Hasiči okrsku Čížkov Vás srdečně zvou na svůj bál, který se bude konat tradičně v Železném Újezdě. Bohatá tombola. Odjezd autobusu bude v 19:00 hodin ve Vrčeni na návsi.


Pozvánka - Hasičský bál okrsku Čížkov Zvětšit obrázek

Marie Dubská – 80 let

[sobota, 19. březen 2022]

Dnes, 19. března 2022, slaví své významné životní jubileum naše spoluobčanka paní Marie Dubská.

Zastupitelstvo obce přeje paní Marii Dubské k jejím kulatým narozeninám hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a osobní spokojenosti.Oznamujeme všem smutnou zprávu, že dne 17. března 2022 nás ve věku nedožitých 79 let navždy opustila vrčeňská spoluobčanka, paní Marie Brašnová, Vrčeň č.p. 22. Zastupitelstvo obce vyjadřuje rodině a všem blízkým upřímnou soustrast. ČEST JEJÍ PAMÁTCE! Smuteční obřad se bude konat v pátek 25. března 2022 v 09:45 hod. ve smuteční síni krematoria města Blatná.


Smuteční oznámení - Marie Brašnová Zvětšit obrázek

Svoz plastů 11. 3. - 13. 3. 2022

[pondělí, 7. březen 2022]

I N F O R M A C E  O B Č A N Ů M


S V O Z  P L A S T Ů

__________________________________________________________________________________________ZAVÁZANÉ PYTLE S  PLASTOVÝMI OBALY

UKLÁDEJTE


OD PÁTKU 11. 3. 2022

DO NEDĚLE 13. 3. 2022NA HORNÍ ČÁST NÁVSI K  FARNÍ ZDI !

__________________________________________________________________________________________


- POLYSTYREN DÁT ODDĚLENĚ DO PYTLŮ -


!! NEUKLÁDAT TVRDÉ PLASTOVÉ OBALY !!

Více...


vložil: Chodora 19:11 [Přidat komentář]


1. V pondělí 7. února 2022 Účast na posledním rozloučení s naším bratrem panem Petrem Velíškem (3)+2

2. Ve čtvrtek 10. února 2022 Schůze výboru okrsku Čížkov v obecním hostinci Na Faře ve Vrčeni (revize pokladny, organizační záležitosti) (2)

3. V neděli 13. února 2022 Kondiční jízdy, kontrola výstroje a výzbroje /Iveco, Lada Niva/ (8)

4. V sobotu 19. února Pořádání masopustního reje (7)+2

5. Ve čtvrtek 17. února 2022 Ostrý výjezd - zásah při požáru travního porostu (3)

6. V sobotu 26. února Účast na Valné hromadě okrsku Čížkov (3)

Pozn.: V závorce je vždy uveden počet členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDHO), jejímž zřizovatelem je naše obec.

Více...Vrčeňský občan pan Tomáš Pečenka se připojil k pomoci  ukrajinským občanům. Zorganizoval sbírku  a vypravil dvě dodávky potravin a dalšího materiálu, tuto pomoc dovezl přímo na Ukrajinu. Dle svých slov již ubytoval 18 dětí, 9 žen a jednoho seniora. Obec Vrčeň děkuje panu Pečenkovi za solidaritu a pomoc potřebným.

Aktuálně mají ukrajinští občané největší problém s vyřízením potřebných dokumentů. Pro celý Plzeňský kraj je jen jedno registrační centrum a to v Plzni v bývalém obchodním domě Prior. Plzeňský kraj v uto chvíli hledá dobrovolníky, kteří by pomohli s registrací ukrajinských občanů. I když výše uvedené centrum je otevřené 24 hodin denně, tvoří se před jeho dveřmi dlouhé fronty.

Pokud byste chtěli pomoci s registrací ukrajinských občanům, nabídnout ubytovací kapacitu, obraťte se na Plzeňský kraj, kde Vám poskytnou bližší informace. Materiální pomoc (potraviny, oblečení) nově příchozím dle aktuálních informací zatím není potřeba, obec je připravena v případě potřeby zorganizovat sbírku či jinou pomoc. I nadále lze samozřejmě poskytnout i finanční dar prostřednictvím neziskových organizací či ukrajinského velvyslanectví.

