Smuteční oznámení

[neděle, 27. říjen 2019]

Oznamujeme smutnou zprávu, že 26. října 2019 nás navždy opustil bývalý nájemník hostince Na Faře, pan Jan Moravec, ve věku 48 let. Zastupitelstvo obce vyjadřuje rodině a blízkým hlubokou soustrast. ČEST JEHO PAMÁTCE!


Smuteční oznámení

Pozvánka na prohlídku ZŠ Vrčeň

[pátek, 25. říjen 2019]

Obec Vrčeň ve spolupráci se ZŠ Vrčeň Vás všechny srdečně zvou v pátek 8. listopadu 2019 - v době mezi 16:00 - 18:00 hod. - nejen na prohlídku nové učebny a kanceláře v 1. patře, ale i celé naší krásné školy. 


Pozvánka na prohlídku ZŠ Vrčeň Zvětšit obrázek

Opravený křížek z roku 1884

[středa, 23. říjen 2019]

Obec Vrčeň ve spolupráci s Mikroregionem Nepomucko zafinancovala opravdu křížku z roku 1884, který se nachází při pravé straně, na vrcholu kopce, u průtahové silnice II. třídy č. 191 - ve směru jízdy od návsi na Dvorec. Celkové náklady činily 79.300,-Kč. Mikroregion Nepomucko přispěl částkou ve výši 46.300,-Kč. Restaurátorské práce prováděla BcA. Pavla Žiaková z Prahy. V zadní části kamene lze nyní vyčíst původně vytesané jméno J. Kovářík. 

Konkrétně byly provedeny tyto práce: Demontáž, transport a zpětné osazení, čištění povrchu kamene, konzervace, zpevňování, lepení, injektáž, odstranění nevhodných či dožilých vysprávek, tmelení, spárování, lokální barevná retuš, renovace litinového kříže, závěrečná povrchová úprava – biocidní ošetření a hydrofobizace.

     Drakiáda 2019

[sobota, 19. říjen 2019]

V sobotu 19. října 2019 pořádal Spolek Vrčeň na Farním vrchu tradiční drakiádu. 

Zpočátku vítr vůbec nefoukal, ale cca po hodně, s příletem letadla pilotovaného P. K. z Vrčeně (který dětem z letadla vyhodil pár bonbónů), se přece jenom vítr trochu rozfoukal, a tak bylo na obloze možno pozorovat velké množství draků různých barev, velikostí a provedení. Každý malý drakiádník, který měl zájem, mohl dostal na památku diplom a mohl si také vybrat nějakou drobnou hračku dle vlastního výběru (letadýlko na gumičku, plastovou vrtulku nebo bublifuk). Také občerstvení bylo zajištěno. Čaj, buchta a bábovka pro všechny zdarma, pro děti také i tatranky a lízátka. Ostatní občerstvení, např. klobásy, pivo nebo limo, si každý platil sám. 

Pro diplom si nakonec přišlo 54 malých drakiádníků, stejně jako v loňském roce.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na Vás opět příští rok.

Video naleznete zde: https://youtu.be/CnAeEEKhZ54

Více...Hostinec Na Faře ve Vrčeni Vás zve na podzimní rybí hody:

Sobota 26. října 2019 od 15:00 hod.

100g Matesy s cibulí 35,-Kč
100g Uzená lososová bříška 35,-Kč
250g Pstruh po mlynářsku 110,-Kč
200g Filet z lososa 140,-Kč
200g Štikozubec argentinský 120,-Kč
200g Tuňák - filet 130,-Kč
200g Mník patagonský - filet 140,-Kč
200g Sumeček africký - filet 140,-Kč
200g Candát na grilu 120,-Kč
200g Kapr uzený 60,-Kč
100g Smažené kapří hranolky 40,-Kč
100g Kapří škvarky 40,-Kč
Přílohy:
Vařený brambor 25,-Kč
Hranolky 30,-Kč

Degustační menu: 100g- losos, štikozubec, mník, sumeček, candát - cena dle výběru a počtu porcí.

Více...


Pozvánka - podzimní rybí hody v hostinci Na Faře - 26.10.2019 od 15:00 hod. Zvětšit obrázek

Dopravní nehoda na hrázi rybníka

[středa, 16. říjen 2019]

Dne 15. října 2019 v 08:45 hodin jel řidič traktoru Case s přívěsem Welton po pozemní komunikaci č. II/191 v obci Vrčeň, ve směru jízdy na obec Nepomuk, kdy při projíždění pravotočivé zatáčky, u domu č.p. 24, neodhadl boční odstup přívěsu od pravého okraje vozovky a zadní částí přívěsu najel za pravou krajnici, kde poškodil kovová silniční svodidla v délce cca 50 cm. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Celkové hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 10 tisíc Kč. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Poškozené silniční svodidlo opraví jeho vlastník, kterým je Plzeňský kraj, resp. SÚS Plzeňského kraje, p.o.

