Sobota 25. 7. 2015

14:05 hod. - Nahlášen požár, přijata SMS, dálkově zapnuta výstražná siréna.

14:10 hod. - Příjezd na místo starosta obce (velitel krizového štábu obce).

14:12 hod. - Příjezd na místo JSDHO Vrčeň - ohnisko požáru pod kontrolou!

Zahoření suché trávy u silnice III. třídy č. 17716 - za obcí Vrčeň směrem na Sedliště – vlevo v kopci - u dřevěného oplocení areálu firmy Vrčeňská zemědělská, a.s.

Krátce před příjezdem jednotky HZS PK z PS Nepomuk bylo ohnisko požáru uhašeno. Profesionálními hasiči bylo pomocí vody ochlazeno doutnající okolí vzniku požáru.

14:30 hod. - Ukončení akce – odjezd.

Text vč. autentické fotodokumentace s přesným časem: Petr Mašek, starosta obce


vložil: Starosta 18:50 [Přidat komentář]


Posvícenecká zábava 2015

[pondělí, 13. červenec 2015]

Se uskuteční v sobotu dne 8. srpna 2015 na zahradě pod hostincem Na Faře. Začátek od 20:00 hodin. Hraje country skupina BOBELIN. Vstupné dobrovolné.


Posvícenecká zábava 2015 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 13:47 [Přidat komentář]


Komedie vo svatým Vojtěchu

[neděle, 5. červenec 2015]

Divadelní komedie s názvem "Vo svatým Vojtěchu", kterou nastudoval ochotnický spolek "Štědrý", pod režijním vedením Mgr. Miroslava Antona, se uskutečnila krátce po 14:00 hodině, v neděli 5. července 2015, u kaple sv. Vojtěcha, za obcí Vrčeň.

Za tropického afrického vedra, kdy padaly dosavadní teplotní rekordy pro tento den, se ke kapli přišlo podívat několik desítek diváků. Původně plánovaný přesun (putování diváků) na druhou scénu (představení) u studánky Dobrá voda v lese Štědrý se z výše uvedených důvodů raději operativně zrušilo a vše se tedy odehrálo na jednom místě – u kaple sv. Vojtěcha.

Videa naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=i-FKszEAiNk

http://youtu.be/UqcyEcMByPg


vložil: Starosta 18:56 [Přidat komentář]


Dle harmonogramu prací firmy Strabag, a.s., by měla být provedena oprava živičného krytu (+5 cm ABS) na místní komunikaci ve středu, a to dne 5. srpna 2015. (Pozn.: V úterý 4. srpna budou prováděny přípravné práce – frézování „zámků“, apod.).

 

V předstihu tedy počítejte s dopravním omezením. Na několik hodin nebude průjezdná místní komunikace od kostela sv. Vavřince směrem na bytovky. Objízdná trasa na bytovky a ke hřbitovu bude možná ve směru příjezdu od obce Tojice.

Přesný termín stavebních prací, resp. uzavírky se může operativně změnit +- nějaký den kvůli nepříznivému počasí, apod., každopádně budeme ještě včas informovat.

Pro zajímavost:

(Délka tohoto opravovaného úseku je 362 b.m – k DZ začátek a konec obce Vrčeň, šířka záběru pokládky je 4,0 m + rozjezdy; 1.509 m²).

Dále bude na několik hodin v tento den také uzavřena místní komunikace ke hřbitovu, která se bude potahovat mikrokobercem (+4 cm ABS; 420 m²). V souvislosti s tímto se také opraví kousek MK přímo naproti ZŠ (91 m²), dodělá kousek MK u zvonů na separovaný odpad – směr Coop (107 m²) a dále kousek MK od napojení se sil. III. třídy směrem do Planěk (rozrytí, úprava pláně, hutnění, vyrovnávka, odvodnění, obrubníky, atd. – plocha 180 m²).

Celkové náklady 636.820,-Kč (Z toho dotační zdroj činí 220.000,-Kč).

Více...


Oprava místních komunikací – II. a III. etapa Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 10:20 [Přidat komentář]


Divadelní komedie s názvem "Vo svatým Vojtěchu", kterou nastudoval ochotnický spolek "Štědrý", pod režijním vedením Mgr. Miroslava Antona, se uskuteční od 14:00 hodin v neděli 5. července 2015 u kaple sv. Vojtěcha (cca 1,5 km za Vrčení - po sil. č. II/191 směrem na Rožmitál p. Třemšínem - při levé straně - do lesa Chlumec).

Srdečně zveme všechny....Další malé překvapení a podrobnosti až na místě....

Více...


Pozvánka - Divadelní představení - Vo svatým Vojtěchu Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 08:18 [Přidat komentář]


Prodej rodinného domu 150 m² ve Vrčeni, okres Plzeň-jih.

