verze pro tisk

Prohlášení o přístupnosti

3. červenec 2007

Tento web, vzhledem ke svému tématu, se snaží o naprosto maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti, a sice podle většiny známých metodik. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web i WCAG 1.0.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML 4.0 Strict. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS). Použití kaskádových stylů nemá vliv na funkčkost stránky a na stránkách se lze orientovat i po jejich vypnutí .

Velikost písma, nadpisů i menu je definována v relativních jednotkáchh a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlíčeže (Ctrl + posun kolečkem v Internet Exploreru).


Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. accesskeys):


V prostředí operačního systému Windows a při nastavení české klávesnice je třeba pro aktivaci číselné klávesové zkratky použít klávesy Alt+Shift+číslice na alfanumerickém bloku (např. horká klávesa 0 se aktivuje pomocí kláves Alt+Shift+é). Používáte-li prohlížeč Opera, klávesovou zkratku aktivujete stisknutím klávesy Shift+Esc+číslice (písmeno).


Sledovování novinek

Pro pohodlné sledování novinek a aktualizací stránek jsou pro vás připraveny dva validní RSS 1.0 kanály. RSS zdroj pro sledování novinek a RSS Comments pro sledování nových komentářů. Pro jejich odběr lze použít standardní RSS čtečky, případně některou z funkcí webových prohlížečů Mozilla Firefox a Opera.

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu, kontaktujte webmastera.

[Nahoru ↑]