Více...


vložil: Chodora 12:22 [Přidat komentář]


Blahopřání

[pátek, 4. březen 2022]

V měsíci únoru 2022 oslavil své životní jubileum náš spoluobčan Ing. Josef Chejlava, Vrčeň č.p. 138. Zastupitelstvo obce přeje oslavenci k jeho narozeninám hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřání Zvětšit obrázek

vložil: Chodora 12:00 [Přidat komentář]


Poděkování - sbírka na Ukrajinu

[úterý, 1. březen 2022]

Vážení spoluobčané,

velice vám děkuji Vám za solidaritu s uprchlíky z válkou zasažené Ukrajiny. Sebrané oblečení, spacáky a další materiál jsme předali do Nepomuka, odkud bude dále převezen do Spáleného Poříčí a distribuován potřebným.

Pokud byste chtěli válkou sužované obyvatele Ukrajiny podpořit i jinak, je možné zaslat libovolnou finanční částku prostřednictvím neziskových organizací. Můžete také nabídnout volnou ubytovací kapacitu pro dočasné ubytování uprchlých matek s dětmi, prostředníctvím Plzeňského kraje https://www.plzensky-kraj.cz/.  

Ještě jednou děkuji, starosta

Více...


vložil: Chodora 08:34 [Přidat komentář]


Pomoc pro Ukrajinu

[neděle, 27. únor 2022]

Vážení spoluobčané,

Urajinky a Ukrajinci, kteří pracují v České republice, se snaží dovézt sem do bezpečí své děti či rodiče. Na hranicích se Slovenskem se hromadí mnoho lidí z různých částí Ukrajiny bez teplého oblečení. Nyní by potřebovali hlavně bundy, boty, kalhoty, spacáky, jak pro dospělé tak i pro děti. Prosíme, noste pouze čisté a nepoškozené oblečení.

Materiální pomoc je možné donést v pondělí 28.2. na obecní úřad ve Vrčeni od 9 do 15 hodin. Následně zajistíme převoz materiální pomoci do Nepomuku.

Děkuji za Vaši solidaritu a pomoc lidem, kteří neměli takové štěstí a kteří byli často nuceni opustit své domovy na rychlo bez veškerých prostředků.

starosta

Více...


vložil: Chodora 13:49 [Přidat komentář]


Prodej slepiček

Drůbež Červený Hrádek s.r.o.

prodává slepičky snáškových plemen: Tetra hnědáDominant - černý, modrý, bílý, žlutý, kropenatý, Green Shell – typu Araukana, Dark Shell – typu Maranska

Stáří: 16 - 20 týdnů

Cena: 199,- až 245,-Kč/ks

Změnu ceny si prodejce vyhrazuje.

Prodáváme slepičky z našeho chovu, odchované na hluboké podestýlce.

.......................................................................................

Prodej se uskuteční:

Ve čtvrtek 3. března 2022

Ve čtvrtek 28. dubna 2022

Vrčeň – u pošty – v 15:45 hod.

Slepičky si předem objednejte na níže uvedených telefonních číslech!

Informace: Pondělí až pátek v době 09:00 - 16:00 hod.

Tel: 601 576 270 nebo tel.: 728 605 840

www.drubezcervenyhradek.cz

Více...Masopustní rej masek

[neděle, 20. únor 2022]

V sobotu 19. 2. 2022 prošel obcí masopustní rej masek. Akce se zůčastnilo 22 masek, např. maková panenka s motýlem Emanuelem, Mach a Šebestová, čerti, mnich, kašpaři, skřítci, toaletářka, indián a další veselé maškary.

Více...


vložil: Chodora 13:26 [Přidat komentář]


Ve čtvrtek 17. února 2022 se ve 12:38 hod. rozezvučela siréna a mobilní telefony členů výjezdové jednotky sboru dobrovolných hasičů obce, ve kterých jsme měli informaci, že hoří polní porost - tráva u č.p. 133 ve Vrčeni. Kdo byl zrovna v tuto denní dobu všedního dne k dispozici, tak vyrazil směrem k hasičské zbrojnici. Naše jednotka o počtu 3 osob přijela na místo jako první ve 12:50 hod. a požár o rozloze cca 4 x 20 metrů bleskurychle uhasila naší obecní výjezdovou technikou Iveco Magirus (13:19 hod.). Na místo události také dorazila JSDHO z Nepomuka (2 CAS). Jako předběžná příčina požáru bylo určeno zažehnutí od jiskry drátů elektrického vedení, které se divoce zmítalo ve vzduchu díky velmi silnému nárazovému větru.

Více...Strana 9 z 151
«« « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»