Cena: 1.450 000,-Kč

Dům je bývalou zemědělskou usedlostí. Prošel částečnou rekonstrukcí, aby zůstal zachován původní ráz. Sklepy s valbovým stropem 100 m2, půda vhodná pro vestavbu. K domu patří rozlehlá stodola a dřevník s venkovním posezením. Na zahradu navazuje sad se vzrostlými ovocnými stromy. Hranici pozemku tvoří řeka Úslava, ale vše je mimo záplavovou oblast.

Odkaz na realitní kancelář: http://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/vrcen-vrcen-/1334014044#img=0&fullscreen=false

Tel.: 800 100 446

Mobil: 739 545 999

Email: info@mmreality.cz

 

Více...


vložil: Starosta 08:13 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[středa, 10. červen 2015]

10. června 2015 slaví své kulaté, 70. narozeniny, naše občanka paní Bohumila Vítková, Vrčeň čp. 93. Zastupitelstvo obce blahopřeje paní Vítkové k jejímu životnímu jubileu a do dalších let přeje jen vše dobré, hodně štěstí, zdraví, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřejeme

Malé folklorní slavnosti 2015

[pátek, 5. červen 2015]

Letošní ročník malých folklorních slavností „Pod vrčeňskou lípou“ byl v pořadí již 12-tý. Je to neuvěřitelné, ale opět, jako vždy, nám vyšlo krásné počasí, takže nic nebránilo tomu, abychom mohli na návsi přivítat celkem pět folklorních souborů.

Poděkování patří MFF CIOFF® PLZEŇ 2015 (19. ročník) pod jehož záštitou se zdejší slavnosti konají., zejména ředitelce organizačního výboru Mgr. Michaele Vondráčkové. Dále firmě ELITEX NEPOMUK, a.s. (Ing. Šárka Kotrbová) za dlouholetou finanční podporu, firmě Tomáš Pečenka (PTP) za občerstvení a pomoc s přípravou akce, stejně tak i hasičům, vč. ukázky výzbroje (staré stříkačky z roku 1927 a 1890), ZŠ Vrčeň za otevření školy a následný úklid, MŠ Vrčeň (kolektiv kuchyně a paní ředitelce Evě Beránkové) za náročnou přípravu spojenou s občerstvením všech souborů a samozřejmě i všem ostatním, kteří se na úspěšné akci podíleli.

Videa z 12. ročníku Malé folklórní slavnosti „Pod vrčeňskou lípou“

Polsko: https://youtu.be/G2PdYoi0D3o

Bulharsko: https://youtu.be/3fAQZN5upes

Slovensko: https://youtu.be/9r4Dea4Gn3U

Anglie: https://youtu.be/vnzhRauCo0k

Portoriko: https://youtu.be/ifAVLvtZfEE

 

JAHODNÁ (Košice, Slovensko)

Folklorní soubor Jahodná působí při Technické univerzitě v Košicích od roku 1983.  Členy souboru jsou jak vysokoškoláci, tak středoškoláci i pracující. Ve své tvorbě soubor do jevištní podoby zpracovává především folklor východního Slovenska – vychází při tom z jeho autentických podob, které s mírnou stylizací přepracovává do choreografií pro scénické provedení. V repertoáru má ale i folklor ze západního Slovenska. Soubor na přehlídkách a soutěžích získává obdiv nejen u diváků, ale i u odborníků, o čemž svědčí řada uznání a ocenění. Za svoji činnosti byl soubor Jahodná oceněný Technickou univerzitou v Košicích „Stříbrnou medailí“.

Umělecký vedoucí, ředitel a choreograf: Ivan Zezulka

Vedoucí lidové muziky:  Daniel Zuček

http://www.jahodna.tuke.sk

 

ZESPOŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI HRUBIESZOWSKIEJ, Hrubieszów (Polsko)

Soubor písní a tanců polského regionu Hrubieszów vznikl v roce 1987. U jeho zrodu stála choreografka Grazyna Temporowicz, která mu vtiskla jedinečnou kvalitu. Souborem za dobu jeho působení prošlo už více než 1.500 tanečníků. V repertoáru souboru jsou tance z různých polských regionů (tance lubelskie, podlaskie, chełmskie, rzeszowskie, przeworskie, lasowieckie, śląskie, wielkopolskie atd.) i polské národní tance. Soubor při svých vystoupeních  zaujme také množstvím krojů, které využívá.  Je členem organizace CIOFF a pravidelně se prezentuje nejen v Polsku, ale i v zahraničí. V roce 2000 absolvoval návštěvu papeže Jana Pavla II. ve Vatikánu. Soubor je nositelem řady ocenění, jeho vystoupení už opakovaně zaznamenala Polská televize.

