Jméno:
E-mail:
Antispam ochrana: 4+4 = (slovy)

Marie Strolená

[2020-06-15 10:23:43]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude dotisk knihy o naší obci, která byla nabízena v širším vydání na Srazu rodáků. Čas běží rychlými kroky a kniha stále není. Dočkáme se jí? Těším se už pomalu rok a pořád NIC!!!! Doufám, že se v brzké době dočkám a také, že dotisk knihy opravdu pokračuje a kniha bude. Děkuji Vám za odpověď. Strolená M.


posted by: Marie Strolená

starosta Chodora

[2019-09-30 20:07:56]

Opravu chodníku u MŠ máme v plánu oprav. O situaci víme. Pokud se vše podaří, pokusíme se opravit ještě v letošním roce.


posted by: starosta Chodora

Návštěvník MŠ

[2019-09-25 14:00:39]

Dobrý den Vážené vedení obce,
Chtěla bych Vás touto cestou požáda, zda li by jste nenašli ve svém rozpočtu nějaký drobný peníz na spravenní komunikace mezi vrátky MŠ a schody MŠ.
Dnes jsem byla po dlouhých letech navštívit Vaší MŠ a při odchodu domů jsem vyděla paní s kočárkem jak na tomto terénu s tím kočárkem zápasí a bohužel jsem si následně (svojí neopatrností) na tomto terénu podvrkla kotník. Až si tam ublíží nějaké dítě, kdo za to bude odpovědný? Doufám že ne paní ředitelka MŠ. Nevím jestli do tohoto prosoru někdo z Vás přijde, ale dle stavu tohoto úseku bych řekla že asi ne. Omlouvám se Vám že se zde ani nepodepíši, ale nechci aby jste se mne snažili odškodnit za to že neumím chodit. Jen Vás prosím za opravu tohoto úseku, určitě to udělá radost věem těm, kteří zde chodí každý den.
S pozdravem S.M.K.


Libor Jirků

[2019-09-23 07:32:22]

Ve středu 25.9.2019 od 16 hod v přednáškovém sále MUZEA A GALERIE V NEPOMUKU, nám. A. Němejce 126 se koná seminář na téma: Kotlíkové dotace v Plzeňském kraji 2019 - 2023

Poslední možnost dotace na nové kotle v kraji. Vstup na seminář volný.

----
Žádosti budou přijímány od 1. 10. 2019 od 8:00 hod do 30. 9. 2020 nebo do vyčerpání alokace ve výši 230 000 000 Kč.

Předmětem podpory bude výměna kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním nesplňující třídu 3, 4 nebo 5 dle ČSN EN 303-5 a to za:
• kotel výhradně na biomasu,
• plynový kondenzační kotel,
• tepelné čerpadlo.

Předmětem podpory není:
• výměna stávajícího starého plynového kotle, elektrokotle
• výměna kamen, krbových kamen,
• výměna stávajícího kotle s automatickým přikládáním paliva,
• výměna stávajícího kotle dříve podpořeného z programu Zelená úsporám, Nová zelená úsporám nebo ze společných programů na podporu výměny kotlů realizovaných MŽP a kraji.

Podporu na výměnu zdroje tepla je možno poskytnout pouze v rodinném domě
(za rodinný dům je pro účely výzvy považován také bytový dům, v němž jsou nejvýše tři samostatné byty a obytná část zemědělské usedlosti/statku), který je převážně vytápěn kotlem na pevná paliva.

Výše podpory:

75 % způsobilých výdajů dílčího projektu fyzické osoby v případě projektu s realizací plynového kondenzačního kotle, nejvýše však 95 tis. Kč.
80 % způsobilých výdajů dílčího projektu fyzické osoby v případě, že je realizován kotel pouze na biomasu s ručním přikládáním, nejvýše však 100 tis. Kč.
80 % způsobilých výdajů dílčího projektu fyzické osoby v případě, že je projektem realizováno tepelné čerpadlo nebo automatický kotel pouze na biomasu, nejvýše však 120 tis. Kč.
Podpora může být ještě navýšena o 7 500 Kč v případě, že je výměna kotle realizována v prioritní obci.


posted by: Libor Jirků

starosta Chodora

[2018-11-05 19:16:41]

Dobrý den,
závada byla nahlášena i urgována u admina, budeme se snažit opravit co nejdříve.


posted by: starosta Chodora

Im

[2018-11-04 09:31:49]

