Ceník palivového dřeva od 1. 5. 2020

[čtvrtek, 30. duben 2020]

Ceník palivového dřeva platný od 1. 5. 2020

(ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH)


Cena paliva (délka 2 m) na odvozním místě v lese 256,- Kč / prostorový metr.

 

Zbytky po těžbě: cena dohodou dle charakteru 0 – 50,- Kč / běžný metr, součástí úklid klestu.


Ceník samovýroby (ceny za m3) 

dřevina

Průměrná hmotnatost

do 0,09

do 0,19

do 0,29

do 0,49

do 0,69

do 0,99

nad 1,00

souše SM, BO

 

50

50

100

150

200

250

jehličnaté

50

100

200

250

350

400

450

listnaté měkké

50

100

150

200

250

300

350

listnaté tvrdé

50

100

200

300

350

400

500

  

Dopravu dřeva si zákazník zajistí sám ve vlastní režii.

Po dohodě s hajným je možná doprava palivového dřeva kamionem.

  

Objednávky prosím podávejte v úředních hodinách na OÚ. Vaše požadavky pak bude po dohodě průběžně vyřizovat obecní hajný Ing. Milan Kotlan.

  

Vysvětlivky:

jeden prostorový metr = 0,64 m3

SM – smrk

BO – borovice

souše  - souše, kůrovcové dřevo

  

Ing. Vratislav Chodora

      starosta obceStavění máje 2020

[čtvrtek, 30. duben 2020]

Letos proběhne stavění máje bohužel bez přítomnosti veřejnosti. Musíme vydržet. Ale příští rok, to bude...Štamgasti se věnovali své hospodě

[úterý, 28. duben 2020]

Malá skupinka štamgastů se rozhodla, že v době koronavirové udělá také něco pro svojí hospodu. Probouráme se do hospody pod prahem, rozhodl se jeden z nich. Nájemce hostince, který se ve volném čase věnuje chovu okrasných ryb, zakládání jezírek a zahradničení, chvilku sice váhal, ale pak se sám pustil s chutí do díla i se svým synem.

Léta oddalovaná akce se týkala vybourání schodu u vstupních dveří z venkovní terasy. Tento 14 cm vysoký schod je již minulostí a s ním i celá řada komických v-pádů do a z hospody.Tak nám dorazila nová universální trička všech velikostí, vhodná jak pro pány, tak i dámy, ale i pro kmány, vč. nových kousků kšiltovek.

Tričko za 200,-Kč

Kšiltovka za 120,-Kč

K prodeji a doptání u velitele SDH pana Jiřího Stroleného ml.

Více...V sobotu, 18. dubna 2020, pár minut po sedmnácté hodině usedl za volant vozu tovární značky Renault Megane 69 letý muž z Prahy. Řidič vyjel z Nepomuku směrem k obci Vrčeň. Cestou, ve Dvorci na křižovatce s ulicí U Trati odbočil vpravo, najel na krajnici, kde následně poškodil fasádu budovy, dopravní značení a oplocení domu. Na místě dopravní nehody však nezůstal a pokračoval dál v jízdě. Tentokrát odjel na nádraží ve Dvorci, kde vyzvedl manželku a v jízdě pokračoval dále do obce Vrčeň. Na místní komunikaci v pravotočivé zatáčce nezvládl řízení, přejel do levého jízdního pruhu a havaroval přední částí vozidla do oplocení domu. Tato dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na téměř padesát tisíc korun. Policisté z Obvodního oddělení Nepomuk vyzvali řidiče k dechové zkoušce, která byla pozitivní. Přístroj v dechu řidiče ukázal více než 2,5 promile alkoholu. Jeho další cesta tak vedla k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve nebo moči. Policisté případ kvalifikovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky a v šetření případu pokračují i nadále.

Zdroj: Policie ČR (se souhlasem oddělení tisku a prevence KŘP PK)Více...Autobusová doprava od 14.6.2020

[sobota, 18. duben 2020]

PLZEŇSKÝ KRAJ PŘIPRAVUJE ZCELA NOVOU DOPRAVU PO KRAJI

Cestující linkovými autobusy po Plzeňském kraji se od 14. června mohou těšit na více než 300 nových moderních autobusů v barvách Plzeňského kraje. Všechna vozidla budou nízkopodlažní a vysoce komfortní – vyjma moderního vzhledu a zvýšeného pohodlí nabídnou i klimatizaci, USB nabíječky a na hlavních trasách ve vybraných spojích bude k dispozici i Wi-Fi připojení.

Jedna jízdenka po celém kraji

Plzeňský kraj plánuje spustit i vlastní tarif, který budou moci lidé využívat jak pro autobusy, tak i pro vlaky, a platný bude pro jednotlivé jízdy i pro předplatné. Rozhodnete-li se cestovat veřejnou dopravou v rámci Plzeňského kraje, bude vám na cestu stačit vždy jedna jízdenka. Nebudete tak muset komplikovaně řešit, se kterým dopravcem pojedete, a u koho to vyjde levněji. Dispečink

Nově bude od stejného data spuštěn dispečink integrovaného systému, který bude hlídat přestupní vazby na nádražích, a to i mezi drážní a autobusovou dopravou. Přes dispečink bude možno objednat také tzv. spoje na zavolání. Jde o spoje s nepravidelnou vytížeností, které jsou místo zrušení převedeny do režimu objednávky. Neobjednají-li si cestující spoj, autobus nevyjede. Objednávka bude možná telefonicky přes číslo, které bude na každém jízdním řádu, či přes webový formulář. Díky změně navíc Plzeňský kraj, jako provozovatel, výrazně ušetří

Kraji se navíc s novým dopravcem podařilo i ušetřit, a to zhruba 16 milionů ročně. Nový dopravce bude Plzeňský kraj obsluhovat deset let, jak uvádí smlouva s Plzeňským krajem, který je provozovatelem této dopravy, a který bude pobírat příjmy z jízdenek či naopak dotovat některé spoje. Veškeré informace o nové dopravě naleznete na webových stránkách www.idpk.cz a Facebooku a Instagramu IDPK.cz.

Více...


Autobusová doprava od 14.6.2020 Zvětšit obrázek

Musíme vám oficiálně oznámit, že tradiční společenská akce STAVĚNÍ MÁJE je z důvodu prodloužení nouzového stavu v roce 2020 ZRUŠENA. Zároveň s tímto musíme zrušit i plánovaný společný dětský den obcí Vrčeň-Srby-Sedliště, který se měl původně uskutečnit poslední květnovou sobotu na hřišti v Srbech. 

Pozn.: Zda se 8. srpna 2020 uskuteční plánované oslavy 130. let založení SDH Vrčeň, to je zatím stále velká neznámá. Od 8. června 2020 se povolují kulturní, společenské a sportovní akce s účastí do 50 osob, což je sice hezké, ale nám to nepomůže, jelikož očekáváme mnohem větší návštěvnost. S ohledem na rozsáhlost této akce, rozhodnutí musí padnout v dostatečném předstihu. Zatím sledujeme další vývoj vládních opatření. 

Více...Desinfekce rozdána občanům

[čtvrtek, 16. duben 2020]

Obec Vrčeň dnes rozdala mezi své spoluobčany necelých 40 litrů desinfekce Anti-COVID. Na každého, kdo se jako zástupce z rodiny dostavil, se dostalo slibovaných 0,5 l. V zásobě máme připraveno i pár litrů pro činnost OÚ a pro naše zřizovatelské subjekty (JSDHO, ZŠ, MŠ, Pošta Partner).

Více...


Desinfekce rozdána občanům Zvětšit obrázek

Informace z dění v obci 4/2020

[čtvrtek, 9. duben 2020]

Vážení přátelé,

dobrých zpráv není nikdy dost, a tak Vám jednu, v předstihu, přináším-e:

I vzhledem k tomu, že je obrovská celospolečenská poptávka po desinfekci, podařilo se nám na příští týden v Plzni zabukovat za velmi dobrou cenu poměrně velké množství desinfekce Anti-COVID. Plánujeme, že bychom příští čtvrtek, tj. dne 16. dubna 2020 - v době od 16:00 do 18:00 hod., udělali provizorní výdejní místo na centrálním parkovišti na návsi - před č.p. 12, kde bychom do každé naší vrčeňské rodiny ZDARMA přelili půl litru této desinfekce. Bude tedy potřeba, aby si každý zájemce přinesl vlastní nádobu, do které mu odlijeme toto příslušné množství. Stále bude platit, že je třeba mít nasazenou roušku a dodržovat předepsaný odstup 2 metrů mezi jednotlivými žadateli.

