O Z N Á M E N Í o záměru obce V R Č E ŇObec V R Č E Ň dle § 39 , odst. l , zákona č. 128/2000 Sb., o obcích , ve znění pozdějších předpisů,


o z n a m u j e  záměr obce p r o n a j m o u t nemovitý majetek


č á s t pozemku – parcelní číslo 903/2 o výměře 30 m2

v katastrálním území obce Vrčeň

odkaz zde

Příspěvky občanů a nabídky možno podat do 15 dnů ode dne vyvěšení Obecnímu úřadu ve Vrčeni.


Ve Vrčeni, 1. 3. 2020           starosta obce                                                     místostarosta obce


Vyvěšeno: 1. 3. 2020

Sejmuto: 18. 3. 2020


Záměr obce pronajmout nemovitý majetek - část p.p.č.903/2

Blahopřání

[pondělí, 24. únor 2020]

V měsíci únoru 2020 oslavili své narozeniny a své životní jubileum naši spoluobčané: paní Jiřina Šůsová a pan Josef Pešek. Zastupitelstvo obce blahopřeje oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.


Blahopřání

Odkaz naleznete zde: https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/vyzva-pro-ctenare-hlasujte-kdo-na-plzensku-dostane-financni-dar-20200216.html


Zdroj:https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/vyzva-pro-ctenare-hlasujte-kdo-na-plzensku-dostane-financni-dar-20200216.html

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.

3. Domov pro seniory Vlčice, p.o., Vlčice 66, 336 01, Blovice

Děkujeme!Zdroj: https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/vyzva-pro-ctenare-hlasujte-kdo-na-plzensku-dostane-financni-dar-20200216.htmlMasopustní rej 2020

[sobota, 22. únor 2020]

V sobotu 22. února 2020 se uskutečnil „Masopustní rej“. Průvod masek vyšel tradičně ve 13 hodin od hostince Na Faře.

Na letošní průvod přišla parta rozverných školaček, loupežníci z lesa Řáholce, The Addams Family, Mexičané, rybář, pošťák Ondra, berušky, Bílá paní, indiánka, Spider-Man, nejmenovaný terorista, dokonce i sám Ježíš Kristus se svým křížem a aktuální koronavir.

Po návratu do hostince dostala každá maska z průvodu občerstvení. I letos se vše vydařilo a všechny masky zdárně přežily náročnou 5-ti hodinovou masopustní veselici po vsi. Děkujeme hudebníkům ze sousedních Srb, kteří nám po celý masopustní rej dělali krásný hudební doprovod. Konkrétně: Miroslav Šimandl na housle, Jan Burian na harmoniku a Vladislav Chaloupek na buben.

Více...INFORMACE PRO ÚHRADU MÍSTNÍCH POPLATKŮ


p ř e v o d e m na účet obce 725 635 329 / 0800


- poplatek za komunální odpad - 600,00 Kč

za každou osobu trvale bydlící v nemovitosti

nebo

za rekreační objekt, kde není nikdo hlášen k pobytu

variabilní symbol – 1340

specifický symbol - číslo nemovitosti

- osoby nad 80 let a výše platí poplatek za komunální odpad ve výši 50 %, tj. 300,- Kč na osobu- poplatek ze psů - 100,00 Kč za prvního, druhého a dalšího psa

- poplatek ze psů - 60,00 Kč za prvního, druhého a dalšího psa – platí držitel psa starší 65 let

variabilní symbol – 1341

specifický symbol - číslo nemovitostiMístní poplatky jsou splatné jednorázově do 31. 3. 2020

nebo ve 2. splátkách , a to 1. splátka do 31.3.2020

2. splátka do 31.7.2020.Známky na popelnice si poté vyzvedněte na Obecním úřadu.

________________________________________________________


V h o t o v o s t i se poplatky budou vybírat

hromadně 7. 3. od 8. do 11. hod.

a 14. 3. od 8. do 11. hod.

Více...Blahopřání

[sobota, 8. únor 2020]

V měsíci lednu 2020 oslavili své narozeniny a své životní jubileum naši spoluobčané: paní Věra Chounová, paní Anna Šimánková a pan Jaroslav Vaněk. Zastupitelstvo obce blahopřeje oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřání Zvětšit obrázek

Hostinec Na Faře Vrčeň nabízí rozvoz jídel:

MENU za 75,-Kč (hlavní jídlo + polévka)

- denně výběr ze 3 jídel + polévka

- v nabídce i minutková jídla

- pro firmy i jednotlivce

- osobní přístup

- týdenní nabídku, ale i objednávky lze zasílat i mailem

- platba denně, týdně, měsíčně (hotově nebo fakturou)

DOPRAVA ZDARMA

(Vrčeň, Dvorec, Nepomuk, Kozlovice, Tojice, Čmelíny, Víska, Kladrubce, Mohelnice, Třebčice, Sedliště, Srby.)

Mobilní telefon: 734 331 988

E-mail: hostinecnafarevrcen@seznam.cz

Webové stránky: www.hostinecnafare.cz

NEBOJTE SE NÁS NEZÁVAZNĚ VYZKOUŠET!

Těší se na Vás Jiří Mařík, nájemce hostince

Více...V pondělí dne 3. února 2020 ve 12 hodin dojde k aktivaci sirén. V souvislosti s touto událostí bylo rozhodnuto o zrušení pravidelné zkoušky sirén dne 5. února 2020.

Více...Pozvánka - Rybí hody - 15.2.2020

[pátek, 31. leden 2020]

Obecní hostinec Na Faře Vás srdečně zve na "Rybí hody", které se uskuteční v sobotu dne 15. února 2020 od 14:00 hodin.  

Více...


Pozvánka - Rybí hody - 15.2.2020 Zvětšit obrázek

Výjezdové vozidlo je doma!

[neděle, 19. leden 2020]

Dobrá věc se podařila!

V pondělí večer 13. 1. 2019 zastupitelstvo obce Vrčeň schválilo nákup tohoto konkrétního vozidla IVECO MAGIRUS. V úterý byl dán příkaz k provedení platby do zahraničí na účet prodejce, který obratem vyřídil potřebné převozní povolení a převozní registrační značky.

Po příjezdu na místo jsme hasičské auto vylepšili o zámky rolet, aby se nám za jízdy žádná z nich nemohla svévolně otevřít. S tím jsme dopředu počítali, takže potřebný materiál a pracovní vybavení jsme si vezli již s sebou na místo. Cesta ubíhala dobře, počasí se nám během jízdy změnilo hned několikrát. Vystřídali jsme všechna čtvera roční období, od krásného letního sluníčka, až po náledí se sněhovou přeháňkou. Hasičské auto jsme přivezli v pořádku, i sami sebe, což bylo nejdůležitější. Starosta obce a celá řada dalších hasičských příznivců už na nás se sektem netrpělivě čekala před hasičskou zbrojnicí. Auto bylo tedy řádně přivítáno ve svém novém domově. Pro zájemce byla připravena i krátká zkušební jízda. Přejeme „Jedovce“ (tak byla pokřtěna), ať se jí u nás líbí, ať se líbíme my jí, ať je na nás hodná, my budeme na ní, no a ať nám tedy všem dobře slouží při budoucí ochraně našich životů a zdraví, jakožto i při budoucí při ochraně movitých a nemovitých věcí.

Krade se po celém světě, někde více, jinde méně. O tom, že v Bavorsku se krade asi o něco méně než u nás (nebo se tam lidem více věří, kdo ví), jsme se přesvědčili hned po našem příjezdu, když vrata do bazaru byla zcela otevřená, nikde nikdo a žádné z nabízených hasičských vozidel nebylo zamčeno. Neuvěřitelné! U nás se zloději nestydí ukrást vybavení z výjezdových vozidel záchranářů a hasičů, kteří opodál zachraňují životy jiných a nasazují své vlastní.Petr Mašek, místostarosta obce, preventista SDH

Jiří Strolený ml., velitel JSDHO a velitel SDH

Michal Šůs, zást. velitele JSDHO, zást. vel. SDH, člen kontr. výboru ZO

Petr Hortenský, člen JSDHO a SDH, majitel autoopravny

foto skupiny Petr Hortenský ml.