Dobrá den,
chtěl bych se vás zeptat, jestli by šli nějak opravit stránky Vašich hasičů? Je to už delší doba kdy mi bylo řečeno bývalým panem starostou, že závada bude brzo odstraněna a pořád nic. Tak zvládnete to nějak opravit, nebo vyměnte admina. Od malého admina Strolda vím že toto on neopraví. Děkuji za odpověď.


posted by: Im

Starosta

[2018-06-21 08:37:22]

Dobrý den,
i když teď nevím kam dřív skočit, tak jsem kontrolu nádrže dělal v úterý odpoledne. Pravá půlka funguje, voda tam byla. Levá půlka nefunguje, je tam závada. Nádrž jako taková je stará cca 60 let. Dále je tam také ruční pumpa. Nikde není napsáno, že musí být pro návštěvníky připravená voda v nádržích, ale budeme se o to snažit. Jistě chápete, že vody je v současné době nedostatek a že prioritní je zásobování pitnou vodou pro obyvatelstvo, oproti zalévání kytek na hřbitově. (A abychom toto udržely, budeme velmi brzo investovat cca 1,5 miliónu korun). Jinak, ruční pumpu je potřeba před použitím zalít. Nádoba s vodou je u ní. Objednal jsem opravu u instalatérů, nikdo však zatím nestíhá. Kdybych to uměl opravit sám, tak už to bylo. Bohužel to nikomu poručit nemohu, nemáme technické služby.
Ano, platíte 15,-Kč/rok. Na rovinu, za tuhle velmi symbolickou cenu nelze určitě čekat zázraky. Je to historická sazba, kterou je třeba v budoucnu přehodnotit. Náklady na provoz a údržbu se za ta dlouhá léta podstatně zvedly (od 90tých let). Až se zvýší nájemné o 200%, bude to odpovídat dnešní realitě. Pokud se zvýší ještě výše, očekávejte i větší komfort. My zase budeme očekávat nižší ztrátovost kropáčů a také nižší vandalismus.


posted by: Starosta

Návštěvník hřbitova

[2018-06-20 17:15:08]

Zdravím Vás,
je vidět,že se staráte hezky o chod obce. Na Vašich stránkách se to akcemi jen hemží a v obci je také rušno. Jen by to chtělo nestarat se jen o to co se děje na návsi, ale také se postarat o to, aby na hřbitově v nádržích byla voda na zalévní hrobů. Jednou Vám za místo na hřbitově platím, tak bych byl rád, aby zde byla v nádržích voda.
Za všechny kdož na hřbitově lamentují že není voda vám děkuji a doufejme, že bude tato závada brzo odstraněna.


Starosta

[2018-06-18 10:53:10]

Dobrý den,
rýpat umí každý, ale něco udělat nebo pochválit, to už je horší.
V RIS je nyní novinka na sběr plastů. Kalendář akcí se mi zdá poměrně přehledný, jako když si píšete doma do svého kalendáře nebo do mobilního telefonu. Důležité informace se pak přepisují na úřední desku. Novinky jsou koncipovány především jako nové blogy. Kdybychom spojili několik rubrik dohromady, nevím zda by to přispělo k jejich přehlednosti. Do konce roku žádnou revizi webu v plánu nemáme. Čeká nás přednostní vyřízení několika dotačních titulů, které budou pracovně i finančně poměrně náročné.

Zdraví PM


posted by: Starosta

Libor Jirků

[2018-06-18 07:06:01]

Hezký den,
lehce si rejpnu do webových stránek, když už tady něco hledám, tak mi občas dělá problémy to rychle najít.

1) Rubrika \\\"Rychlý informační servis\\\", kde poslední informace je: \\\"Vývoz SKO 5.1....\\\" to už bude půl roku, ne? Což do této kategorie zařadit např. dovolenou na poště a jiné? nebo to úplně zrušit?

2) Úřední deska a dovolená pošta: chápu, že je potřeba to nějak zapsat, ale tato forma je celkem nepřehledná.. co, kdy, proč to není např. mezi \\\"novinky\\\"?

3) Je tady mnoho rubrik a něco je někde, něco všude, něco snad nikde. Bylo by minimálně k zamyšlení, zda to nějak sjednotit/zrušit. Méně je někdy více..

díky za čas
LJ


posted by: Libor Jirků

Strana 2 z 23
«« « 1 2 3 4 5 6 » »»