Sběr nebezpečných odpadů - 2016-II

[pondělí, 26. září 2016]

Od pátku 30. 9. 2016 do úterý 04. 10. 2016 proběhne sběr nebezpečných odpadů na dvoře OÚ Vrčeň.

Přijímány budou následující druhy odpadů:

Léky všeho druhu včetně mastí a roztoků.

Zbytky starých barev, znečištěné plasty a plechovky od barev.

Zářivky, výbojky, televizory, monitory, rádia, pračky.

Lednice, sporáky, bojlery.

Všechny druhy baterií, akumulátorů a autobaterií včetně náplní.

Upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách.

Brzdové a nemrznoucí kapaliny.

Zásady, kyseliny, rozpouštědla, chemikálie.

Pneumatiky - osobní i nákladní bez disků.


vložil: Starosta 17:57 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[středa, 21. září 2016]

21. září 2016 slaví své 75. narozeniny pan Jaroslav Baroch, Vrčeň čp. 52. Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Barochovi k jeho jubileu a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.


Blahopřejeme

Spolek Vrčeň Vás všechny srdečně zve na soutěž v chytání ryb, které se uskuteční v sobotu 1. října 2016. Prezentace je v 08:00 hodin. Chytání ryb bude do 14 hodin. Poté proběhně vyhlášení výsledků. Občerstvení zajištěno i pro diváky. Dále viz. přiložený plakátek...


Rybářské závody - Opatský rybník ve Vrčeni Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 19:27 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[sobota, 10. září 2016]

10. září 2016 slaví své 65. narozeniny paní Alena Mašková, Vrčeň čp. 18. Zastupitelstvo obce Vrčeň se připojuje ke všem gratulantům a paní Maškové do dalších let přeje jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí, radosti a osobní spokojenosti.

Více...


Blahopřejeme

První hon na kachny 2016

[neděle, 4. září 2016]

V sobotu 3. září 2016 uskutečnilo myslivecké sdružení Vrčeň-Tojice, z.s. svůj první kachní hon na "Dvoreckém" rybníku, který je také znám jako "Biologický". Deset našich hostů (střelců), kteří si řádně zaplatili celý tento hon, jako by byl plně obsazen, nastřílelo za hodinu a půl celkem 97 kusů kachen.

Myslivecké sdružení letos zakoupilo 600 ks kachen. Od pozdního jara se o ně stará, přikrmuje je, provádí brigády okolo rybníku a další věci s tímto spojené. Lov je, a vždy byl, až na posledním místě, byť to řada laiků nechce slyšet a vnímat.

Myslivost je soubor činností prováděných v přírodě ve vztahu k volně žijící zvěři, jako součást ekosystému, a spolková činnosti směřující k udržení a rozvíjení mysliveckých tradic a zvyků, jako součást kulturního dědictví“, tolik praví oficiální citace.

Lidová myslivost již dávno skončila a postupně najela na tvrdý tržní mechanizmus, jako všechny jiné činnosti a odvětví v demokratické společnosti. Aby se pokryly vešeré náklady spojené s celkovou péčí o zvěř, jako je nákup, krmení, nájem z honitby, ale i škody, které zvěř způsobí, je třeba se v našich skromných loveckých podmínkách přizpůsobit tomuto novému trendu, a to buď poplatkovým prodejem lovu nebo ještě větší finanční zainteresovaností všech členů mysliveckého spolku, popř. kombinací obojího. Každopádně jsme to zatím pořád my, zde trvale žijící obyvatelé, kteří o tomu budou rozhodovat, a nikdo jiný.

Více...


První hon na kachny 2016 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 22:12 [Přidat komentář]


Svatba - Ivana a Michal Šůsovi

[sobota, 3. září 2016]

Čas od času se ve Vrčeni odehraje i nějaká ta krásná událost, kterou je svatba, např. na zahradě pod hostincem Na Faře, u kaple sv. Vojtěcha nebo v kostele sv. Vavřince. Přímo v obřadní síni obecního úřadu to však bylo po dlouhých deseti letech, kdy jsme zde měli možnost oddat dlouholetý pár přímo z Vrčeně, a to Ivanu Kotlanovou a Michala Šůse, kteří společně vychovávají svojí desetiletou dceru Barunku.

Novomanželům Ivaně a Michalovi Šůsovým přejeme na společné cestě životem mnoho zdraví, štěstí, lásky, pohody a spokojenosti.

Ve Vrčeni dne 20. 8. 2016

Více...


vložil: Starosta 23:00 [Přidat komentář]


Barokní posvícení 2016

[čtvrtek, 1. září 2016]

Vrčeň se znovu zapojila do kulturního programu, který podporuje akce spojené s propagací barokních míst a památek v Plzeňském kraji. Letos jsme program rozšířili do dvou dnů. Srpnové posvícení sice souvisí se svátkem sv. Vavřince, ale celá akce opět připomenula vojtěšské tradice a souvislost s barokním obdobím. Kult svatého Vojtěcha totiž souvisí právě s barokem.

Sobota 13. 8. 2016
14:00 Vrch Vyšehrad nad Vrčení. Slavnostní otevření a procházka po naučné „Stezce svatého Vojtěcha“ (cca 2 km). Cíl: Kaple sv. Vojtěcha.
15:30 Kaple sv. Vojtěcha v lese Chlumci. Soubor "Tre Insegnanti" (barokní hudba a tance). Minirecitál sopranistky Evy Urbanové. 
18:00 Zahrada u hostince Na Faře. Slavnostní valná hromada SDH Vrčeň.
19:00 Zahrada u hostince Na Faře. Posvícenská zábava. K poslechu a tanci hraje „BOBELIN“.
20:00 Zahrada u hostince Na Faře. Divadelní představení „Kterak Stív k ouhoně přišel“. Účinkuje šermířsko-divadelní sdružení Harcíři z Rokycan.
20:30 Pokračování v posvícenské zábavě.