Hodně zdraví a krásné Velikonoce v kruhu rodinném. Společně to zvládneme!


Specifikaci a její návod k použití přikládám-e zde:

Základní charakteristika: Dezinfekční přípravek, dezinfekce rukou. Možno použít i na povrchy. Vyrobeno na základě doporučené receptury WHO.

Přípravek ničí: Bakterie, plísně, viry (Acinetobacter, Pseudomonas, Klebsiella, Staphylococcus aureus, Kocuria rhizophila, Candidaalbicans, coronavirus, MERS, SARS-CoV-2, influenza A virus H1N1, MHV, TGEV a.i.).

Návod k použití: Přípravku použijte dostatečné množství (2x3 ml), aby pokryl celou plochu. Naneste na dlaně a rozetřete po celých rukou a zápěstích; zvláštní pozornost věnujte kůžičce kolem nehtů a záhybům v kůži. Může se lišit podle velikosti rukou a stavu kůže. Dobře vtírejte, dokud není kůže suchá. Tento postup by měl trvat přibližně 1 minutu. Použití maximálně 10 krát denně. Nepoužívat na poraněnou kůži nebo při výskytu kožních onemocnění. 

Více...


Informace z dění v obci 4/2020

Vážení přátelé,
bohužel vám musíme oznámit, že vzhledem k situaci v naší republice i ve světě v souvislosti s pandemií koronaviru jsme nuceni náš letošní festival ZRUŠIT.

Dlouho jsme váhali a doufali - přípravám jsme věnovali velmi mnoho času a energie, účinkující soubory byly nasmlouvané, program připravený, první propagační materiály vytištěné… Velmi nás to mrzí, ale jsou věci, které neovlivníme.

Prosím, zachovejte nám svoji přízeň, je to pro nás moc důležité. Letošní folklorní festivalová scéna a skvělé festivalové publikum nám bude moc chybět.

Přejeme vám všem pevné zdraví, těšíme se na setkání s vámi při festivalu v roce 2021!

Více...Nabídka hostinec Na Faře

[pondělí, 6. duben 2020]

J. Mařík - hostinec Na Faře nabízí občanům prodej a rozvoz potravin:

Mouka, Cukr, olej, mléko

Kuřecí prsní řízky

Stehenní řízky

Kuřecí čtvrtky

Sekaná 1kg-100,- Objednávky na tel:734331988


Rozvoz jídel

Hostinec Na Faře Vrčeň

MENU – 80 KČ ( hlavní jídlo + polévka)

- denně výběr ze 3 jídel + polévka

- v nabídce i minutková jídla

- pro firmy i jednotlivce

- osobní přístup

- týdenní nabídku, ale i objednávky lze zasílat i mailem

- platba denně, týdně, měsíčně (hotově nebo fakturou)

DOPRAVA ZDARMA

(Vrčeň, Dvorec, Nepomuk, Kozlovice, Tojice, Čmelíny, Víska, Kladrubce, Mohelnice, Třebčice, Sedliště, Srby.)

TEL. 734 331988 EMAIL: hostinecnafarevrcen@seznam.cz www.hostinecnafare.cz

NEBOJTE SE NÁS NEZÁVAZNĚ VYZKOUŠET

Více...Informace z dění v obci 3/2020

[pondělí, 6. duben 2020]

Vážení spoluobčané,

stále platí, že se dosud ve Vrčeni neobjevila nákaza koronavirem. Obci se podařilo zajistit omezené množství roušek, v průběhu tohoto týdne je budeme distribuovat do schránek občanům obce, seniorům nad 65 let.

Dále Vás informuji, že vzhledem k aktuálně nařízeným opatřením se v letošním roce neuskuteční křístání a velikonoční pomlázka. Zdraví nás a našich spoluobčanů je přednější a je potřeba strpět tato omezení. Apeluji na vás, oslavme letos tyto svátky jen v kruhu rodinném.

Stále platí:

Používejte na veřejnosti rouškou nebo respirátor (šátek, šálu, prostě cokoliv, co Vám zakryje nos a ústa). Dodržujte veškerá preventivní opatření, která jsou vyhlášená.

Děkuji a přeji všem pevné zdraví.


Více...Strana 3 z 129
«« « 1 2 3 4 5 6 7 » »»