Malé folklórní slavnosti 2018

[sobota, 9. červen 2018]

Letošní ročník malých folklórních slavností „Pod vrčeňskou lípou“ byl v pořadí již 15-tý. Počasí nám opět, jako všechny předešlé ročníky, vyšlo na jedničku! Uklizená a připravená vrčeňská náves přivítala celkem čtyři folklorní soubory, a to z Bulharska, Polska, Španělska a Slovenska.

Poděkování patří MFF CIOFF® PLZEŇ 2018 (22. ročník) - pod jehož záštitou se zdejší slavnosti konají. Speciální poděkování patří zejména paní ředitelce organizačního výboru Mgr. Michaele Vondráčkové, která nám krásný večer osobně odmoderovala. Děkujeme majitelce firmy ELITEX NEPOMUK, a.s. paní Ing. Šárce Kotrbové, za tradiční finanční sponzorování našich slavností, kterého si velmi vážíme. Občerstvení na návsi zajistil Jiří Mařík, nájemce z obecního hostince Na Faře.

Dále si poděkování zaslouží ZŠ Vrčeň za otevření školy pro zázemí souborů, MŠ Vrčeň (zejména kolektiv kuchyně), za náročnou přípravu spojenou s občerstvením všech souborů. Samozřejmě děkujeme také všem ostatním, kteří se na úspěšné akci podíleli, např. přípravou a následným úklidem.

Příště rok, možná, opět na viděnou.

Video naleznete zde: https://youtu.be/ftpDn1hL2Vs

Mladosť, Montana, Bulharsko

Folklorní soubor Mladosť přijíždí na náš festival z bulharského města Montana, které se nachází v severozápadní části země na březích řeky Ogosta. Vedoucí souboru Stoyan Stoyanov je nejen dlouhodobým vedoucím, ale také hlavním choreografem. Cílem souboru je prezentovat rozmanitý bulharský folklor ze všech koutů země jako například z regionů Shopluka, Trakia, Dobrudja, Strandja a Pirin. Již přes 42 let se to souboru úspěšně daří a to nejen na domácích scénách, ale také v zahraničí. Uskutečnil více jak 1500 koncertů a získal mnohá ocenění na prestižních soutěžních festivalech. Dnes tvoří skupinu více jak 300 aktivních členů a stále přibývají noví především ze studentského prostředí místní univerzity.

Vedoucí souboru: Stoyan Stoyanov

Siemianowice Slaskie, Polsko

Folklorní soubor písní a tanců Siemianowice předvádí polské tradiční tance a písně na jevištích celého světa již přes 100 let. Soubor má neuvěřitelnou 107 letou tradici a tak v podstatě svou historií sahá až do období, kdy ještě lidové tance a písně byly živou součástí běžného života. Členové souboru předvádí vysoce profesionální taneční a hudební repertoár doplněný o přesně zpracované barevné národní kroje. Důkazem je, že se soubor může pyšnit známkou CIOFF, kterou získalo díky své vysoké umělecké úrovni. Pravidelně se účastní folklorních festivalů po celém světě a získal celou řadu ocenění. Repertoár je tak rozmanitý, že se může přizpůsobit jakékoliv události. Vždy je hlavním cílem potěšit a případně i rozesmát spokojené publikum

Vedoucí souboru: Michal Wrobel

FS Váh, Púchov, Slovensko

Folklorní soubor Váh byl založen v roce 1971 spisovatelem Milanem Húževkem v Púchově, kde převládala převážně divadelní tradice. Soubor funguje pod městskou kulturní organizací. Současným uměleckým vedoucím a choreografem je od roku 2012 PhDr. Richard Benech. Hudební složku vede posledních 25 let Ivan Sadloň. Základem tvorby je zpracování folkoru tzv. Púchovské doliny a Středního Pováží, ale repertoár je doplněný i choreografiemi a hudbou z ostatních regionů Slovenska. Soubor se úspěšně prezentoval na domácích i zahraničních festival a získal mnohá ocenění.

Vedoucí souboru: Martin Rosina

Banda de Gaitas Avante Cuideiru - El Carbayon, Asturie, Španělsko

Asociace lidové kultury Avante Cuideiru byla založena v roce 1985. Tvoří jí více jak sto rodin z oblasti Cudillero a čítá tedy dohromady více jak 300 členů. V počátcích se jednalo především o taneční skupinu, z které se později stala samostatná škola lidového tance a umění. Dnes nabízí celou řadu kroužků a základem je velký dechový orchestr s více jak 35 letou tradicí. Soubor je jedním z nejvýznamnějších folklorních uskupení regionu Asturie. Pravidelně se účastní vystoupení a přehlídek po celém Španělsku, ale také na zahraničních festivalech především v Evropě.

Vedoucí souboru: Sergio you Bernabé González Areces


vložil: Starosta 10:57 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[pátek, 1. červen 2018]

V měsíci květnu 2018 oslavili svá životní jubilea paní Jana Bělochová a pan Antonín Beránek. Zastupitelstvo obce blahopřeje oběma našim občanům k jejich narozeninám a do dalších let přeje vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí, pohody a spokojenosti.