Neděle 14. 8. 2016
14:00 Kostel sv. Vavřince. Náš domov pod Zelenou Horou. Poutavé vyprávění akademického malíře a restaurátora Jaroslava Šindeláře o historii, tradici, památkách, sv. Vojtěchovi a našich předcích na jižním Plzeňsku.

Více...


vložil: Starosta 20:11 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[sobota, 27. srpen 2016]

V sobotu, 27. srpna 2016 slaví své 81. narozeniny náš občan, pan Bohumil Kvarda, Vrčeň čp. 6. Zastupitelstvo obce blahopřeje panu Kvardovi k jeho narozeninám a do dalších let přeje vše jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví, štěstí, pohodu a spokojenost.

Více...


Blahopřejeme

Blahopřejeme

[pátek, 19. srpen 2016]

20. srpna 2016 slaví své životní jubileum, 60. narozeniny, naše spoluobčanka a zároveň dlouholetá zastupitelka obce, paní Eva Beránková, Vrčeň čp. 116. Zastupitelstvo přeje paní Beránkové k jejím narozeninám hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, pohody, klidu a spokojenosti do dalších dlouhých let.

Více...


Blahopřejeme Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 18:46 [Přidat komentář]


Smuteční oznámení

[středa, 3. srpen 2016]

Oznamujeme smutnou zprávu, že ve středu 27. července 2016 zesnul náš spoluobčan pan Josef Beránek, bytem Vrčeň č.p. 97, a to ve věku 71 let. Poslední rozloučení se bude konat v tichosti - v rodinném kruhu. Zastupitelstvo obce tímto vyjadřuje celé rodině a příbuzným hlubokou soustrast. Čest jeho památce!

Více...


Smuteční oznámení [160727]

vložil: Starosta 10:34 [Přidat komentář]


Dne 2. srpna 2016 uplyne 80 let od úmrtí dlouholetého řídícího učitele Obecné školy ve Vrčeni - pana Gustava Adolfa KRAMLA. Jestliže  žáci pana G. Kramla již nejsou mezi námi, generace jejich dětí zná z vyprávění svých rodičů,  jak všestranně nadanou osobností byl tento Vrčeňák tělem i duší. Jako učitel, obecní kronikář, zakladatel Sokola, divadelní režisér, aktivní hudební pedagog, kapelník a také hudební skladatel, který byl uznáván v širokém okolí. V úctě vzpomíná: Karel Kliment (před více než 50 lety Vrčeň čp. 11).

Více...


Gustav Adolf Kraml - vzpomínka na velkého Vrčeňáka Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 18:51 [Přidat komentář]


Posvícení 2016 - Pozvánka

[neděle, 24. červenec 2016]

VRČEŇSKÉ BAROKNÍ POSVÍCENÍ

Vrčeň se znovu zapojí do kulturního programu, který podporuje akce spojené s propagací barokních míst a památek v Plzeňském kraji. Letos jsme program rozšířili do dvou dnů. Srpnové posvícení sice souvisí se svátkem sv. Vavřince, ale celá akce opět připomene vojtěšské tradice a souvislost s barokním obdobím. Kult svatého Vojtěcha totiž souvisí právě s barokem. Ve Vrčeni připomínají baroko tři sochy světců a barokní kaple v lese Chlumci. Zvýšení zájmu o naši obec přinese hlavně nová naučná „Stezka svatého Vojtěcha“, která se otevře slavnostně v sobotu. Zájemci se po ní mohou projít ke kapli sv. Vojtěcha v Chlumci. Tam je čeká opravdová lahůdka. Sopranistka Eva Urbanová, která ve Vrčeni bydlí, se rozhodla program podpořit a na prostranství u kaple předvede kousek svého umění“. Vrčeňské posvícení podpoří i Klub českých turistů v Nepomuku, který pro své členy chystá pochod po naučné stezce. Pro turisty připravili Vrčeňáci zbrusu nové turistické vizitky, které podporují sběratelskou vášeň.

Sobota 13. 8. 2016

14:00 Vrch Vyšehrad nad Vrčení. Slavnostní otevření a procházka po naučné „Stezce svatého Vojtěcha“ (cca 2 km). Cíl: Kaple sv. Vojtěcha.

15:30 Kaple sv. Vojtěcha v lese Chlumci. Soubor "Tre Insegnanti"(barokní hudba a tance). Minirecitál sopranistky Evy Urbanové. (Na místě zajištěno občerstvení).

18:00 Zahrada u hostince Na Faře. Slavnostní valná hromada SDH Vrčeň.

19:00 Zahrada u hostince Na Faře. Posvícenská zábava. K poslechu a tanci hraje „BOBELIN“.

20:00 Zahrada u hostince Na Faře. Divadelní představení „Kterak Stív k ouhoně přišel“. Účinkuje šermířsko-divadelní sdružení Harcíři z Rokycan.

20:30 Pokračování v posvícenské zábavě.

Neděle 14. 8. 2016

14:00 Kostel sv. Vavřince. Náš domov pod Zelenou Horou. Poutavé vyprávění akademického malíře a restaurátora Jaroslava Šindeláře o historii, tradici, památkách, sv. Vojtěchovi a našich předcích na jižním Plzeňsku.

18:00 Prostranství u penzionu sv. Vojtěcha. Volný spolek šermířů, herců a komediantů „BALTEUS“. Scénky a šerm z období baroka.

Více...


vložil: Starosta 10:43 [Přidat komentář]


Strana 15 z 119
«« « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » »»