Krátce po osmnácté hodině, v úterý 26. února 2019, byli povoláni profesionální hasiči ze stanice Nepomuk, dobrovolní hasiči z Nepomuka a také naše výjezdová jednotka, k záchraně koně, který pravděpodobně uklouzl na hrázi vrčeňského rybníka (zvaný Opatský), a sjel z ní až na úroveň hladiny, kde se probořil ledem a nemohl se dostat zpět. Hasiči využili nafukovací člun a k samotnému vyproštění zvířete požární hadice, které mu podvlékli pod tělem. Za pomoci mnoha rukou se pak kůň vytáhl zpátky na břeh. Valacha si poté převzal otec majitele, který ho nechal usušit a poskytl mu tepelný komfort. Od zahájení náročného zásahu do ustájení koně uběhla necelá půlhodina času.

Děkujeme všem za spolupráci.


Zdroj: Upraveno dle webových stránek www.hzscr.czSmuteční oznámení

[čtvrtek, 21. únor 2019]

Oznamujeme smutnou zprávu, že 20. února 2019 nás navždy opustila naše občanka, paní Blažena Chodorová, Vrčeň čp. 56, ve věku 96 let. Zastupitelstvo obce vyjadřuje rodině a blízkým hlubokou soustrast. ČEST JEJÍ PAMÁTCE!


Smuteční oznámení

Místní poplatky 2019

[pondělí, 18. únor 2019]

Poplatek za SKO (směsný komunální odpad) lze rozdělit do dvou stejnoměrných splátek. (2. splátka do 31. 7. Včas nezaplacené nebo neodvedené poplatky nebo část těchto poplatků obecní úřad zvyšuje na trojnásobek; toto zvýšení je příslušenstvím poplatku). Poplatek za každého psa staršího 3 měsíců činí 100,-Kč – jednorázově. Majitel psa, který pobírá starobní nebo invalidní důchod platí platí za psa pouze 60,-Kč. (Osvobození a úlevy od poplatků jsou uvedeny v OZV č. 2/2015. Úlevy a osvobození od poplatků za psa jsou obsaženy v OZV obce č. 4/2010. Na webu k nalezení v odkaze: Obec Vrčeň - Vyhlášky).

 

Platby lze provádět rovněž bezhotovostně, pomocí bankovního převodu na účet obce:

č.ú. 0725635329

Kód banky: 0800 – Česká spořitelna, a.s.

Pro rozlišení druhu plateb je nutno uvádět variabilní symboly.

 

Za SKO: (600,-Kč/osobu v domácnosti; u nemovitostí sloužící k rekreaci 600,-Kč/rok)

Variabilní symbol: 1340

Konstantní symbol: 0378

Specifický symbol: Číslo popisné RD nebo číslo chaty.

 

Za PSA: (100,-Kč za každého psa staršího 3 měsíců. Důchodci platí 60,-Kč)

Variabilní symbol: 1341

Konstantní symbol: 0378

Specifický symbol: Číslo popisné RD nebo číslo chaty.

 

Pozn.: Platbu za SKO a za psa NELZE slučovat do jedné platby kvůli rozdílným VS.

 

Kdo platí převodem, vyzvedne si následně známku na popelnici na OÚ.

 

Místní poplatky za SKO a za psa se vybírají i v hotovosti, a to do konce března, v úředních dnech (pondělí-středa-pátek) na OÚ.Masopustní rej masek 2019

[neděle, 17. únor 2019]

V sobotu 16. února 2019 se uskutečnil „Masopustní rej masek“. Průvod masek vyšel krátce po 13-té hodině, tradičně od hostince Na Faře. Letos nám počasí přálo, až si člověk říkal, jestli je opravdu únor. Bylo zcela jasno, na slunci 15°C nad nulou a bezvětří, čili ideální počasí na únorovou procházku. Na letošní průvod přišla smrtka, která tropila samé neplechy, bratr Žižka s palcátem, bezdomovci Franta, Václav a Pepa, strašliví piráti, klauni různých velikostí, veselé selky, lázeňský švihák, vzorně vybavený údržbář, krásná princezna a další masky. Dobrá nálada a žertíky na náročné cestě obcí rozhodně nechyběly.Po návratu do hostince dostala každá maska z průvodu občerstvení. I letos se vše vydařilo a všechny masky zdárně přežily náročnou masopustní veselici.

