Novinky a aktuální dění v obci Vrčeň

Video

Video "Pod vrčeňskou p(l)ípou"

pondělí, 8. červenec 2024

"Pod vrčeňskou p(l)ípou" - vydařená akce

sobota, 6. červenec 2024
Taky že ano, první ročník pivního minifestivalu ve Vrčeni vyšel možná až nad očekávání. Šest malých pivovarů představilo více druhů piv, nádavkem se čepovalo ze tří píp i v Hostinci Na Faře. Prostranství na zahradě bylo celé odpoledne i večer plné návštěvníků, z nichž jich hodně přijelo z okolí (a možná i odněkud z větší dálky). 
Blahopřání

Blahopřání

neděle, 30. červen 2024
V měsíci červnu 2024 oslavili své narozeniny a životní jubilea paní Jaroslava Kvardová a pan Jaroslav Hajšman. Zastupitelstvo obce oslavencům gratuluje a do dalších let přeje hodně štěstí, zdraví, radosti a spokojenosti.
Sejdeme se pod p(l)ípou

Sejdeme se pod p(l)ípou

úterý, 25. červen 2024
Takže finální informace pro Pivní slavnosti Pod vrčeňskou l(p)ípou: Pátek 5. června od 13,00. Šest pivovarů plus občerstvení. Prostor na zahradě před hostincem Na Faře. Tři kapely. Po celou dobu akce bude otevřena i hospoda! Těšíme se na hojnou účast.  
Počasí nás nevyšplouchlo

Počasí nás nevyšplouchlo

neděle, 16. červen 2024
Počasí se sice trochu snažilo nás vyšplouchnout, ale my jsme se nedali. A druhý ročník Vrčeňského šplouchání proběhl. Znovu byla k vidění originální plavidla. Zdůrazňujeme, že všechna opravdu plavala, i když někteří kapitáni se občas omočili. To k tomu ale patří, ne? Kánoe fofrovaly jak se patří, na místě vymyšlená dodatečná kategorie ve vodním útoku na cíl (přesněji na pivní plecháče) se těšila mimořádnému zájmu. 
Vrčeňské šplouchání

Vrčeňské šplouchání

pondělí, 10. červen 2024
V sobotu 15.6. 2024 se opět rozvlní hladina Opatského rybníka ve Vrčeni. Přijďte si zasoutěžit nebo se přijďte alespoň zasmát a pobavit! 
Pronájem hostince Na Faře

Pronájem hostince Na Faře

středa, 5. červen 2024
Stále trvá záměr obce Vrčeň na pronájem hostince Na faře. Interiér je opraven a nově vymalován. Oficiální dokument ke stažení zde. 
Blíží se další Vrčeňské šplouchání

Blíží se další Vrčeňské šplouchání

úterý, 4. červen 2024
Kdy: V sobotu15. června! Po loňském úspěšném "nultém" ročníku chceme pokračovat. Na Opatském rybníku ve spolupráci se Spolkem Vrčeň a hasiči uspořádámě další plavbu netradičních plavidel. Plus doprovodný program se zábavnými kategoriemi, které patří ke každé "neckyjádě". Ideální sobotní odpoledne pro rodiny s dětmi. Registrace plavidel od 13-14 hod, ve 14,15 se plavidla vydají na rybník. Podrobnosti přidáme průběžně, sledujte náš web a facebook. Každopádně už teď můžete začít stavět svoje plavidlo! 
Smuteční oznámení

Smuteční oznámení

pondělí, 3. červen 2024
Oznamujeme všem smutnou zprávu, že dne 1. června 2024, nás ve věku nedožitých 78 let navždy opustil vrčeňský občan, pan Jan Chodora. Zastupitelstvo obce vyjadřuje rodině a všem blízkým hlubokou soustrast. ČEST JEHO PAMÁTCE! Poslední rozloučení se zesnulým Janem Chodorou  proběhne v úzkém kruhu rodinném.
Smuteční oznámení

Smuteční oznámení

pondělí, 3. červen 2024
Oznamujeme všem smutnou zprávu, že dne 30. května 2024, nás ve věku 84 let navždy opustila vrčeňská občanka, paní Mgr. Anna Šimánková. Zastupitelstvo obce vyjadřuje rodině a všem blízkým hlubokou soustrast. ČEST JEJÍ PAMÁTCE! Poslední rozloučení se uskuteční dne 4. 6. 2024 v 11h v kostele sv. Vavřince ve Vrčeni.
Dětský den

Dětský den

sobota, 1. červen 2024
Nevzdali jsme to, Dětský den ve Vrčeni proběhl!