Novinky a aktuální dění v obci Vrčeň

Vrčeňské moštování

Vrčeňské moštování

úterý, 19. září 2023
Moštujete? Koštujete? Nevíte co s přebytkem jablek? Tak se pojďte podělit o své zkušenosti 8. října. Díky přátelské výpomoci MAS sv. Jana Nepomuckého se bude konat ve Vrčeni první veřejné moštování. Výkonný moštér promění vaši zásobu ve zdravý a chutný nápoj. Více v pozvánce. 
Smuteční oznámení

Smuteční oznámení

pondělí, 18. září 2023
Oznamujeme všem smutnou zprávu, že v sobotu dne 16. září 2023, nás ve věku nedožitých 83 let navždy opustil vrčeňský občan, pan Jaroslav Baroch. Zastupitelstvo obce vyjadřuje rodině a všem blízkým hlubokou soustrast. ČEST JEHO PAMÁTCE! Poslední rozloučení se zesnulým Jaroslavem Barochem  proběhne v úzkém kruhu rodinném.
Soutěž v chytání ryb

Soutěž v chytání ryb

středa, 13. září 2023
Spolek Vrčeň pořádá další ročník soutěže v chytání ryb na Opatském rybníku. Organizátoři se těší na hojnou účast a srdečně zvou i "nerybáře" na přátelské posezení pod pergolou. Občerstvení jako obvykle zajištěno. 
Podzimní svoz plastů

Podzimní svoz plastů

pátek, 8. září 2023
Zábava Na Faře

Zábava Na Faře

středa, 30. srpen 2023
V sobotu 2.9. 2023 se bude konat v hostinci NaFaře taneční zábava, kde zahraje skupina Knaipen Roll, začátek je od 19h, vstup dobrovolný a prvních 100 piv zdarma!
Blahopřání

Blahopřání

středa, 30. srpen 2023
V měsíci srpnu 2023 oslavili své narozeniny a životní jubilea paní Alena Tuháčková a pan Vratislav Chodora. Zatupitelstvo obce oslavencům gratuluje a do dalších let přeje hodně štěstí, zdraví, radosti a spokojenosti.
Letní tábor

Letní tábor "U Mistrů"

pátek, 25. srpen 2023
Letní tábory jsou mezi dětmi populární. Mezi rodiči také, z pochopitelných důvodů. Většinou je pořádají různé organizace a instituce. Ve Vrčeni se už po několikáté příměstského (v tomto případě spíše "přívesnického") tábora chopili manželé Kahounovi ve spolupráci se Zuzanou Smithovou. Na dvoře a v zahradě "U Mistrů" probíhal celý týden pestrý program.
Vavřinecké posvícení

Vavřinecké posvícení

úterý, 22. srpen 2023
Návrat k tradici nebývá vždycky jednoduchý. Pamětníci si určitě vzpomenou, že posvícení na sv. Vavřince patřilo léta k očekávaným událostem ve Vrčeni.  Zní to skoro neskutečně, že kdysi se slavilo ve "Staré hospodě" i "U Brabců" a zábavy bývaly ve dvou dnech - v neděli i v pondělí "Pěkná". A na návsi u atrakcí bývalo plno celý víkend.
Zájezd na Zemi živitelku

Zájezd na Zemi živitelku

neděle, 20. srpen 2023
SDH Čmelíny-Víska pořádá zájezd na výstavu Země živitelka. V autobusu zbývají ještě volná místa a nabízejí je Vrčeňákům, protože v minulosti už několik našich občanů s nimi jelo. Nejpozději do 25. srpna! Kontakt na pořadatele je uveden v pozvánce.
Vrčeňské šplouchání

Vrčeňské šplouchání

neděle, 20. srpen 2023
Tak konečně je hotové celé video z Vrčeňského šplouchání. Díky za spolupráci "Bouďákovi", který poskytl záběry ze svého dronu! 
Další snímek v letním kině Na Faře

Další snímek v letním kině Na Faře

středa, 16. srpen 2023
Pokračuje promítání v letním kině Na Faře. Tentokrát si přijdou na své milovníci žánru fantasy. 
Dnes premiéra Letního kina Na Faře

Dnes premiéra Letního kina Na Faře

pátek, 11. srpen 2023
Nezapomeňte! Vydejte se spolu s Janou Plodkovou a Jiřím Langmajerem na pustý ostrov. Pro jistotu mikinu s sebou, tropická noc asi nehrozí.