Více...Blahopřání

[středa, 30. leden 2019]

V měsíci lednu 2019 oslavily své narozeniny a svá životní jubilea naše spoluobčanky: paní Věra Chounová a paní Blažena Chodorová.
Zastupitelstvo obce blahopřeje všem oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřání Zvětšit obrázek

V dnešním poněkud sychravém počasí proběhl tradiční Novoroční výšlap na vrch Štědrý. Vrcholu letos dosáhlo 35 dvounohých a 4 čtyřnozí výletníci. Informace pro turisty: Na vrcholu Štědrého už je opět umístěna schránka s vrcholovou knihou a turistickým razítkem.

Více...PF 2019

[pondělí, 31. prosinec 2018]

Dovolte mi vážení spoluobčané, abych vám popřál jménem obce Vrčeň mnoho radostných chvil, lásky, pohody, štěstí a zdraví v novém roce 2019.

Více...


PF 2019 Zvětšit obrázek

Blahopřání

[pondělí, 31. prosinec 2018]

V měsíci prosinci 2018 oslavili své narozeniny a svá životní jubilea naši spoluobčané: pan Stanislav Choun a paní Milada Chouňová.
Zastupitelstvo obce blahopřeje všem oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřání

Blahopřejeme

[pondělí, 31. prosinec 2018]

V měsíci září 2018 oslavili své narozeniny a svá životní jubilea naši spoluobčané: pan Josef Martínek a pan Václav Vítek.
V měsíci říjnu 2018 oslavila své narozeniny a své životní jubileum naše spoluobčanka paní Libuše Nováková.
V měsíci listopadu 2018 oslavili své narozeniny a svá životní jubilea naši spoluobčané: pan Josef Šneberk a pan Milan Černý.
Zastupitelstvo obce blahopřeje všem oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Omlouvám se, za zpoždění...

Více...


Blahopřejeme

Školní vánoční jarmark 2018

[sobota, 15. prosinec 2018]

V pátek 14. 12. 2018 Základní škola Vrčeň pořádala tradiční vánoční jarmark. Letos se akce konala poprvé v nové lokalitě a to v kostele sv. Vavřince a v jeho okolí. Návštěvníci si zvolené místo pochvalovali, zejména vystoupení dětí v kostele mělo neopakovatelnou atmosféru. Velký dík patří řediteli, učitelkám a dětem ze základní školy za zorganizování celé akce a za krásné výrobky s vánoční tématikou. Dále bych chtěl poděkovat páterovi Jiřímu Špiříkovi za to že umožnil vystoupení dětí ve vrčeňském kostele, vrčeňským dobrovolným hasičům za technické zajištění celé akce a zajištění občerstvení, městu Nepomuk za zapůjčení stánků a všem ostatním, kteří se na akci jakkoliv podíleli. Na závěr jen zmíním, že celý výtěžek z akce jako každý rok připadne základní škole.

Více...Zimní údržba 2018-2019

[středa, 12. prosinec 2018]

Zimní údržbu v obci v sezóně 2018 - 2019 bude zajišťovat nový pluhař Vít Roušal (tel. 602 554 439). Nově jsme umístili v obci dva zásobníky na posypový materiál. Jeden je umístěn u cesty k dvojdomkům a druhý u pěšiny - zkratka serpentýnami naproti Jirkovi Strolenému, viz mapka.

Více...Smuteční oznámení

[čtvrtek, 6. prosinec 2018]

Oznamujeme všem občanům smutnou zprávu, že ve středu 5. prosince 2018 zemřel náš občan pan Václav Lavrinčik, Vrčeň č.p. 41 ve věku 69-ti let. Poslední rozloučení s panem Lavrinčikem proběhne v pondělí, 10. prosince 2018 v 11:15 hodin, v rodinném kruhu ve smuteční síni krematoria města Blatná.

ČEST JEHO PAMÁTCE!

Více...


Smuteční oznámení Zvětšit obrázek

Strana 5 z 120
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»