10. let modelové železnice ve Vrčeni

[čtvrtek, 24. září 2015]

DNE 30.9.2015 SLAVÍME 10 LET PROVOZU HISTORICKÉ A MODELOVÉ ŽELEZNICE VE VRČENI! NA NÁSLEDUJÍCÍ VÍKEND JSME PŘIPRAVILI MIMOŘÁDNOU VÝSTAVU PRO VŠECHNY PŘÍZNIVCE NAŠÍ EXPOZICE A JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI NA TENTO VÍKEND OD PÁTKU 2.10.2015 DO4.10.2015 OD 9.00 HPD DO 20.00 HOD!! PŘIPRAVENA JE VÝSTAVA MNOHA NOVINEK Z NAŠÍ EXPOZICE!
PRO OBČANY NAŠÍ OBCE PROBĚHNE V PÁTEK DNE  2.10.2015 "DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" NAŠÍ EXPOZICE V DOBĚ OD 16.00HOD - DO 18.00HOD A PŘÍPADĚ POTŘEBY I DÉLE!
VŠICHNI ZÁJEMCI JSOU VÍTÁNI!Rybářské závody ve Vrčeni

[pátek, 18. září 2015]

V sobotu 26. 9. 2015 pořádá Spolek Vrčeň od 8 do 14 hodin rybářské závody na Opatském rybníku. Návštěvníci si budou moci zarybařit nebo se jen přijít pobavit. Bude možné si i koupit pěkného šupináče. Na akci bude zajištěno bohaté občerstvení. Bližší informace na stránkách: www.spolekvrcen.cz

Srdečně Vás zveme.


Rybářské závody ve Vrčeni Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 17:16 [Přidat komentář]


Smuteční oznámení

[čtvrtek, 17. září 2015]

Oznamujeme smutnou zprávu, že v úterý, 15. září 2015 nás navždy opustil náš občan, pan Vratislav Kotěšovec, Vrčeň čp. 89 ve věku nedožitých 62 let. Poslední rozloučení s panem Vratislavem Kotěšovcem se koná v pátek, 18. září 2015 ve 14:00 hodin ve Velké smuteční síni na Ústředním hřbitově města Plzně. Čest jeho památce!


Smuteční oznámení

Věk: 43

 

Počet dětí: 2

Rodinný stav: Rozvedený

Bydliště: Třemošná, nyní spíše Líšťany (okr. PS) - u přítelkyně

Zaměstnání: Nájemce obecního hostince Na Faře

 

Začnu klasickou otázkou. Jaký je Tvůj vztah k Vrčeni? Tedy kromě toho, že zde nájemně provozuješ hostinec Na Faře:

Pocházím z Plzně severu, na Plzeň-jih jsem se přistěhoval v roce 1998 do Nepomuku a začal pracovat na Pyramidě. Tam jsem vydržel přes 15 let, pak šla Pyramida do rekonstrukce a já si našel práci u Honzy Moravce v hostinci Na Faře, nejprve na brigádu, pak natrvalo. Jednoho dne mi Honza nabídl hospodu k přenechání, pořídil si ještě jednu (v Železném Újezdu) a nestíhal. Souhlasil jsem, je tu krásně, příroda a tak…Vždycky jsem chtěl mít svojí hospůdku tak jsem neváhal, navíc místní mi tu už znali, domluvil jsem se s Alešem R., ten tu dělal číšníka a šli jsme do toho spolu, asi před třemi roky. A teď, od 1. 9. 2015, po dohodě s Alešem, tak jí mám v nájmu jen sám.

Jak to budeš všechno sám zvládat?

Jsem vyučený kuchař – číšník se zaměřením pro kuchyň a nejsem na to sám, mám tu dalšího kuchaře na střídání. O víkendu mi na place pomáhá přítelkyně. A v týdnu tu mám šikovné brigádnice.

Jak si tedy vysvětluješ to, že se v poslední době množí informace o tom, že se bude obecní hospoda zavírat?

To jsem slyšel také. Dokonce i to, že je zavřená, nevím, jednou jsem to tu řekl a někomu se to náramně hodilo. Nechci spekulovat komu. Je to boj, ale když něco děláte s láskou a srdcem, tak to funguje.

Takže se nebojíš konkurence?

Nee! Konkurence má vrtaná obě kolena, té se nebojím. Zákazník se spálí a vrátí se.

Kde teď bydlíš a jak to máš s dojížděním?

Bydlím ve Vrčeni v podnájmu a ve volnu jezdím domů ke své přítelkyni do Líšťan, kde jí pomáhám na baráku, na zahradě, a tak.

Jaké máš plány do budoucna s hospodou?

Jede se dál, jako do teď, na zimu se zateplí terasa, posezení u krbových kamen je pro mne romantika, navíc se tam pořádají různé firemní oslavy, schůze, vodáci tam měli poslední šplouchnutí. Jednou měsíčně udělat zpívanou, aby se tady pořád něco dělo. Letos jsem vyzkoušel nafukovací bazének na zahradě, kde jsou další herní prvky pro děti. Sháním golfové hole, no a další akce, soutěž o nejlepší bramborový salát, velikonoční nádivku, zabíjačka a posvícenecká zábava, občas nějaké to grilování, pečená kolena, apod., to všechno mají lidé rádi.

No a nějaké plány v osobním životě?

Plány mám. Postavím chatu na pozemku, který jsem koupil ve Vrčeni a hlavě chci vydržet. Zatím asi vše.

Děkuji za rozhovor a přeji Jirkovi, zvanému „Kachna“, aby se mu zde dobře žilo, aby se mu podařilo vše co si přeje, no a aby k tomu měl dostatek síly, zdraví a vytrvalosti.

