Masopustní rej masek 2019

[neděle, 17. únor 2019]

V sobotu 16. února 2019 se uskutečnil „Masopustní rej masek“. Průvod masek vyšel krátce po 13-té hodině, tradičně od hostince Na Faře. Letos nám počasí přálo, až si člověk říkal, jestli je opravdu únor. Bylo zcela jasno, na slunci 15°C nad nulou a bezvětří, čili ideální počasí na únorovou procházku. Na letošní průvod přišla smrtka, která tropila samé neplechy, bratr Žižka s palcátem, bezdomovci Franta, Václav a Pepa, strašliví piráti, klauni různých velikostí, veselé selky, lázeňský švihák, vzorně vybavený údržbář, krásná princezna a další masky. Dobrá nálada a žertíky na náročné cestě obcí rozhodně nechyběly.Po návratu do hostince dostala každá maska z průvodu občerstvení. I letos se vše vydařilo a všechny masky zdárně přežily náročnou masopustní veselici.Blahopřání

[středa, 30. leden 2019]

V měsíci lednu 2019 oslavily své narozeniny a svá životní jubilea naše spoluobčanky: paní Věra Chounová a paní Blažena Chodorová.
Zastupitelstvo obce blahopřeje všem oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.


Blahopřání Zvětšit obrázek

V dnešním poněkud sychravém počasí proběhl tradiční Novoroční výšlap na vrch Štědrý. Vrcholu letos dosáhlo 35 dvounohých a 4 čtyřnozí výletníci. Informace pro turisty: Na vrcholu Štědrého už je opět umístěna schránka s vrcholovou knihou a turistickým razítkem.PF 2019

[pondělí, 31. prosinec 2018]

Dovolte mi vážení spoluobčané, abych vám popřál jménem obce Vrčeň mnoho radostných chvil, lásky, pohody, štěstí a zdraví v novém roce 2019.

Více...


PF 2019 Zvětšit obrázek

Blahopřání

[pondělí, 31. prosinec 2018]

V měsíci prosinci 2018 oslavili své narozeniny a svá životní jubilea naši spoluobčané: pan Stanislav Choun a paní Milada Chouňová.
Zastupitelstvo obce blahopřeje všem oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Více...


Blahopřání

Blahopřejeme

[pondělí, 31. prosinec 2018]

V měsíci září 2018 oslavili své narozeniny a svá životní jubilea naši spoluobčané: pan Josef Martínek a pan Václav Vítek.
V měsíci říjnu 2018 oslavila své narozeniny a své životní jubileum naše spoluobčanka paní Libuše Nováková.
V měsíci listopadu 2018 oslavili své narozeniny a svá životní jubilea naši spoluobčané: pan Josef Šneberk a pan Milan Černý.
Zastupitelstvo obce blahopřeje všem oslavencům k jejich narozeninám a do dalších let přeje pevné zdraví, hodně štěstí, radosti, pohody a spokojenosti.

Omlouvám se, za zpoždění...

Více...


Blahopřejeme

Školní vánoční jarmark 2018

[sobota, 15. prosinec 2018]

V pátek 14. 12. 2018 Základní škola Vrčeň pořádala tradiční vánoční jarmark. Letos se akce konala poprvé v nové lokalitě a to v kostele sv. Vavřince a v jeho okolí. Návštěvníci si zvolené místo pochvalovali, zejména vystoupení dětí v kostele mělo neopakovatelnou atmosféru. Velký dík patří řediteli, učitelkám a dětem ze základní školy za zorganizování celé akce a za krásné výrobky s vánoční tématikou. Dále bych chtěl poděkovat páterovi Jiřímu Špiříkovi za to že umožnil vystoupení dětí ve vrčeňském kostele, vrčeňským dobrovolným hasičům za technické zajištění celé akce a zajištění občerstvení, městu Nepomuk za zapůjčení stánků a všem ostatním, kteří se na akci jakkoliv podíleli. Na závěr jen zmíním, že celý výtěžek z akce jako každý rok připadne základní škole.

Více...Zimní údržba 2018-2019

[středa, 12. prosinec 2018]

Zimní údržbu v obci v sezóně 2018 - 2019 bude zajišťovat nový pluhař Vít Roušal (tel. 602 554 439). Nově jsme umístili v obci dva zásobníky na posypový materiál. Jeden je umístěn u cesty k dvojdomkům a druhý u pěšiny - zkratka serpentýnami naproti Jirkovi Strolenému, viz mapka.

Více...Smuteční oznámení

[čtvrtek, 6. prosinec 2018]

Oznamujeme všem občanům smutnou zprávu, že ve středu 5. prosince 2018 zemřel náš občan pan Václav Lavrinčik, Vrčeň č.p. 41 ve věku 69-ti let. Poslední rozloučení s panem Lavrinčikem proběhne v pondělí, 10. prosince 2018 v 11:15 hodin, v rodinném kruhu ve smuteční síni krematoria města Blatná.

ČEST JEHO PAMÁTCE!

Více...


Smuteční oznámení Zvětšit obrázek

Mikuláš 2018

[středa, 5. prosinec 2018]

Tak jako každý rok navštívil naši obec Mikuláš s andělem a nepostradatelnými čerty. Mikuláš s andělem zářili dobrotou i čerti tvrdili, že budou letos hodní, ale u nich člověk nikdy neví...

Více...Rozsvícení vánočního stromku

[úterý, 4. prosinec 2018]

Na první adventní neděli 4. prosince 2018 proběhlo krátce po 16-té hodině rozsvícení vánočního stromku na návsi ve Vrčeni.

Všechny přítomné přivítal starosta obce Vratislav Chodora, který poté předal slovo Pateru Jiřímu Špiříkovi z arciděkanství nepomuckého, který nám požehnal stromek a přednesl krátkou modlidbu. Poté následovalo krásné vystoupení dětí z místní mateřské školy pod vedením paní ředitelky Renáty Šustrové následované neméně povedeným vystoupením dětí z vrčeňské základní školy pod vedením učitelky Johany Sýkorové. Na závěr svátečního odpoledne jsme měli možnost si společně zazpívat vánoční koledy se Smíšeným pěveckým sborem Vrčeň. Na zahřátí se opět zdarma podával čaj a "svařák", který jistě přišel v deštivém počasí k chuti.

Děkujeme všem za účast a přípravu na této obecní akci, zejména zaměstnancům a pedagogům z MŠ Vrčeň, ZŠ Vrčeň, Smíšenému pěveckému sboru Vrčeň a našim dobrovolným hasičům. Těšíme se na Vás v roce 2019.

Více...


Rozsvícení vánočního stromku Zvětšit obrázek

Vepřové hody

[sobota, 24. listopad 2018]

SDH Vrčeň a hostinec Na faře srdečně zvou na tradiční vepřové hody dne 24. 11. 2018 od 8:30.

Více...


Vepřové hody Zvětšit obrázek

Strana 9 z 124
«« « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»