Více...Po stopách výjezdového vozidla

[neděle, 12. leden 2020]

Za devatero kopce a za devatero hor, do státu zvaného Bavorsko, tam kousek od města Mnichova, vydala se v sobotu brzo ráno hasičská delegace vrčeňská, aby v tamním bazaru, v rámci svých finančních možností, vyjednala to nejlepší vozidlo pro svou výjezdovou jednotku, aby i v léta budoucí byla tato stále bojeschopná.

Úkol zněl jasně. Vyrazit na místo určení a sehnat to nejlepší vozidlo s vysokotlakem, abychom se posunuli o kousek dál v dobrovolné hasičské činnosti tím, že budeme mít vozidlo s cisternou pro prvotní zásahy. Stávající vozidlo AVIA nám dosluhuje, opravy jsou čím dál tím více složitější a nákladnější. Brzo dojezdí úplně. Předem vytipované vozidlo IVECO nás velmi mile překvapilo. Bylo vidět, že „západoněmečtí hasiči“ se o něj velmi dobře starali. Kromě známek běžného opotřebení vozidlo nevykazovalo žádných závad ani při kontrolní jízdě, však má také platnou německou technickou kontrolu „TÜV“. Kelišová, zavřete pusu, když se divíte a přejděte na taktiku vyjednávání o ceně. „Možná bychom to vzali, možná ne, sleva by byla“? Prodávající nebyl zrovna mluvka, což byla výhoda při rozhovoru v němčině, takže po krátkém váhání a koukání na vrčeňské bodyguardy, slíbil našemu tlumočníkovi Petrovi Hortenskému slevu ve výši 250€ (cca 6.500,-Kč). Vzhledem k tomu, že o toto vozidlo je zájem ze strany i tamních místních hasičských sborů, považujeme to za velký úspěch. Celková cena, na které jsme se dohodli (za kterou je nám auto dočasně „zabukováno“), je ve výši 10.200€ (cca 265 tisíc Kč). Pokud do týdne zaplatíme, bude naše!


IVECO MAGIRUS r.v. 1990, motor Deutz diesel vzduchem chlazený osmiválec o výkonu 240 HP, čtyřkolka s uzávěrkami obou náprav, vybavený vysokotlakem s nádrží 1200 l pro prvotní zásah. Posádka 8+1 s nástavbou od firmy Magirus, která má na trhu 140. letou praxi ve výrobě požární techniky s Ivecem. Řadí se tedy k nejlepším k výrobcům v tomto oboru.


Michal Šůs, zást. velitele JSDHO, zást. vel. SDH, člen kontr. výboru ZO

Petr Mašek, místostarosta obce, preventista SDH

Vratislav Chodora, starosta obce, vel. družstva JSDHO, člen SDH

Petr Hortenský, člen JSDHO a SDH, majitel autoopravny

Jiří Strolený ml., velitel JSDHO a velitel SDH

foto skupiny Petr Hortenský ml.


Více...SRDEČNĚ ZVEME NA PLES SDH DVOREC a SDH VRČEŇ, který se bude konat v sobotu 25. ledna 2020 od 20:00 hod. v KD Dvorec (na hotelu).
Předprodej vstupenek zatím u Jiřího Stroleného ml. a od 13. 1. 2020 v prodejně potravin u pana F. Veselého ve Dvorci. Dále také možno na místě samém, do vyprodání kapacity sálu.
Více...


POZVÁNKA NA PLES SDH DVOREC a SDH VRČEŇ 25.01.2020 Zvětšit obrázek

Strana 8 z 131
«« « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»