Více...


Na slovíčko, sousede s Jiřím Maříkem Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 21:25 [Přidat komentář]


Dominik Hašek hostem ve Vrčeni

[neděle, 6. září 2015]

V sobotu 5. září 2015 jsme měli první letošní hon na kachny na biologickém rybníku. Jako jeden z hostů si k nám přijel zastřílet také slavný hokejový brankář Dominik Hašek. Tohoto zkušeného gólmana to byl jeho vůbec první hon na kachny v životě. Dařilo se mu výborně, každým výstřelem se postupně zlepšoval. Nakonec se mu podařilo střelit 5 kachen, čímž se zařadil mezi nejlepší střelce tohoto prvního kachního honu.

Do Vrčeně přijelo celkem 16 hostů, kteří za dvě hodiny nastříleli 105 kachen. Posezení po honu bylo tradičně v bývalém hostinci U Brabců ve Vrčeni, který slouží jako naše myslivecká klubovna.

Nutno podotknout, že Dominik je příjemný společník, skromný a přátelský člověk, který se s každým rád ochotně vyfotí. Po honu nikam nespěchal a tak se ještě dlouho sedělo u piva a hovořilo o mysliveckých zážitcích.

Více...


vložil: Starosta 10:31 [Přidat komentář]


Léta stál u cesty mezi Tojicemi a Vrčení coby pouhé torzo zarostlé v křovích a připomínal dnes již zapomenutou historickou událost, která se zde stala v roce 1884. Patrně to byla událost smutná, vždyť se křížku říká černý křížek, což ostatně potvrzuje i jeho barva. Tojickým se před časem křížku zželelo, a tak na sokl přidělali kovový kříž s Kristem.

Díky projektu Mikroregionu Nepomucko se křížek nyní dočkal ještě důstojnější podoby. Na původní základ bylo doděláno kameníkem Lukášem Řezníčkem z Chválenic celé jeho tělo, rovněž z černého kamene. Finančně se na obnově podílí obec Vrčeň, na jejímž katastru stojí. Znáte-li důvod vzniku černého křížku, můžete nám ho sdělit na tel. 604 44 24 09. Křížek je jednou z celkem třiceti drobných památek, které se v letošním roce v regionu své obnovy dočkají. Projekt podpořil Plzeňský kraj částkou 280.000 Kč, celkové náklady jsou přes půl milionu.

Autor: Pavel Motejzík

Více...


Černý křížek oblékl nový smuteční šat

vložil: Starosta 12:28 [Přidat komentář]


Zahrada pod hostincem Na Faře zažila v sobotu 29. srpna 2015 opět jednu významnou událost v životě několika lidí. Od 14 hodin zde byli sezdáni snoubenci Ivo Mareček a Růžena Štěpánková. Oba dva novomanželé jsou původem z Plzně a v současné době pracují v kuchyni našeho obecního hostince. Pro ženicha to byla již třetí svatba, pro nevěstu teprve její druhá. Snoubenci, především tedy ženich, stačil ještě před obřadem uvařit svíčkovou a upéct zákusky ke kávě. Poté si odskočili dolů na zahradu, kde si před oddávajícím řekli své požadované ANO.

Novomanželům přejeme hodně štěstí, zdraví a lásky na společné cestě životem.

Více...


vložil: Starosta 16:45 [Přidat komentář]


Smuteční oznámení

[čtvrtek, 27. srpen 2015]

Oznamujeme smutnou zprávu, že v sobotu, 22. srpna 2015 zemřela naše  občanka, paní Marie Fialová, Vrčeň čp.20, ve věku 93 let. Poslední rozloučení se zesnulou se bude konat v pátek, dne 28. srpna 2015 v 10:30 hodin v obřadní síni krematoria města Blatná. Zastupitelstvo obce tímto vyjadřuje rodině a všem pozůstalým hlubokou soustrast. Čest její památce! Více...


Smuteční oznámení

Blahopřejeme

[čtvrtek, 27. srpen 2015]

Dnes, 27. srpna 2015 slaví své 80. narozeniny pan Bohumil Kvarda, Vrčeň, čp. 6.  Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Kvardovi k jeho životnímu jubileu a do dalších let přeje jen vše dobré, hodně zdraví, štěstí, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřejeme

2015 Posvícenecká zábava

[neděle, 9. srpen 2015]

Byla vlahá letní noc,

lidí přišlo dost,

nový asfalt položený jak gobelín,

přijela k nám zahrát skupina Bobelin.

Hrálo se, jedlo, pilo a tančilo,

bohatě to všem stačilo,

jen škoda, že už to skončilo.

Dá-li sv. Vojtěch osvícení,

příští rok se opět sejdeme,

na tom našem posvícení.


Mám jen jeden malý splín,

že tohle není přímo rým,

však u toho ještě spím.

Více...


vložil: Starosta 10:44 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[úterý, 4. srpen 2015]

5. srpna 2015 slaví své 65. narozeniny náš občan, pan Bohumil Beránek, Vrčeň čp. 68. Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Beránkovi k jeho životnímu jubileu a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

Smuteční oznámení

[čtvrtek, 30. červenec 2015]

Oznamujeme smutnou zprávu, že ve čtvrtek, 23. července 2015 zemřela naše bývalá, dlouholetá občanka, paní Marie Křišťanová ve věku 93 let. Poslední rozloučení se zesnulou se bude konat zítra, v pátek, dne 31. července 2015 ve 14:00 hodin v českobudějovickém krematoriu. Zastupitelstvo obce tímto vyjadřuje všem pozůstalým hlubokou soustrast. Čest její památce!

Více...«« « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » »»
Strana 15 z 114