Umělecký vedoucí a choreograf: Grazyna Temporowicz

Vedoucí muziky: Krzysztof Gumiela

http://www.folkgroup.hrubieszow.info

 

SHOPSKI ENSEMBLE, Elin Pelin (Bulharsko)

Bulharský soubor Shopski vznikl v roce 1967. Do Plzně  přijíždí z Elin Pelin, oblasti ležící v blízkosti hlavního města Sofie. Soubor tvoří taneční, hudební a pěvecká složka. V repertoáru souboru jsou tradiční lidové tance z různých regionů Bulharska. Za jejich prezentaci už soubor získal mnohá prestižní ocenění včetně nejvyšší ceny bulharského Ministerstva kultury. Soubor Shopski je také pravidelným účastníkem folklorních festivalů a slavností v Bulharsku i za jeho hranicemi. Pravidelně vystupuje v bulharském rozhlasu i televizi, je členem bulharské národní sekce CIOFF.

Vedoucí souboru: Borislav Kovachev

http://www.shopski.tk

 

SADDLEWORTH MORRIS MEN, Saddleworth (Velká Británie)

Morrisovi muži“ ze Saddleworthu představují tradiční anglické tance. Jde o tance obřadní, ryze mužské, jejichž kořeny jsou velmi staré. Původ tanců je neznámý, ale doklady o něm se objevují už ve 14. století, v 19. století se tance „Morris“ dočkaly své renezance. Dodnes je v Anglii celá řada mužských tanečních skupin, které tyto tance uchovávají. „Morrisovi muži“ ze Saddleworthu (cca 20 km od Manchestru) prezentují nejen tance, ale rovněž tradiční oděv své oblasti – zvláštností je zde speciální obuv s kovovou podrážkou a klobouk bohatě zdobený čerstvými květinami, které tanečníci denně obměňují. Soubor Saddleworth Morris Men už se v Plzni představil v roce 2004, nyní se na plzeňský festival s nadšením vrací.

Vedoucí souboru: Edward Worrall

http://www.saddleworthmorrismen.co.uk

 

BALLET FOLKLORICO SABOR BORICUA, Arecibo (Portoriko)

Počátky tohoto souboru spadají do roku 2008, kdy byl založený folklorní soubor ELMYRBA, který se věnoval výuce a prezentaci všech tradičních forem portorického folkloru. V roce 2014 soubor přijal nové jméno – Ballet folklorico Sabor Boricua a dál šíří a seznamuje s bohatstvím folklorních tradic Portorika. V repertoáru souboru jsou i tance prezentující španělské a evropské vlivy (polca, mazurca, vals…), africké vlivy (bomba) a také tance z pozdější doby – 19. a 20. století (např. plena, salsa atd.) Soubor již sklízel úspěchy v v mnoha zemích světa, do České republiky přijíždí poprvé.

Umělecký vedoucí: Jannira Mercado Montalvo

http://www.elmyrba.com

Více...


vložil: Starosta 10:49 [Přidat komentář]


Dětský den 2015

[sobota, 30. květen 2015]

Společný dětský den obcí Sedliště, Vrčeň a Srby se uskutečnil v sobotu 30. května 2015 od 14 hodin, a to na fotbalovém hřišti v Sedlišti.

Základní škola Vrčeň připravila celkem 6 vědomostně soutěžních disciplín. Dále se mohla mládež vyřádit na skákacím hradu, osvědčit svoji dobrou mušku ve střelbě ze vzduchovky na běžící terče, odreagovat se při ovládání RC modelů, zastříkat si s hasiči, vyzkoušet si jejich výstroj a výzbroj nebo se na chvilku stát opravdovým horolezcem.

Každý účastník dnešního odpoledne dostal za odměnu balíček sladkostí, mohl si opéci vuřta na ohni a také ho zapít limonádou (dospěláci samozřejmě pivem).

Počasí nám sice nakonec vyšlo, ale sluníčko na nás vykouklo až na samém konci dnešního odpoledne, a to pouze na chviličku, jako by chtělo poděkovat všem pořadatelům za krásně připravené odpoledne pro 43 „zaregistrovaných“ dětí.

Příští rok se na vás všechny budeme těšit ve Vrčeni.

Více...


vložil: Starosta 22:49 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[pondělí, 18. květen 2015]

V neděli, 17. května 2015 oslavila své 93. narozeniny naše občanka paní Marie Fialová, Vrčeň čp. 20. Stejný den oslavil své 91. narozeniny pan Vratislav Kotěšovec, Vrčeň čp. 89. Zastupitelstvo obce blahopřeje oběma oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje jen vše dobré, hodně zdraví, štěstí, radosti a spokojenosti. Více...


Blahopřejeme

Pozvánka - Dětský den 2015

[úterý, 12. květen 2015]

Velký společný dětský den obcí Sedliště, Vrčeň, Srby Více...


Pozvánka - Dětský den 2015 Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 19:21 [Přidat komentář]


12. ročník - Malé folklórní slavnosti "Pod vrčeňskou lípou" Více...


Pozvánka - 12. Malé folklórní slavnosti Zvětšit obrázek

vložil: Starosta 19:18 [Přidat komentář]


«« « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 » »»
Strana 16 z 114