Blahopřejeme

Noc kostelů 2018

[sobota, 26. květen 2018]

Do akce „Noc kostelů“ se letos poprvé zapojil také náš kostel sv. Vavřince ve Vrčeni. O kulturní program se postaraly děti z mateřské školy a také žáci z 1. stupně základní školy. Zájemci mohli navštívit běžně nepřístupné prostory kostela jakými jsou např. sakristie nebo kostelní věž. Občerstvení s možností posezení a rozjímání bylo zajištěno na prostranství u kostela.

https://www.nockostelu.cz/


vložil: Starosta 20:42 [Přidat komentář]


Smuteční oznámení

[čtvrtek, 10. květen 2018]

V pondělí, 30. dubna 2018 zemřela naše dlouholetá spoluobčanka, paní Kamila Markvartová, ve věku 95 let. Poslední rozloučení se konalo ve středu, 9. května 2018 v Plzni. Zastupitelstvo obce se loučí s paní Kamilou Markvartovou za naši obec a rodině a blízkým tímto vyjadřuje hlubokou soustrast. Čest její památce!

Více...


Smuteční oznámení

V neděli 6. května 2018 se jela po dlouhých letech přes Vrčeň rallye. Přinášíme Vám z této motoristické akce několik fotografií.  Více...


vložil: Starosta 17:30 [Přidat komentář]


Stavění máje 2018

[pondělí, 30. duben 2018]

Odpoledne se vítr umoudřil a krásné sluneční počasí, stejně jako vloni, přilákalo opravdu velké množství lidí, mládeže i drobotiny na tradiční oslavy máje na vrčenskou náves.
Odpoledne jsme se dozvěděli, že náš dvorní stavitel májky nám letos nepřijede, takže jsme hledali alternativní náhradu, která se shodou šťastných náhod povedla sehnat tak velmi rychle, že nebyl ani čas udělat na májce věnec. V 15:40 hod. jsme již na ni mohli vzhlížet do výšky 25 m.
Děkujeme všem za pomoc a organizaci. Budeme se těšit opět příští rok. Více...


vložil: Starosta 22:39 [Přidat komentář]


Blahopřejeme

[pondělí, 30. duben 2018]

V měsíci dubnu 2018 oslavila své krásné narozeniny naše občanka, paní Marie Strolená. Zastupitelstvo obce blahopřeje paní Strolené k jejímu životnímu jubileu a do dalších let přeje vše jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví, štěstí, dobré pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřejeme

Sběr nebezpečných odpadů - 2018

[pondělí, 23. duben 2018]

Od soboty 28. 4. 2018 do úterý 01. 05. 2018 proběhne sběr nebezpečných odpadů na dvoře OÚ Vrčeň.

Přijímány budou následující druhy odpadů:

Léky všeho druhu včetně mastí a roztoků.

Zbytky starých barev, znečištěné plasty a plechovky od barev.

Zářivky, výbojky, televizory, monitory, rádia, pračky.

Lednice, sporáky, bojlery.

Všechny druhy baterií, akumulátorů a autobaterií včetně náplní.

Upotřebené motorové oleje v uzavřených nádobách.

Brzdové a nemrznoucí kapaliny.

Zásady, kyseliny, rozpouštědla, chemikálie.

Pneumatiky - osobní i nákladní bez disků.

Více...


vložil: Starosta 20:59 [Přidat komentář]


Školení pořadatelů pro rallye

[čtvrtek, 19. duben 2018]

Kdo má zájem dělat placeného pořadatele při VII. ročníku Podbrdská rallye legend (pojede se v neděli 6.5.2018), tak sděluji, že cca půlhodinové povinné školení proběhne ve středu 2. května 2018 od 18:00 v hostinci Na Faře ve Vrčeni. Předpokládá se plnoletost a svéprávnost. Více...


Školení pořadatelů pro rallye

vložil: Starosta 08:26 [Přidat komentář]


2018 Pouťové atrakce

[sobota, 14. duben 2018]

Krásné sluneční počasí vylákalo o víkendu 14. - 15. dubna 2018 všechny příznivce pouťových atrakcí a zábavy na vrčeňskou náves. Více...


vložil: Starosta 20:34 [Přidat komentář]


Smuteční oznámení

[sobota, 7. duben 2018]

Oznamujeme smutnou zprávu, že 7. dubna 2018 nás navždy opustil náš občan, pan Jindřich Zwrtek, Vrčeň čp.75, ve věku nedožitých 67 let. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční v úzkém rodinném kruhu. Zastupitelstvo obce vyjadřuje rodině a blízkým hlubokou soustrast. ČEST JEHO PAMÁTCE!

Více...


Smuteční oznámení

Blahopřejeme

[sobota, 31. březen 2018]

V měsíci březnu 2018 oslavili své narozeniny pan Oldřich Hubka, paní Kateřina Štroblová a paní Anna Kopáčková. Zastupitelstvo obce blahopřeje všem třem jubilantům a do dalších let přeje hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, dobré pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřejeme

Strana 4 z 116
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 » »»