Zdroj: Policie ČR (se souhlasem oddělení tisku a prevence KŘP PK)

Více...Výběrové řízení - Zimní údržba

[pondělí, 14. říjen 2019]

Obec Vrčeň vyhlašuje výběrové řízení na zimní údržbu místních a účelových komunikací na roky 2019 až 2021.

Viz okaz níže:

Výběrové žízení - zimní údržba

Více...Drakiáda na Farním vrchu

[pondělí, 14. říjen 2019]

V sobotu 19. 10. 2019 od 13:00 hodin spolek Vrčeň pořádá tradiční drakiádu na Farním vrchu. Jako obvykle budou zajištěny teplé i studené nápoje, posezení, oheň a ceny pro drakiádníky. Přijďte si zalétat nebo jen tak na kus řeči.

Více...


Drakiáda na Farním vrchu Zvětšit obrázek

Svoz objemného odpadu

[čtvrtek, 10. říjen 2019]

SVOZ OBJEMNÉHO ODPADU


V pondělí 14. 10. 2019 bude v dopoledních hodinách na návsi "u hradu" přistaven kontejner na objemný odpad pro potřeby občanů obce Vrčeň.


Žádáme občany, aby do kontejneru nevhazovali:

- nebezpečný odpad,

- elektroniku,

- stavební suť a stavební materiály,

- tříděný odpad (sklo, papír, plasty, kovy, biologický odpad).


Dále žádáme občany, aby neukládali odpad mimo kontejner a udržovali okolo kontejneru pořádek.


Děkuji Ing. Vratislav Chodora, starosta

Více...


Svoz objemného odpadu

V naší obci vznikla stálá venkovní expozice archeologických nálezů, které byly objeveny při výkopových pracích na přístavbě ZŠ Vrčeň. Expozice bude průběžně doplněna o další kopie artefaktů, jakmile to bude obci umožněno ze strany výzkumníků. Nyní se pracuje na podrobném vyúčtování dotačního titulu, který byl podpořen Plzeňským krajem.

Název akce: Vrčeň - expozice archeologických nálezů

Dotační titul: Podpora rozvoje venkovského a industriálního cestovního ruchu v Plzeňském kraji pro rok 2019

V souvislosti s přístavbou ZŠ Vrčeň byly mezi školou a zdí kostela objeveny a zdokumentovány celkem tři hrobové úrovně, celkem tedy 21 ostatků z pohřbů v anatomické poloze. Jednotlivé hroby byly zahlubovány postupně a velice často narušily ten předchozí hrob, který byl poškozen, antropologický materiál byl možná odebrán, přenesen někam do kostnice, nebo uložen volně do terénu. Tyto ostatky byly nacházeny ve formě takzvaných izolátů. Vysvětlil již dříve archeolog z blovického muzea Mgr. Jiří Bouda. V hrobech bylo nalezeno rovněž několik starých kovových křížků s Kristem, medailonky a mince. Zaznamenány byly také pozůstatky mladšího stavebního objektu. Šlo o nálezy z období baroka. Zajímavé je, že v těsné blízkosti hrobů byly nalezeny zbytky tlusté kamenné zdi, snad pozůstatek nějaké budovy, která musela zaniknout před rokem 1840, neboť se neobjevuje na mapě Stabilního katastru. Mohlo jít o starou faru nebo nějaké jiné sídlo/budovu mnichů cisterciáků. Velkým překvapením byl nález keramiky, která odpovídá období čtrnáctého století. Mohlo se jednat o zbytek nějaké středověkého domu. Závěry budou po zpracování prezentovány a na vyžádání je poskytne Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích.

V současné době stále probíhá antropologické analýza ostatků v Západočeském muzeu v Plzni. Izoláty budou po skončení výzkumu vráceny zpět k nám do Vrčeně, kde se pietně uloží na hřbitově.

Přibližně v půlce listopadu 2019 plánuje obec Vrčeň (jako zřizovatel školy) ve spolupráci se ZŠ Vrčeň uskutečnit komentovanou prohlídku nové přístavby školy a ostatních prostor pro širokou veřejnost. Ještě je nutno dodělat několik drobných věcí, které nebyly předmětem dotačního titulu. O přesném termínu budeme včas informovat.

Více...Blahopřání

[pondělí, 30. září 2019]

V měsíci září 2019 oslavila své narozeniny a své životní jubileum naše spoluobčanka: paní Marie Zwrtková.
Zastupitelstvo obce blahopřeje oslavenkyni k jejím narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřání

Memoriál Jana Chodory 2019

[sobota, 28. září 2019]

19. ročník Memoriálu Jana Chodory naleznete na stránkách hasičů. Odkaz zde: 

https://sdh.vrcen.cz/novinky/1455-memorial-jana-chodory-2019.html

Více...Strana 3 z 123
«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»