděpodobně, nepokryjeme celou poptávku, takže budeme přidělovat pouze jeden kompostér na žadatele (systém určí ZO). V příštím roce se společně s městem Nepomuk pokusíme uspokojit zbytek žadatelů, pokud bude zájem. Z Nepomuka dostaneme pouze omezené množství kompostérů, jelikož obcí v projektu bylo zapojeno více – viz. horní odstavec.

Pro zajímavost: Obec Vrčeň uzavře s městem Nepomuk rámcovou smlouvu a další smlouvy o zapůjčení kompostérů následně uzavře obec Vrčeň s jednotlivými žadateli, čili našimi spoluobčany. Udržitelnost projektu je 5 let. Poté přechází do majetku žadatele. Po celou dobu udržitelnosti projektu může kompetentní orgán (MŽP nebo příslušný pracovník OÚ (popř. zastupitel) provádět namátkové kontroly, zda je kompostér na místě, kde být má).

Domácí kompostéry se nevyváží, pochopitelně. Vyrobíte si sami doma a bezplatně výživný substrát pro pěstování rostlin. A co si od toho slibujeme? Snížení poplatků za odvoz TKO, popř. za odvoz biokontejnerů.

Vše o kompostování, včetně návodu, jak správně na věc, najdete na stránkách http://kompostuj.cz

Více...


Domácí kompostéry - nabídka Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 10:50 [Přidat komentář]


MENU – 65 KČ (hlavní jídlo + polévka)

  • Denně výběr ze 3 jídel + polévka
  • V nabídce i minutková jídla
  • Pro firmy i jednotlivce
  • Osobní přístup
  • Týdenní nabídka, objednávky lze zasílat i mailem
  • Platba denně, týdně, měsíčně (hotově nebo fakturou)

DOPRAVA ZDARMA!

TEL. 737 78 44 58

Email: hostinecnafarevrcen@seznam.cz

http: www.hostinecnafare.cz

NEBOJTE SE NÁS NEZÁVAZNĚ VYZKOUŠET!

Více...


Rozvoz jídel - Hostinec Na Faře Vrčeň Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 10:55 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[sobota, 3. říjen 2015]

2. října 2015 oslavil své životní jubileum, 65. narozeniny, náš občan, pan Bohuslav Skala, Vrčeň, čp. 114. Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Skalovi k jeho životnímu jubileu a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

Blahopřejeme

[úterý, 29. září 2015]

29. září 2015 slaví své 60. narozeniny náš občan, pan Luděk Kovařík, Vrčeň čp. 7. Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Kovaříkovi k jeho životnímu jubileu a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

«« « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » »»
Strana 14 z 114